Polska

10 Atrakcje dla Dzieci w Siedlcach

miasto Siedlce
źródło: Janusz Jurzyk / Wikipedia

Jak wiadomo dzieci i młodzież nie lubią się nudzić. Co zatem Siedlce mają do zaoferowania najmłodszym? Oto 10 najciekawszych atrakcji dla młodzieży jakie znaleźć można w tym ciekawym mieście.

Siedlce to miasto we wschodniej Polsce. Znajduje się jeszcze w województwie mazowieckim, ale bardzo blisko jest od województwa podlaskiego. Miasto liczy sobie prawie 80 tysięcy ludzi, więc nie jest to małe miasto. Dojazd do miasta jest bardzo dobry.

Siedlce mogą zaskoczyć swoją historią. Według legendy, nazwa miasta pochodzi od siedzącej w pobliżu jeziora kobiety, która była opiekunką świętej krowy. Jednak w rzeczywistości Siedlce to jedno z najstarszych miast na Mazowszu, założone w XI wieku. Co ciekawe, w 1829 roku w Siedlcach odbył się pierwszy w Polsce publiczny lot balonem, co przyciągnęło tłumy widzów. Dziś miasto znane jest z rozwijającego się przemysłu, pięknych zabytków i licznych imprez kulturalnych.

Dojeżdżają tu pociągu, autobusy, a także bez problemu dojedziemy tu samochodem. Miasto może zapewnić nam bardzo atrakcyjny weekend, podczas którego wypoczniemy, a także zachowamy wiele bardzo ciekawych wspomnień. Miasto jest także bardzo przyjazne dzieciom, ponieważ znajdą tu wiele atrakcji, które sprawią, że z miasta zostaną wywiezione wieloletnie wspomnienia.

Co warto zobaczyć w Siedlcach razem z dziećmi

Miasto charakteryzuje się bardzo dużą ilością zieleni, co już samo w sobie może sprawić bardzo pozytywne wrażenie, że miasto jest bardzo zżyte z przyrodą. W mieście jest wiele parków i stawów, więc na spacer można pójść bez problemu i od razu uda nam się wyjść na przyjazne alejki. Nawet w samym śródmieściu można znaleźć bardzo wiele drzew. Centrum miasta pokryte drzewami robi niesamowite wrażenie.

Siedlce są bardzo dużym ośrodkiem kultury, działają tu trzy muzea: muzeum regionalne, diecezjalne oraz Jana Pawła II. Dla starszych dzieci, które interesują się takimi rzeczami wycieczka do muzeum może być bardzo ciekawym doświadczeniem.

Podczas wyjazdu do Siedlec warto sprawdzić kalendarz, bo może okazać się, wyjazd lepiej jest przesunąć o tydzień lub dwa, ponieważ w Siedlcach odbywa się bardzo wiele wydarzeń kulturalnych i w ten sposób może uda nam się trafić na któryś.

Jakie wydarzenia się tam odbywają?

Co roku możemy przyjechać na Dni Siedlec, czy Jarmark Św. Stanisława w Siedlcach, Festiwal Literatury Kobiet „Pióro i Pazur”, albo Rock Open Air Festival. Jest to tylko garstka imprez, które cyklicznie odbywają się w Siedlcach. Dodatkowo jest tam wiele grup artystycznych, które regularnie występują.

Siedlce jednak dla dzieci zasłynął bez wątpienia inną atrakcją, mianowicie Trickolandią. Jest to bez wątpienia miejsce, w którym dzieci znajdą największą frajdę na długie godziny. Co to za miejsce? Jest to pierwsze w Polsce centrum iluzji optycznej. Kompleks ma aż 750 metrów kwadratowych powierzchni i w jego skład wchodzi aż 25 różnych atrakcji. Na czym to polega? W tym dużym została stworzona sztuka pod nazwą trickart, która ma za zadanie oszukiwać optykę – oczy i sprzęt optyczny, taki jak aparaty.

Właśnie w tym jest cała zabawa. Dzieci mogą pozować do zdjęć, w których iluzja optyczna przenosi je do innego, bajkowego, świata, którego nagle stają się częścią. Doskonale dopracowana sztuka sprawia, że bardzo trudno momentami dostrzec, że jest to rysunek, ponieważ całość na fotografiach wygląda tak realistycznie. Dzieci mają pamiątki na całe życie i bez wątpienia wzbudzą nimi zainteresowanie, a także zainteresowanie wśród znajomych. W trickolandii są sale, które pozwolą się poczuć dzieciom, jako postacie z bajek takich jak Alicja w krainie czarów lub Piotruś Pan w Nibylandii.

Dodatkowo jadąc do Siedlec możemy skorzystać z oferty Siedleckiej Krainy Przygód, jest to miejsce w którym możemy znaleźć wiele atrakcji i wypoczynek. Możemy tam zjechać na tyrolinie o długości 100 metrów i aż na 8 metrach wysokości. Jest to atrakcja, którą dzieci zdecydowanie docenią, ponieważ jest to świetna przygoda.

Dla starszych dzieci występuje tu tor quadowy oraz strzelnica, a także paintball. Bez wątpienia jest to oferta z której bardzo chętnie skorzystają także dorośli, szczególnie z paintballa na świeżym powietrzu.

Do młodszych może trafić sekcja dmuchańców, których jest wiele i dzieci będą miały możliwość bawić się na nich. Ale to nie jedyne atrakcje jakie tam można znaleźć, Jedną z dziwniejszych atrakcji jest możliwość wydojenia sztucznej krowy, a nawet możliwość zorganizowania konkursu na to kto pierwszy to zrobi.

Dla odważnych jest nawet dostępna 8 metrowa ściana wspinaczkowa! Wyjeżdżając do Siedlec zawsze warto sprawdzić ofertę tego miejsca, ponieważ zmienia się ona w zależności od pory roku.

Jak więc widać Siedlce mogą zapewnić niesamowite wrażenia na weekend. Miasto może być świetną alternatywą na spędzenie weekendu poza miejskim krajobrazem.

Wyrwanie się do miejsca, gdzie na każdym kroku możemy natknąć się na drzewa (nawet w środku miasta), parki, skwery czy stawy, pozwala na zrelaksowanie się i wyciszenie.

Z racji tego, że miasto jest w miarę blisko większych miast, a także jest tam dogodny dojazd pociągiem, jest to miasto idealne na weekendowe wyjazdy.

Weekendowy wyjazd na jedną z imprez organizowanych w Siedlcach może być bardzo przyjemnym odpoczynkiem od miasta, szczególnie, że hotele w Siedlcach nie są wyjątkowo drogie.

Ale nie zapominajmy o obowiązkowej atrakcji dla dzieci, czyli o trickolandii. Bierzemy aparat i idziemy tam z dziećmi, aby mogły mieć wspomnienia na wiele, wiele lat.