Europa

20 Najlepszych Atrakcji w Disneylandzie w Paryżu

Paryż stanowi centrum kulturowe europy, gdzie możemy znaleźć nie tylko piękne muzea, ale także inne ciekawe formy rozrywki. Do miejsc, które każdy powinien zwiedzić, będąc w tym pięknym mieście, jest niezaprzeczalnie Disneyland. Park ten jest pełen atrakcji, przez co czasem może Ci nie starczyć czasu na to, żeby zobaczyć wszystko, dlatego znajdziesz tutaj opis najciekawszych atrakcji, które musisz zobaczyć, będąc na miejscu.

1. Big Thunder Mountain

Jest to atrakcja przeznaczona dla osób, które lubią kolejki górskie. Nie jest ona ogromna, więc idealnie nada się dla osób, które nie chcą chodzić na zbyt ekstremalne atrakcje. Przejażdżka odbywa się wokół piaskowca, gdzie będziesz mógł doświadczyć pionierskiej osady z XIX wieku. Z ciekawych rzeczy, na które można zwrócić uwagę, jest imitacja fortu kawalerii i Lucky Nugget Saloon, co dodaje uroku przejażdzce.

2. Pirates of the Caribbean

Wodna przejażdżka w łódkach, gdzie możemy doświadczyć scenerii prosto z Karaibów, to atrakcja, której każdy powinien doświadczyć. Nie jest to nic niepokojącego, od spokojna wycieczka po znanych większości z nas miejscach, które wcześniej widzieliśmy tylko na ekranie. Przesiąknięty klimatem Karaibów i historią poszukiwaczy skarbów, ta atrakcja zabierze cię w mroczny świat piratów. Niezwykle szczegółowe scenografie, realistyczne postaci i uderzająca muzyka sprawią, że poczujesz

3. Star Wars: Hyperspace Mountain

Star wars jest niezaprzeczalnie filmem, który zna każdy człowiek, nawet jeśli nie oglądał samego filmu. Atrakcja jest kolejką, która dla niektórych osób może okazać się trochę za szybka, dlatego nie jest to miejsce dla każdego. Jeśli jednak lubisz klimat gwiezdnych wojen, to musisz odwiedzić tę atrakcję. Efekty dźwiękowe w połączeniu z szybką kolejką pozwala się poczuć, jakbyś naprawdę był na planie filmowym.

4. Orbitron

Każdy park rozrywki musi posiadać karuzelę, ale ta jest wyjątkowa. Statki, w których zasiądziemy podczas przejazdu, są inspirowane wyobrażeniami ludzi z XIX wieku, przez co będziemy mogli poczuć magię eksplorowania kosmosu. Atrakcja ta jest bardzo spokojna, przez co nadaje się idealnie dla osób młodszych.

5. Rock’n Roller Coaster Starring Aerosmith

Na pewno znajdą się osoby, które uwielbiają klasykę rocka. Specjalnie dla takich odwiedzających powstał roller coaster inpirowany Aerosmith, gdzie będziesz jechać z prędkością 92 km/h przy muzyce swojego ukochanego zespołu.

6. The Twilight Zone Tower of Terror

Z góry ostrzegam, że jest to atrakcja dla osób o stalowych nerwach. Atrakcja jest stylizowana na opuszczony hotel, gdzie wszędzie otaczają nas budzące niepokój scenerie. Następnie zostajemy zaproszeni do windy, która wznosząc się na 13 piętro, nagle gwałtownie spada, jakby się zerwała. Z doświadczenia dodam, że widziałem niejedną osobę, która po przejeździe nie chciała już tam wracać.

7. Crush’s Coaster

Kolejka idealna do przejażdżki z młodszymi osobami mającymi więcej niż 107 cm wzrostu. Całość inspirowana animacją „Gdzie jest Nemo” pozwala doświadczyć sceny z filmu, gdzie Marlin wraz z żółwiami przepływa przez podwodny korytarz.

8. Peter Pan’s Flight

Jeśli kochasz klasyki Disneya, to jest atrakcja idealna dla Ciebie. Podczas przejażdżki będziesz mógł ponownie przypomnieć sobie wydarzenia z kultowej historii „Piotruś Pan”, bez żadnych ekstremalnych dodatków.

