Ciekawostki

15 Interesujących Ciekawostek o Cristiano Ronaldo

Portugalski piłkarz, Cristiano Ronaldo, od lat uznawany jest za jednego z najlepszych piłkarzy na świecie. Co warto o nim wiedzieć? Poniżej znajdują się wybrane informacje na jego temat.

1. Urodził się na Maderze. Jego matka była kucharką i dorabiała jako sprzątaczka, natomiast ojciec był ogrodnikiem i zmagał się z problemem alkoholowym.

2. Wychowywał się z trojgiem rodzeństwa w biednej dzielnicy. Swoje pierwsze jego drugie imię nadano mu na część Ronalda Reagana, który był nie tylko amerykańskim prezydentem, ale też ulubionym aktorem jego ojca.

3. Karierę klubową rozpoczął w wieku ośmiu lat, grając w CF Andorinha, a wieku dziesięciu lat trafił do jednego z największych klubów Madery.

4. Cristiano Ronaldo miał osiemnaście lat, kiedy podpisał kontrakt z Manchesterem United. Już w pierwszym sezonie zdobył z klubem Puchar Anglii, a potem pomógł mu w zdobyciu trzech mistrzowskich tytułów.

5. Przez rok jego życiową partnerką była rosyjska modelka, Irina Shayk, która później stworzyła związek ze znanym amerykańskim aktorem, Braldeyem Cooperem.

6. Cristiano Ronaldo ma trójkę dzieci z kobietą, której tożsamość nie jest powszechnie znana. Obecnie tworzy związek z Georginą Rodriguez, z którą ma córkę. W kwietniu 2022 roku urodziły im się również bliźnięta, ale jedno z nich nie przeżyło.

7. Jego wartość rynkowa szacowana jest na około 100 milionów euro. Z kolei najdroższy transfer piłkarza miał miejsce w 2018 roku, kiedy został wykupiony przez Juventus Turyn za 117 milionów euro.

8. Już we wczesnym dzieciństwie charakteryzował się niezwykłą prędkością i zwinnością. To właśnie wtedy zaczął być nazywany przez członków rodziny małą pszczółką.

9. Był bardzo krnąbrnym uczniem. Miał czternaście lat, kiedy rzucił krzesłem w nauczycielkę, za co wyrzucono go ze szkoły. Natomiast podczas treningów cechował się bardzo dużą dyscypliną i od małego trenował z ciężarkami na nogach, ponieważ wiedział, że będzie po ich zdjęciu dużo szybszy.

10. Swoją karierę Cristiano zawdzięcza przyjacielowi z dawnych lat. Kiedy na mecz juniorów CD Nacional przyjechali skautowie z Lizbony, powiedzieli, że wezmą do akademii najlepszego strzelca. Albert Fantrau mógł wówczas wygrać, ale podał piłkę Cristiano, ponieważ uważał, że kolega jest od niego dużo lepszy. Mężczyzna był potem bezrobotny, ale zamieszkał w opłacanej przez Ronaldo willi.

11. Cristiano Ronaldo przyznaje, że codziennie od lat poświęca około pięciu godzin na trening. Dzięki temu osiąga tak niesamowite wyniki.

12. Cristiano Ronaldo nie ma ani jednego tatuażu, ponieważ jest nad wyraz ostrożny i woli unikać możliwości zakażenia się wirusem HIV czy innymi chorobami związanymi z układem krwionośnym.

13. Cristiano Ronaldo bardzo udziela się charytatywnie. Kiedy został poproszony o sprzedaż swojej koszulki na aukcji, aby uzbierać pieniądze na operację pewnego chłopca, skończyło się na tym, że piłkarz pokrył koszty zabiegu, które opiewały na kwotę 300 tysięcy euro.

14. Ronaldo stworzył w rodzinnej miejscowości poświęcone sobie muzeum, w którym można zobaczyć Złotą Piłkę zdobytą w 2008 roku, a także 130 innych eksponatów dotyczących jego sportowej kariery.

15. Krążą legendy o jego zdrowym trybie życia. Podczas, gdy poziom tłuszczu w organizmach piłkarzy zazwyczaj wynosi około 11 procent, u niego to tylko 7 procent.