Porady

10 powodów, dla których warto posiadać ubezpieczenie turystyczne

pociąg na moście otoczonym drzewami

Głównym celem podczas wyjazdy wakacyjnego jest odpoczynek. I z reguły tylko to mamy w głowie, myślimy o zabytkach i plażach blisko hotelu. Jakie restauracje najlepiej odwiedzić i co przywieźć ze sobą. Nie możemy nikogo winić przecież myślimy o tym jak o czymś większym, czymś innym od zwykłego życia. Jednak wakacje to też tylko kolejny dzień w kalendarzu. A tak jak w domu, tak na wakacjach warto mieć przy sobie swojego anioła stróża czyli ubezpieczenie.

Nie myślimy o nim ale jest bardziej potrzebne niż nam się wydaje. To ono załatwia problemy, które powstają niezależnie od naszej woli. Niespodziewany atak choroby, rehabilitacja po wypadku, skrócony urlop czy zgubiony bagaż, to czynniki na które w małym procencie mamy wpływ a potrafią mocno zaszkodzić nam, szczególnie dla portfela.

Zatem jedziesz na wakacje i zastanawiasz się niby po co wykupywać ubezpieczenie turystyczne? Oto 10 powodów, dla których warto posiadać ubezpieczenie turystyczne. Warto zaznaczyć, iż każda z opcji zależna jest od wyboru naszego ubezpieczenia. Zwróć uwagę jaki rodzaj wybierasz!

1. Finansowanie kosztów leczenia.

Jest to jeden z najlepszych powodów aby zasięgnąć po ubezpieczenie turystyczne. W obcym kraju mogą wydarzyć się różne sytuację. Czy to nagły wypadek po którym będziemy zmuszeni do hospitalizacji. Czy może napad alergiczny, gdyż nie wiemy jak zareaguje nasz organizm na obcą żywność czy kosmetyki. W takim wypadku będą potrzebne leki, wizyta lekarska, bądź i w najgorszym przypadku transport sanitarny do domu. Warto zaznaczyć, iż nie zawsze możemy wrócić do domu ze złamaną nogą zwykłymi liniami lotniczymi, gdyż potrzebuje więcej miejsc niż jest nam dane. W ramach gorszego stanu pacjenta możliwy jest przewóz z kraju karetką – a to koszt kilku tysięcy złotych, bądź śmigłowcem a to koszt opływający o ponad 50 000 tysięcy złotych. Wszystko zależne gdzie się znajdujemy i jakie mamy ubezpieczenie. Kluczowym jest wybranie sumy gwarantowanej, na terenie unii europejskiej warto posiadać minimum 30 000 euro a w krajach poza największe komfort osiągniemy przy 50 000 euro. Dobrym wyborem w takim wypadku jest Europejska Karta ubezpieczenia zdrowotnego. Niezależnie co jest powodem naszej dysfunkcji, pomoc lekarska za granicą może w znaczny sposób osłabić nasze możliwości finansowe.

2. Zwrot za spowodowane szkody

Opcja prawdopodobnie bardzo ważna dla każdej osoby wybierającej się na wakacje z dzieckiem. Wiemy bardzo dobrze jak w tylko podczas chwili nieuwagi może wydarzyć się jakaś tragedia. Czy to porysowany samochód, zbita szyba, oberwany prysznic czy rozbita lampa. Od wszystkich wydarzeń zabezpiecza Cię polisa. Warto zainwestować w tą lepszą, gdyż godnym uwagi jest ubezpieczenie cywilne w życiu prywatnym czyli OC. Oczywiście, zależne jest wszystko od kwoty gwarantowanej i rodzaju wyrządzonej szkody.

– Gdy wykonujemy szkody podczas łamania prawa – polisa nas nie zabezpieczy, jak i podczas:

– Wjazdu na zawody sportowe, gdzie wyrządzimy szkodę,

– Uszkodzenia wypożyczonego sprzętu, bądź pojazdu,

– Gdy wyrządzimy szkodę dla kogoś nam bliskiego.

Warto zaznaczyć, iż OC również nie pokrywa szkód wyrządzonych pod wpływem alkoholu. 

3. Ubezpieczenie Covid

Choć wydawać się może, iż wszystko minęło to w niektórych krajach dalej respektuje się obostrzenia. Dlatego inwestując w ubezpieczenie, możemy zagwarantować sobie

– zwrot za opłacenie potrzebnych testów,

– Finansowania kosztów wyżywienia i zakwaterowania podczas przymusowej kwarantanny

– Przedłużony pobyt z powodu choroby dziecka

– Zwrot za leczenie na Covid-19

– Organizacja zakwaterowania dla rodziców zakażonego dziecka

Warto tak jak we wszystkich poprzednich punktach zaznaczyć – im lepsze ubezpieczanie, tym więcej pomocy otrzymamy

