Azja

10 intrygujących ciekawostek o starożytnej Japonii

zamek

Historia naszych przodków jest bardzo często zaskakująca. Zazwyczaj styl życia ludności poprzedzającej kilka tysięcy lat nasze istnienie znacznie różni się od tego życia, które znamy obecnie. Warto poszerzać swoją wiedzę w tej dziedzinie, aby nie tylko zapoznać się z dziejami życia na ziemi, ale również docenić życie, które możemy prowadzić.

Oczywisty jest fakt, iż nie mamy możliwości dokładnie poznać rytuałów oraz dziejów naszych przodków, memy jednak szansę choć częściowo zapoznać się z ich historią, dokonaniami oraz zdobyczami, które wpłynęły znacznie na nasze funkcjonowanie.

Już nawet starożytne ludy, które żyły na ziemi tysiące lat temu miały wpływ na obecną cywilizację, dlatego warto dowiedzieć się więcej na ich temat. Dziś dowiemy się więcej na temat starożytnej Japonii, która obecnie należy do najbardziej rozwiniętych krajów na świecie.

1. Japonia powstała ze względu na wędrówkę ludu Chin, Korei i Mongolii w wyniku powstania wielkich pustyń azjatyckich.

2. Początkowo ludność Japonii żyła w klanach, na czele których stała jedna osoba wódz i kapłan w jednym.

3. Każdy klan posiadał przypisane bóstwo.

4. Już w starożytnej Japonii doceniono prawa kobiet. Kobiety miały możliwość stania na czele klanu i przyjęcie roli wodza i kapłana.

5. W okresie starożytności Japonia składała się z około 100 klanów.

6. Mężczyźni wykorzystywali tatuaże w celu rozróżnienia swojej pozycji społecznej.

8. Mieszkańcy starożytnej Japonii nie wykształcili żadnego systemu pisma lub pieniędzy. W porównaniu z innymi starożytnymi ludami żyli dość prymitywnie.

9. Wśród ludności Japonii popularne były małżeństwa poligamiczne.

10. Bóstwa, w które wierzyła ludność Japonii związane były z siłami natury oraz z otaczającym nas światem.

Obserwując fakty na temat starożytnej Japonii ciężko jest nam uwierzyć w prymitywizm życia ówczesnego ludu. Oceniając dzisiejszych Japończyków, którzy przywiązują ogromną wagę do rozwoju oraz do najnowszych technologii nie widzimy ich przodków, którzy znacznie pozostawali w tyle za innymi ludami również żyjącymi w tamtych czasach na ziemi