Europa

10 Popularnych Restauracji w Czechach 2023 🥘

mięso na talerzu

Czechy są częstą destynacją wybieraną przez polskich turystów, ponieważ są blisko granicy, a na dodatek jest to bardzo piękne państwo. Na terenie tego miejsca na mapie jest oczywiście wiele restauracji, do których warto zajrzeć. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy listę najlepszych 10 lokali gastronomicznych na terenie Czech. Poznaj je wszystkie i wybierz swoje ulubione miejsce!

Zobacz też -> atrakcje dla dzieci w Czechach lub tekst o fascynujących ciekawostkach na temat miasta Pragi.

1. Radegastovna Těšínská

fot. fb.com/radegastovna

Elegancki wystrój idealnie sprawdzi się dla osób, które we wnętrzu restauracji wolą stonowane kolory. Profesjonalna obsługa zna kartę menu od A do Z i z pewnością szybko odpowie na każde pytanie zadane przez odwiedzających. Szef kuchni podaje dania typowe dla kuchni czeskiej, a w karcie znaleźć można również klasyczne czeskie piwa. Lokal znajduje się pod adresem Hlavní tř. 140/3.

2. Restauracja Těšínská

fot. fb.com/RestauracjaTesinskaCieszynska

Lokal ten znajduje się na terenie Czeskiego Cieszyna. Można tutaj zamówić pyszne i świeże dania, jak rolady, czy nawet kluski śląskie w sosie. Restauracja znajduje się pod adresem Střelniční 256.

3. u Jurčíka

fot. fb.com/p/Restaurace-u-Jurčíka-100063642426495

Przestronny lokal z dużymi oknami, dzięki którym wewnątrz zawsze jest jasno i przyjemnie. Dania podawane są elegancko, a w karcie znaleźć można różnego rodzaju mięsa z nadzieniem, przykładowo serowym, z dodatkowymi frytkami i surówkami lub sałatkami. Lokal swoje położenie znalazł pod adresem Rozvojová 748.

4. Křížový vrch

fot. fb.com/profile.php?id=100079242622439

Swojska restauracja, w której wnętrzu widnieje piękne drewno. Już sam budynek sprawia ogromne wrażenie. W menu goście znajdą takie dania, jak burgery, rolady z frytkami. Lokal znajduje się pod adresem Za Pilou 6, w Jesieniku.

5. Restaurace Švejk

fot. fb.com/svejkmezimesti

Mieści się ona w budynku starej fabryki, więc ma swój niepowtarzalny klimat. Obsługa bardzo miła i profesjonalna, a w menu odwiedzający znajdą typowe dania dla kuchni czeskiej. Restauracja znajduje się w Mezimesti, pod adresem Dlouhá 138.

6. Restauracja Złoty Jeleń

Pięknie wystrojona restauracja, która do użytku gości oddaje stoliki jak i wewnątrz, tak i na zewnątrz. Serwowane są tutaj typowo czeskie potrawy, rolady, kluski śląskie, mięsa ze smakowitym nadzieniem. Miejsce to znajduje się w Bohuminie, pod adresem Šunychelská 187.

7. Hospoda s knedlíkem

Lokal ten cieszy się dużym powodzeniem i popularnością, co wcale nie jest dziwne. W menu dania typowe dla kuchni czeskiej, wystrój nie do podrobienia, a obsługa bardzo przyjazna i profesjonalna. Wewnątrz klimat rodzinny, swojski. Restauracja ta znajduje się pod adresem 1 Maja 60.

8. Restaurace U Dvořáčků

Swojska restauracja, z bardzo wygodnymi siedzeniami przy każdym stoliku. Atmosfera rodzinna, obsługa zawsze chętna do pomocy przy wyborze dań oraz odpowiedzi na każde zadanie przez klientów pytanie. W karcie dań potrawy typowe dla kuchni czeskiej, a także duży wybór napoi alkoholowych. Lokal znajduje się w Ostrawie, pod adresem Hladnovská 1311/19.

9. Občerstvení u Berca

Skromna, ale elegancka knajpa, gdzie zjeść można dużo, a nie zapłacić drogo. Dla gości poleca się rolady i pyszne pierogi. Wszystko warto popić klasycznym czeskim piwem. Lokal znajduje się w Petrovice u Karviné, pod adresem Závada 233.

10. U Bartošů

Swojskie wnętrze, rodzinna atmosfera, przepyszne potrawy, to wszystko znajdziesz we wnętrzu tej restauracji! Jest to skromne miejsce, ale goście bardzo je lubią i często do niego wracają. Restauracja znajduje się w Otovicach, pod adresem Otovice 238.