4. Ochrona bagażu w trakcie lotu

Większości turystów zdarza się doświadczyć przykrości z powodu zgubienia bagażu. Na lotniskach jest duży przerzut ludzi, tym samym bagaży – patrząc, iż jedna osoba potrafi mieć ze sobą dwie torby.  Trudno winić o to lotniska, jednak szkody została wyrządzona i nie ma jak jej naprawić. W najlepszym wypadku otrzymamy swój bagaż tego samego dnia, jednak czasami to okres oczekiwania dwóch dni czy nawet tygodnia. A chcemy skorzystać z wakacji, lecz brak ubrań, kosmetyków, leków czy nawet pieniędzy jest ogromną przeszkodą w tym. Co prawda ubezpieczenie nie odda nam koszuli kupionej przez narzeczoną w dniu rocznicy czy kremu wyprodukowanego tylko na Polskę, jednak zastrzyk gotówki na pewno pozwoli zakupić najpotrzebniejsze rzeczy do kontynuowania wakacji.

5. Przydzielony tłumacz

Powoli przyszedł czas, iż niemalże każdą osobą stać w pewnym momencie życia na wyjazd. Uwielbiamy poznawać przecież nowe rzeczy i odkrywać zasłonięte karty. Jednak nie każdy uważał, bądź miał czas aby nauczyć się jeżyka angielskiego. Tym bardziej języka lokalnego, do którego się wybieramy. A gdy ktoś nas okradnie, bądź trafimy do szpitala, w jaki sposób przełamiemy barierę językową aby zeznać, bądź wyjaśnić co się stało? Wtedy zostanie nam przydzielony tłumacz, który potrafi posługiwać się specjalistycznym językiem i załatwi za nas cała dokumentacje.

6.Ubezpieczenie turystyczne na prywatny sprzęt 

Warto wykupić wysoką sumę gwarantowaną również dla beneficjum podczas kradzieży. Niektórzy posiadając pracę zdalną czy nawet własną firmę są zmuszeni zabrać ze sobą laptopa. Aby nadzorować, bądź popracować kilka godzin w ciągu dnia nawet w wakacje. Choć posiadamy telefonu, które też potrafią być za wysoką cenę, zabieramy ze sobą aparaty fotograficzne. Posługując się swoim ojczystym językiem i zwiedzając atrakcje stajemy się smakołykiem dla lokalnych złodziei. Inwestując w dobre ubezpieczanie, zapewni nam ona zwrot za wyrządzone dla nas krzywdy

7. Pomoc techniczna samochodom osobowym

Niektórzy lubią podróżować własnym samochodem na wakacje. Czy może jest to główne założenie wycieczki, czy tylko fobia przed lataniem. Jednak może się wydarzyć usterka w samochodzie podczas tak długich tras. W takim wypadku warto mieć wykupione usługę Assistance, która zapewni nam przyjazd po zepsute auto w środku trasy i odholowania go do najbliższego mechanika. Czasami potrzebne są tylko lekkie naprawy czy być może pomoc innego kierowcy, która odwiezie pasażerów w bezpieczne miejsce. Są to już w takich wypadkach lepiej rozbudowane i droższe polisy.

8. Klauzula alkoholowa

Warto zaopatrzyć się w tą klauzulę podczas wyboru ubezpieczenia, gdy zdajemy sobie sprawę z celu naszego pobity. Gdy wiemy, iż będziemy imprezować i spożywać alkohol to warto rozszerzyć ofertę o tą klauzulę. Może zdarzyć nam się po kilku drinkach, iż będziemy chcieli skorzystać z jakiś atrakcji, czy nawet o poranku po upojnej nocy i gdy spowodujemy nawet jakąś szkodę to ubezpieczyciel nas ochroni. Czy sfinansuje opiekę po wyrządzeniu sobie krzywdy. Gdy wiem, że będziemy spożywać procenty, na wszelki wypadek warto zainwestować w tą opcję.

9. Praca za granicą

Jeżeli wyjeżdżamy do pracy no obczyźnie, warto również zapewnić sobie ubezpieczenie. Z reguły osoby młode, lubią wyjechać na miesiąc lub dwa. A praca to miejsce, gdzie przyda nam się zabezpieczenie. W niektórych odmianach możemy napotkać się na różnice w ubezpieczeniach między pracą fizyczną, a umysłową. Wtedy prace fizyczną uznaje się za zajęcie opierające się na sile mięśni i umiejętności manualnych. Przy tej definicji nie patrzy się na formę zatrudnienia czy charytatywność naszej pracy. A praca umysłowa to taka w która opiera się na intelekcie pracownika. Jest to między innymi praca biurowa czy szkoleniowa.

10. Zabawa wakacjami i odpoczynek

Człowiek bezpieczny to człowiek szczęśliwy. Nikt nie lubi być w sytuacjach kryzysowych czy żyć na granicy. TO nie daje spokoju, a przecież po to chodzimy do pracy aby go sobie zapewnić jak i naszej rodzinie. Jeżeli nie chcemy aby wymarzone wakacje stały się źródłem długów i zmarnowania na kolejne kilka lat to zdecydujmy się po prostu na ubezpieczenie turystyczne. Warto dmuchać na zimne, a w tym wypadku jest to szczególnie opłacalne!