Polska

11 najlepszych atrakcji dla dzieci w Darłowie i okolicach

Darłowo

Wyjeżdżając nad morze trzeba być gotowym na zmienność pogody. Dzięki nam nie musicie zastanawiać się, jak zapewnić dzieciom rozrywkę w słoneczny dzień, a jak kiedy pada deszcz. Poniżej przygotowaliśmy dla Was 10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Darłowie i okolicach.

1. Zamek Książąt Pomorskich

Zamek Książąt Pomorskich

W pięknie odrestaurowanych wnętrzach przypominających nieco zamek w Malborku czekają na Was ciekawe eksponaty, zbroje i oręża. Po zwiedzeniu zamku dzieci na pewno najdzie ochota na zabawy w rycerzy i księżniczki. Z wieży zamkowej rozpościera się wspaniały widok na okolice oraz płynącą obok rzekę Wieprzę. W maju organizowane jest w zamku Nocne Zwiedzanie, na którym można liczyć na więcej niż na co dzień atrakcji.

2. Latarnia Morska

Choć latarnia morska w Darłowie jest jedną z najniższych w Polsce, po przejściu wszystkich schodów i małej drabinki można z niej podziwiać wspaniałe morskie widoki.

3. Park Wodny Jan

Niezależnie jaka pogoda za oknem, warto odwiedzić Park Wodny Jan w Darłowie. Najlepsze atrakcje dla dzieci to dwie duże i dwie małe zjeżdżalnie. Dodatkowo czeka tam na was basen sportowy, dwa baseny rekreacyjne oraz basen zewnętrzny. Dzieciom polecamy basen dla dzieci – najmniejszy i najcieplejszy. A tym troszkę starszym – Dziką rzekę. Przygotujcie sobie gotówkę, bo choć ceny nie są wygórowane, może nie być możliwości płacenia kartą.

4. MegaLandia Park Rozrywki

MegaLandia Park to wyjątkowo dobry pomysł na spędzenie czasu. Ta zaczarowana kraina charakteryzuje się wieloma oryginalnymi atrakcjami związanymi z historią o czarodzieju. Zapoznacie się z nią podczas zwiedzania parku.

Odwiedzając MegaLandię Zaczarowaną Krainę, znajdziecie rzeczy stworzone przez czarodzieja takie jak zaczarowaną ścieżkę czarodzieja, labirynty w tym jedyny w Polsce z parawanów plażowych, wyścigowe tory dla kulek, kreatywne rodzinne gry i zabawy, strefę klocków lego w rozmiarze XXL, iluzje i złudzenia optyczne, strefę relaksu, króliczkowo, to i wiele innych nietuzinkowych atrakcji.
Całość uzupełniają dmuchane zjeżdżalnie, które są w cenie biletu bez limitu czasu.

Latem codzienne na scenie występują artyści, każdego dnia inni m.in. cyrk, iluzjoniści znani z „Mam Talent”, fakir, balonowe show, brzuchomówca, a także wyjątkowo zabawne spektakle.

A co najważniejsze wszystkie atrakcje są w cenie biletu do parku bez dodatkowych opłat.

5. Zlot pojazdów militarnych

Jeśli planujecie pobyt w Darłowie między 1 a 7 lipca, naszą propozycją, skierowaną głównie do chłopców lubiących czołgi i zabawy wojnę, jest coroczny zlot pojazdów militarnych. Zobaczycie tam wszelkiego rodzaju sprzęty związane z wojskiem, np. motocykle, ciężarówki, transportery, amfibie, a nawet czołgi. Dla zwiedzających wstęp na zlot jest bezpłatny, ale dodatkowe atrakcje (np. przejażdżki) są płatne. Oprócz oglądania pojazdów będzie można potańczyć przy muzyce, zjeść kiełbaskę z ogniska i… po prostu świetnie się bawić.

6. Rejs Statkiem KRÓL ERYK I

Około 40 minutowy rejs statkiem to nadmorska przygoda, na którą czekają wszystkie dzieci wyjeżdżające nad morze. Z dziećmi polecamy wybierać miejsca na dole, na pokładzie. Wyżej mogą być co prawda lepsze widoki, ale bardziej przepełnione spalinami powietrze. Załoga przebrana za piratów wywołuje sprawia, że każdy uczestnik rejsu poczuje się prawdziwym wilkiem morskim.

7. Balticlandia Family Park

W Darłówku tuż przy samej plaży zlokalizowany jest rodzinny park rozrywki połączony z Aquaparkiem. Duży basen z torami do nauki pływania, 3 wodne zjeżdżalnie, każda innej długości i rodzaju i jacuzzi to atrakcje czekające na was w Aquaparkowej części. A obok na najmłodszych gości czeka kolorowy jak tęcza plac zabaw wyposażony w huśtawki, bujawki, drabinki, zjeżdżalnie i domki, gdzie mali podróżnicy mogą do woli oddawać się dziecięcym szaleństwom.

8. Jezioro Bukowo

Jeśli podobał się Wam pomysł rejsu statkiem, na pewno spodoba się Wam również nad ogromnym Jeziorem Bukowo. Można tu wypożyczyć rowerki wodne i łódki, lub okrążyć jezioro urokliwymi ścieżkami rowerowymi.

9. Wyspa Łososiowa

Jeśli szukacie pomysłu na odpoczynek na świeżym powietrzu, polecamy zieloną Wyspę Łososiową, położoną nad rzeką Wieprzą. Dzieci chętnie bawią się tu na placu zabaw, a starsze na mini siłowni. Liczne dobrze zadbane ścieżki i ławeczki sprzyjają spacerom z całą rodziną.

10. Park Edukacji i Rozrywki Leonardia

Jeśli Twoje dzieci dotyczy problem nadmiernego spędzania czasu przed grami komputerowymi, koniecznie odwiedźcie Leonardię w bliskim sąsiedztwie Darłowa. Jeśli nie – i tak koniecznie tam jedźcie. To miejsce zbiera same pozytywne opinie. Na terenie parku znajduje się ponad 100 niepowtarzalnych gier, stworzonych z naturalnych budulców, głównie z drewna. Spodobają się i tym małym i tym dużym, również rodzicom. Rodzinna rozrywka nabiera w tym miejscu innego znaczenia.

11. Kraina Papug Jarosławiec

Obiecaliśmy atrakcje odpowiednie na deszczową pogodę. Jarosławiec, niecałe pół godziny autem od Darłowa, może pochwalić się piękną papugarnią. W tym miejscu papugi mają swoje duże pomieszczenie, przystosowane dla nich, z gałęziami i miejscami do odpoczynku, do którego po zakupie biletu można wejść z dziećmi i karmić je, robić sobie z nimi zdjęcia czy trzymać na ramieniu.