9. Zamek Śpiącej Królewny

Słynny zamek, który widzimy od razy na wejściu do Disneylandu. Jest to nie tylko symboliczne miejsce, ale także atrakcja, której nie można ominąć. W środku znajdziemy odwzorowanie pierwowzoru z bajki, przez co będziemy mogli się poczuć tak, jakbyśmy naprawdę znajdowali się w środku baśni.

10. Indiana Jones and the Temple of Peril

To ekscytująca przygoda w dżungli, która sprawi, że poczujesz się jak prawdziwy poszukiwacz skarbów, który ucieka przed swoimi wrogami.

11. Storybook Land Canal Boats

Ta spokojna przejażdżka pozwala odkryć magiczne krainy baśniowe i spotkać ulubione postacie z bajek. Jest to przejażdżka wodna, więc warto się przygotować, że gdzieś będziemy mogli się zmoczyć, ale przy tym jest bardzo spokojna relaksująca.

12. Dumbo the Flying Elephant

Klasyczna karuzela, gdzie podczas przejażdżki będziesz mógł bawić się ze słoniem dumbo. Kolejki inspirowane są tytułowym słonikiem, więc dla wielu osób przejażdżka ta może być nostalgiczna.

13. Autopia

Kto nie lubi aut z lat 50.? W Disneylandzie będziesz mógł znaleźć specjalną kolejkę, która jest inspirowana właśnie tym stylem aut. Jest to raczej prosta przejażdżka, jednak może dostarczyć wiele zabawy każdemu.

14. Phantom Manor

Dusza Dzikiego Zachodu ożywa w tej tajemniczej opowieści, która przypadnie do gustu fanom ducha i przerażających historii. Jest to nawiedzony dom, więc nie każdemu może odpowiadać ten styl zabawy, jednak warto się przełamać i wejść do środka.

15. Remy’s Ratatouille Adventure

Ta atrakcja przeniesie cię do świata znanego z filmu „Ratatuj” i pozwoli poczuć się jak ukochany przez wszystkich zwierzak z filmu. Chwile spędzone na tej atrakcji na pewno okażą się niezapomniane.

16. Buzz Lightyear Laser Blast

Przyłącz się do wszechstronnego astronauty Buzz Lightyeara w walce przeciwko złowrogiemu Imperatorowi Zurgowi w tej interaktywnej strzelance. Na wyposażenie otrzymasz laserowy pistolet, który pozwoli ci punktować cele i zdobywać punkty podczas misji w kosmicznym uniwersum Toy Story.

17. It’s a Small World

Czasem trzeba pozwolić sobie na odpoczynek, na co idealnie nadaje się ta atrakcja. Popłyń statkiem przez kolorowe i urocze sceny, reprezentujące różne kultury i kraje na całym świecie. Przy podróży można słyszeć melodię „It’s a Small World”, a lalki i dekoracje są pięknie wykonane. To niezwykłe doświadczenie, które sprawi, że poczujesz się jak obywatel świata i docenisz inne kultury.

18. Alice’s Curious Labyrinth

Jeśli jesteś miłośnikiem baśni i opowieści Lewisa Carrolla, to nie możesz przegapić tej atrakcji. Jest to naprawdę niezwykłe miejsce, gdzie zostaniesz przeniesiony do krainy cudów i absurdów, jak w Alicji w Krainie Czarów. Przejście przez ten uroczy labirynt to prawdziwa przygoda, w trakcie której spotkasz takie postacie jak Szalone Kapelusze, Kot w butach i Szalona Kapelusznikowa Herbatka. To świetne miejsce do eksploracji i idealne dla fanów baśniowego świata.

19. Casey Jr. – The Little Circus Train

Jeśli szukasz jednak czegoś innego, to w tym parku zawsze znajdzie się coś dla Cebie. Ta atrakcja, przeniesie cię do magicznego świata cyrku. Będziesz mógł jechać małym pociągiem w kształcie słonia i przeżyć podróż przez krainę, gdzie akrobaci, zwierzęta i artystyczne występy będą z Tobą na każdym kroku. To idealna atrakcja dla rodzin, które szukają czegoś głośniejszego i wciągającego

20. Disney Illuminations

Oczywiście nie mogłoby zabraknąć Disney Illuminations. Na zakończenie dnia możesz pójść zobaczyć wyjątkowy spektakl. W trakcie pokazu zobaczysz pokaz sztucznych ogni i świateł. Jest to idealne miejsce do tego, żeby podsumować dzień. Spektakl odbywa się każdego wieczoru, więc na pewno uda Ci się trafić bez problemu.