Polska

11 Interesujących atrakcji dla dzieci w Darłowie

Zamek Książąt Pomorskich | Fot. Jerzy Strzelecki / Wikipedia

Wysyłając pociechę nad morze lub jadąc z dzieckiem rodzic musi mieć pewność, że znajdzie się tam rozrywka, która zainteresuje młodego człowieka.

Dlatego też Darłowo czeka niecierpliwie na odwiedziny dzieci, gdyż przygotowało takie atrakcje jak:

1. Zamek Książąt Pomorskich

Zamek Książąt Pomorskich, gdzie na dzieci czekają liczne eksponaty, zbroje i oręża.

2. Latarnia Morska

Latarnia Morska, która oferuje przepiękne widoki, gdy dotrze się na jej szczyt.

3. Park Wodny

Park Wodny Jan, który dzieciom oferuje dwie duże i dwie małe zjeżdżalnie oraz basen sportowy, dwa baseny rekreacyjne i basen zewnętrzny.

4. MegaLandia Park Rozrywki

MegaLandia Park to wyjątkowo dobry pomysł na spędzenie czasu. Ta zaczarowana kraina charakteryzuje się wieloma oryginalnymi atrakcjami związanymi z historią o czarodzieju. Zapoznacie się z nią podczas zwiedzania parku.

Odwiedzając MegaLandię Zaczarowaną Krainę, znajdziecie rzeczy stworzone przez czarodzieja takie jak zaczarowaną ścieżkę czarodzieja, labirynty w tym jedyny w Polsce z parawanów plażowych, wyścigowe tory dla kulek, kreatywne rodzinne gry i zabawy, strefę klocków lego w rozmiarze XXL, iluzje i złudzenia optyczne, strefę relaksu, króliczkowo, to i wiele innych nietuzinkowych atrakcji.
Całość uzupełniają dmuchane zjeżdżalnie, które są w cenie biletu bez limitu czasu.

Latem codzienne na scenie występują artyści, każdego dnia inni m.in. cyrk, iluzjoniści znani z „Mam Talent”, fakir, balonowe show, brzuchomówca, a także wyjątkowo zabawne spektakle.

A co najważniejsze wszystkie atrakcje są w cenie biletu do parku bez dodatkowych opłat.

5. Zlot pojazdów

Zlot pojazdów militarnych między 1 a 7 lipca, który pozwoli obejrzeć różne sprzęty związane z wojskiem jak transportery, amfibie czy czołgi.

6. Rejs Statkiem

Rejs Statkiem KRÓL ERYK I, który trwa około 40 minut z załogą przebraną za piratów.

7. Balticlandia Family Park

Balticlandia Family Park, czyli rodzinny park rozrywki połączony z Aquaparkiem

8. Jezioro Bukowo

Jezioro Bukowo, gdzie można wypożyczyć rowerki wodne i łódki lub korzystać ze ścieżek rowerowych dookoła jeziora.

9. Wyspa Łososiowa

Wyspa Łososiowa, która jest położona nad rzeką Wieprzą. Dzieci mogą bawić się na placu zabaw lub mini siłowni.

10. Park Edukacji i Rozrywki Leonardia

Park Edukacji i Rozrywki Leonardia, gdzie dziecko odkryje ponad 100 niepowtarzalnych gier, wyprodukowanych przede wszystkim z drewna i innych naturalnych materiałów.

11. Kraina Papug

Kraina Papug Jarosławiec, gdzie te piękne ptaki są przetrzymywanie w dużym pomieszczeniu, a dziecko może je karmić, zrobić sobie z nimi zdjęcie czy trzymać na ramieniu.

Dla dziecka atrakcjami w tym rejonie będą również park linowy z różnymi trasami. W Darłowie działa kilka kręgielni, co pozwala zaplanować czas przy gorszej pogodzie.

Natomiast w pobliskim Bobolinie znajduje się Ranczo Mustafa, które oferuje najmłodszym kuce, a zaawansowanym jeźdźcom poranne i wieczorne przejażdżki brzegiem morza. Dla aktywnych dzieci wyzwaniem będzie Nadmorski Szlak Rowerowy wokół Bałtyku R-10. Darłowo oferuje jeszcze wiele innych rozrywek.