10 atrakcje dla dzieci które znajdziemy w Zielonej Górze w 2023 roku

atrakcje w Zielonej Gorze

Jak wiadomo dzieci i młodzież nie lubią się nudzić. Co zatem Zielona Góra ma do zaoferowania najmłodszym? Oto 10 najciekawszych atrakcji dla młodzieży jakie znaleźć można w tym ciekawym mieście.

1. Ogród Botaniczny z Mini Zoo

ogród botaniczny
źródło: wikipedia

To piękne miejsce, pełne niezwykłych zwierzaków w którym spędzić można nawet cały dzień.

2. Baseny

basen

To świetny sposób na spędzenie wolnego czasu i spożytkowaniu nadmiaru energii u najmłodszych, tym bardziej że dzieci za wejście na teren obiektu i korzystanie z basenu przez 45 minut zapłacić muszą jedynie 5 zł, przy czym korzystać mogą z wielu atrakcji takich jak np. wielkie zjeżdżalnie. Zajrzyj też do parku wodnego: Centrum Rekreacyjno-Sportowe przy ulicy Sulechowskiej 41. Tutaj ceny zaczynają się od 6 zł za godzinę za bilet ulgowy.

3. Bachusiki

10 rzeczy które warto zobaczyć w Zielonej Górze

Ucieszą nie tylko najmłodszych, dorośli też będą się przy tym świetnie bawić. W internecie znajduje się mapa Zielonej Góry z umieszczonymi lokalizacjami małych Bachusików.

4. Strzelnica

strzelnica

Miłośnicy aktywnego, rodzinnego wypoczynku udać się mogą na lokalną strzelnicę.

5. Park Linowy

park linowy

Tto nie tylko atrakcja dla dzieci. Tam bawią się całe rodziny – dzieci, rodzicie a nawet czasem dziadkowie.

6. Ciuchcia

dzieci

Od wielu już lat niesie dzieciom radość na zielonogórskiej starówce. Kurs rozpoczyna się od Alei Niepodległości a kończy w okolicy Teatru Lubuskiego do Placu Bohaterów (od połowy kwietnia do końca września w godzinach 11-19).

7. Kręgielnie

Kręgielnie

Młodzież uwielbia kręgielnie. Zielonogórska swoim gościom do zaoferowania ma między innymi 4 tory do gry w kręgle, 200 miejsc siedzących, gry zręcznościowe: piłkarzyki, dart, cymbergaj. Kiedy dzieci grają dorośli skorzystać mogą z dobrze wyposażonego baru czy obejrzeć transmisję sportowe.

8. Kraina Słodkości

Słodycze

Cukierki i żelki w rozmaitych fantazyjnych kształtach to coś co dzieci kochają najbardziej.

9. Muzeum Etnograficzne

muzeum
źródło: muzeumochla.pl

To idealne miejsce dla lubiących zwiedzanie, powiem jego powierzchnia zajmuje 13 ha, na których znajduje się ponad 50 zabytkowych obiektów wchodzących w skład wiejskiej architektury. W zabudowie wykorzystano zastany układ dróg, pól, łąk, lasów i wód. Muzeum poza historycznymi i starymi eksponatami posiada również dla kontrastu elementy sztuki współczesnej.

10. Sala zabaw ”Arek’

Sala zabaw
źródło: arek.salazabaw.com.pl

Sala zabaw z powodzeniem działa w Zielonej Górze od niemal 20 lat. To największe centrum zabaw dziecięcych w województwie. Wszystkie atrakcje dopasowane są dla dzieci w grupie wiekowej 2-12 lat. Rodzice mogą być całkowicie spokojni, bowiem zadbano tu nie tylko o rozwój ruchowy, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo dzieci. Najmłodsi spożytkować swoją energię mogą na takich atrakcjach jak 8-metrowa wieża do wspinania, labirynty, wiszące kładki, ruchome robotrony, tubowe rury do zjeżdżania o długości 10 i 16 metrów, rekreacyjno-panoramiczny taras, materace do skakania oraz 20-metrowy basen z piłeczkami.

Czytaj dalej: rzeczy które warto zobaczyć w Zielonej Górze

4.5/5 - (liczba ocen: 34)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.