Europa

Czarter jachtu w Chorwacji – co musisz wiedzieć?

czarter jachtu

Jeśli marzą Ci się słoneczne dni, otaczająca Cię z każdej strony niebieska woda oraz przepiękne zachody słońca nad małymi miasteczkami to wynajęcie czarteru w Chorwacji brzmi jak idealny plan! Dlaczego? To kraj, który zachwyca swoją pogodą, krajobrazami, ale przede wszystkim świetnym stanem infrastruktury żaglowej. Z artykułu dowiesz się wszystkiego o czarterach jachtów w Chorwacji.

Dlaczego czarter jachtów w Chorwacji to dobry pomysł?

Po pierwsze to kraj, w którym pogoda stale rozpieszcza, a tym samym tworzy idealne warunki pod żeglowanie. Dlaczego? Na wybrzeżu panuje klimat śródziemnomorski charakteryzujący się ciepłem i brakiem opadów. Sezon warto rozpocząć w maju, kiedy to termometry wskazują 21 °C, a siła wiatry waha się od 2 do 6 w skali Beauforta, pozwalając na rozkoszowanie się żeglowaniem. Jesienne miesiące nad Adriatykiem to także dobry pomysł. Temperatura wtedy utrzymuje się w granicach 24°C, woda nadal jest przyjemnie ciepła, a mocniejszy wiatr pozwala na sprawne żeglowanie — przez wielu to ten sezon uznawany jest za najlepszy. Co z latem? To okres, w którym temperatury przekraczają 35°C sprawiając, że dni są upalne i suche — to idealny czas na korzystanie z uroków chorwackiego lata z poziomu jachtu.

Po drugie to miejsce, które zachwyci Cię swoimi widokami na każdym krok — możliwość dryfowania w okolicy małych wysepek, brzmi jak plan idealny! Przez ich ilość,  rozbudowała się sieć portów i marin, a tym samym usprawniła żegluga. To tam czekają na Ciebie nowoczesne jachty i malowniczo położone porty. Na lądzie również czeka na Ciebie wiele atrakcji. Warto odwiedzić Dubrownik, pola lawendy na wyspie Hvar czy starożytne miasto Trogir.

Co musisz wiedzieć o czarterach jachtów?

Przed wymarzonym rejsem jachtem, musisz pamiętać, że potrzebne będą Ci uprawnienia. Jeśli Ty lub ktoś z załogi posiada patent jachtowego sternika oraz świadectwo łączności bliskiego zasięgu bez problemu będziecie mogli prowadzić jacht samodzielnie. Kiedy jednak żadne z Was nie posiada uprawnień, istnieje możliwość wynajęcia jachtu z profesjonalną obsługą oraz skipperem, który zadba o Wasze bezpieczeństwo. Przy wyborze idealnego jachtu, kluczowa jest ilość osób, która ma przebywać na pokładzie — wielkość jachtu dobiera się do ilości osób. Jak to wygląda? Każdy jacht umożliwia spanie w kajutach oraz mesie — centralne miejsce jachtu, które służy jako jadalnia, a wieczorami jako sypialnia. Zazwyczaj w kajutach mieszczą się dwie osoby, w mesie nawet i 6. Przy wyborze warto również zwrócić uwagę na inne dogodności tj. ilość łazienek, wyposażenie kuchni czy klimatyzacja.

Czarter jachtów w Chorwacji — co musisz wiedzieć?

Na chorwackim rynku działa wiele firm, oferując różnorodne jachty. W zależności od Twoich preferencji oraz budżetu do wyboru masz jacht żaglowy, motorowy oraz katamarany. Nowoczesne jachty idealnie dopasowują się do Twoich potrzeb, pozwalając Ci na spędzenie czasu z rodziną lub znajomymi na chorwackiej riwierze. Jeśli planujesz sam żeglować, pamiętaj, że w Chorwacji wymaganym uprawnieniem jest Voditelj Brodice, który umożliwi Ci odkrywanie wysp, bez problemu. Gdzie szukać ofert na wynajem? Najsprawniejszą i najlepszą metoda jest skorzystanie z wyszukiwarki, która pozwoli Ci na dopasowanie odpowiedniej oferty https://www.yachtic.com/pl/czarter-jachtow-chorwacja.

Wybór żeglowania i odkrywania Chorwackich miast z poziomu jachtu to świetny pomysł na spędzenie czasu ze swoimi bliskimi. Klimat panujący w tym kraju pozwala na zaplanowanie wymarzonego rejsu już od maja, dając Ci możliwość czerpania korzyści z cudownej pogody. Nie można również zapomnieć o świetnie rozwinięte infrastrukturze, które sprawi, że czarter jachtu stanie się ulubionym sposobem spędzania wakacji!