10 rzeczy które warto zobaczyć w Zielonej Górze w 2023 roku

10 rzeczy które warto zobaczyć w Zielonej Górze

Zielona Góra to nieco niedoceniane miasto, jeśli chodzi o aspekt turystyczny. A szkoda bowiem miasto to kryje wiele ciekawych i pełnych historii miejsc. Oto 10 najciekawszych atrakcji jakie do zaoferowania przyjezdnym ma Zielona Góra.

Zobacz też -> Atrakcje dla dzieci które znajdziemy w Zielonej Górze

1. Minibrowar

Minibrowar

W kamienicy pochodzącej z XIX wieku. To właśnie tu mieści się jedno z najpopularniejszych miejsc w Zielonej Górze – lokalny minibrowar. Właściciele lokalu pochwalić się mogą tym, że zostali w 2005 r. wyróżnieni nagrodą za remont i adaptację historycznego budynku do celów współczesnych.

2. Stary Rynek w Zielonej Górze

Stary Rynek

Wybudowany został w XVI wieku na kształt prostokąta z umieszczonym w samym środku ratuszem. Zabudowa przez setki lat ulegała licznym uszkodzeniom, dlatego wielokrotnie zostawała przebudowywana.

3. Miejskie uliczki

uliczki

Zielona Góra dzięki swojemu położeniu po II wojnie światowej pozostała niemal nie zniszczona, dzięki czemu nie tylko turyści, ale też i mieszkańcy każdego dnia mogą podziwiać niemal nie zniszczoną dawną zabudowę, co stwarza wyjątkowy klimat starych miejskich uliczek.

4. Pomnik Winiarki

Znajduje się na niewielkim, ale urokliwym skwerku w okolicach ulicy Sobieskiego. Pomnik winiarki przedstawia dziewczynę niosącą baryłki w otoczeniu winorośli. Mieszkańcy te rzeźbę uznają za jeden z najważniejszych symboli miasta.

5. Wieża Łazienna

Wieża Łazienna

Pochodząca z XV wieku wieża obronna i obserwacyjna miasta.

6. Palmiarnia

Palmiarnia

Jednym z niezwykłych pod względem klimatu z całą pewnością jest zielonogórska Palmiarnia zbudowana na szczycie Wzgórza Winnego. To piękny, przeszklony obiekt znajdujący się w tym miejscu od 1956 roku. Na terenie obiektu znajduje się aż 200 gatunków roślin, z czego większość to rośliny egzotyczne, tropikalne. Goście podziwiać mogą tu również basen z żółwiami wodnymi oraz akwaria z tropikalnymi rybami. Obecnie Palmiarnia pełni funkcję restauracji, w której stoliki poustawiane są pomiędzy roślinami co daje niesamowity efekt.

7. Mury miejskie

mury miejskie

Co prawda zniszczone, jednak spora ich część przetrwała do dnia dzisiejszego. To mury które niegdyś otaczały niemal całe miasto.

8. Teatr Lubuski

teatr lubuski

Kawał historii i sztuki na najwyższym poziomie.

9. Pomnik winobrania

pomnik
fot.L.Smulewicz/zielona-gora.pl

Większość turystów Zieloną Górę kojarzy z corocznego święta winobrania. Dla uczczenia tego ważnego momentu miasto postanowiło wystawić pomnik. Przedstawia on siedzącego na beczce Bachusa ( boga winorośli i urodzaju)

10. Kościół Największego Zbawiciela

Kościół Największego Zbawiciela

To trójnawowa budowla sakralna pochodząca z XIX wieku. Wybudowany został z cegły, na kształt dawnych wielkich bazylik. Na szczycie wieży umieszczone zostały cztery dzwony. W kościele regularnie odbywają się piękne i klimatyczne koncerty muzyki organowej.

Źródła zdjęć: Wikipedia

Czytaj dalej: Najlepsze atrakcje w Zielonej Górze

4.2/5 - (liczba ocen: 56)

Liczba komentarzy: 2

  • Gdyby ktoś podróżował do Zielonej Góry i szukał dobrego i sprawdzonego noclegu w przyzwoitej cenie to polecam poniższe apartamenty: ***

  • Warto przyjechać do Zielonej Góry. Palmiarnia jest za darmo. Zwiedzanie muzeum jest bardzo tanie, symboliczna opłata. Byłem z trójką dzieci i spędziliśmy tam dwie godziny. Byliśmy zachwyceni. Animacja na temat miasta była wspaniała. Naprawdę wielki ukłon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.