10 Atrakcji dla Dzieci Które Znajdziemy w Zielonej Górze

atrakcje w Zielonej Gorze

Jak wiadomo dzieci i młodzież nie lubią się nudzić. Co zatem Zielona Góra ma do zaoferowania najmłodszym? Oto 10 najciekawszych atrakcji dla młodzieży jakie znaleźć można w tym ciekawym mieście.

1. Ogród Botaniczny z Mini Zoo

ogród botaniczny
źródło: wikipedia

To piękne miejsce, pełne niezwykłych zwierzaków. Można tutaj spędzić nawet cały dzień.

2. Baseny

basen

To świetny sposób na spędzenie wolnego czasu i spożytkowaniu nadmiaru energii u najmłodszych. Tym bardziej że dzieci za wejście na teren obiektu i korzystanie z basenu przez 45 minut zapłacimy naprawdę mało. Mogą korzystać z wielu atrakcji takich jak np. wielkie zjeżdżalnie. Parku wodny mieście się w Centrum Rekreacyjno-Sportowe przy ulicy Sulechowskiej 41.

3. Bachusiki

10 rzeczy które warto zobaczyć w Zielonej Górze

Ucieszą nie tylko najmłodszych, dorośli też będą się przy tym świetnie bawić. W internecie jest mapa Zielonej Góry z umieszczonymi lokalizacjami małych Bachusików.

4. Strzelnica

strzelnica

Miłośnicy aktywnego, rodzinnego wypoczynku udać się mogą na lokalną strzelnicę.

5. Park Linowy

park linowy

To nie tylko atrakcja dla dzieci. Tam bawią się całe rodziny. Adres: Źródlana

6. Ciuchcia

dzieci

Od wielu już lat niesie dzieciom radość na zielonogórskiej starówce. Kurs rozpoczyna się od Alei Niepodległości, a kończy w okolicy Teatru Lubuskiego do Placu Bohaterów. Zazwyczaj otwarte jest od połowy kwietnia do końca września w godzinach 11-19.

7. Kręgielnie

Kręgielnie

Młodzież uwielbia kręgielnie. Zielonogórska ma do zaoferowania ma 4 tory do gry w kręgle, 200 miejsc siedzących. Do tego interesujące są gry zręcznościowe: piłkarzyki, dart, cymbergaj. Dorośli skorzystać mogą z dobrze wyposażonego baru czy obejrzeć transmisje sportowe.

8. Kraina Słodkości

Słodycze

Cukierki i żelki w rozmaitych fantazyjnych kształtach to coś, co dzieci kochają najbardziej.

9. Muzeum Etnograficzne

muzeum
źródło: muzeumochla.pl

To idealne miejsce dla lubiących zwiedzanie. Na 13 ha, znajduje się ponad 50 zabytkowych obiektów wchodzących w skład wiejskiej architektury. W zabudowie wykorzystano zastany układ dróg, pól, łąk, lasów i wód. Muzeum poza historycznymi i starymi eksponatami posiada również elementy sztuki współczesnej.

10. Sala zabaw ”Arek’

Sala zabaw
źródło: arek.salazabaw.com.pl

Sala zabaw z powodzeniem działa w Zielonej Górze od niemal 20 lat. To największe centrum zabaw dziecięcych w województwie. Wszystkie atrakcje dopasowane są dla dzieci w grupie wiekowej 2-12 lat. Rodzice mogą być całkowicie spokojni. Zadbano tu nie tylko o rozwój ruchowy, ale głównie o bezpieczeństwo dzieci. Najmłodsi mogą spożytkować swoją energię na takich atrakcjach jak 8-metrowa wieża do wspinania. Warte polecenia są labirynty, wiszące kładki, ruchome robotrony, czy tubowe rury do zjeżdżania o długości 10 i 16 metrów. Fantastyczny jest rekreacyjno-panoramiczny taras, materace do skakania oraz 20-metrowy basen z piłeczkami.

Czytaj dalej: rzeczy które warto zobaczyć w Zielonej Górze

4.6/5 - (liczba ocen: 43)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *