Ciekawostki

Ciekawostki sportowe dla dzieci

dzieci grają w piłkę nożną

Sport odgrywa bardzo ważna rolę w życiu zarówno dorosłego człowieka jak i dziecka. Jeśli będziemy odpowiednio aktywnie spędzać czas to nasze zdrowie tylko na tym skorzysta. Ważne jest by od małego wtłaczać w życie dziecka ruch na świeżym powietrzu.

Gdy nasze dziecko jest jeszcze malutkie, świetną formą spędzenia czasu są spacery, nie ważne czy jest wiosna, lato, jesień czy zima kilka minut z Twoim maluszkiem na świeżym powietrzu dotleni malca i sprawi, że Twoje dziecko będzie lepiej spać. Zatem, czego jeszcze nie wiesz o sporcie?

1. Czy wiesz, że najdłuższa gra w szachy może zająć nawet 5949 ruchów, podczas jednego meczu?

2. Czy wiesz, że elementy tańca występują w wielu dyscyplinach sportu? Głownie w łyżwiarstwie figurowym, pływaniu synchronicznym i gimnastyce artystycznej.

3. W 1984 roku podczas meczu tenisowego kobiet trwała najdłuższa wymiana w historii tenisa. Czas jakim mogły się poszczycić tenisistki to 29 minut.

4. Najwięcej złotych medali trafia do Kenijczyków w biegu na 800 metrów. Jest ich niecałe 5 milionów.

5. Już 15300 lat temu w jaskini Lascaux można znaleźć malowidła, które dowodzą, że już wtedy ludzie uwielbiali męczyć się dla przyjemności.

6. Ostatni medal Olimpijski był w pełni stworzony ze złota w 1912 roku. Dzisiejsze złote medale olimpijskie stworzone są z 93% srebra, 6% miedzi zaledwie 1% złota. Za zwycięstwo otrzymuje się medal nie złoty, a pozłacany.

7. Przeciętna piłka do golfa ma ok. 336 wgnieceń.

8. Filipiny, wzięły udział w 20 igrzyskach olimpijskich jednak, na ani jednych nie zdobyły one złotego medalu.

9. Anna, córka Królowej Elżbiety nie musiała przechodzić na igrzyskach w 1976r. weryfikacji płci, ponieważ pochodziła z rodziny królewskiej.

10. Na pierwszych igrzyskach olimpijskich, zwycięzcy nagradzani byli srebrnymi medalami, a nie złotymi.

11. Czy wiesz, że Chińczycy zdobyli pierwszy medal olimpijski w 1984 roku, a w 2008 raku zdobyli oni aż 100 medali?

12. Od 1969 roku, rekord skoku w dal mężczyzn zmienił się tylko jeden raz. Zatem, jak widać bardzo trudno jest osiągnąć olimpijski wynik skoku w dal.

13. Grecja to jedyne państwo, które we wszystkich igrzyskach korzystało z własnej flagi.

14. Czy wiesz, że początkowo piłeczki golfowe wykonywane były z piór pozszywanych kawałkami skóry, tak było do 1848 roku. W późniejszym etapie zainwestowano w piłeczki z plastiku, lecz aby poprawić ich aerodynamikę wykuto w nich mikro wgłębienia.

15. Czy wiesz, że motocykl żużlowy, tak naprawdę nie jest rasowym motocyklem? To składak złożony z różnych podzespołów od różnych firm, jest wart 40 tysięcy złotych.

16. Jeśli chcesz zająć Twojemu maluchowi czas koniecznie skorzystaj z gier planszowych „ Dzieci kontra Rodzice”, podczas tej gry zdecydowanie dowiesz się więcej o sportowcach i będziesz aktywnie spędzać czas ze swoim maluchem.

17. Igrzyska olimpijskie odbyły się w państwach, które już dzisiaj nie istnieją. Było tak aż 3 razy.

18. Czy wiesz, że nazwisko Federer, czyli nazwisko szwajcarskiego tenisisty, możesz bez trudu napisać lewą ręką na klawiaturze? Jest to naprawdę bardzo proste.

19. W 2019 roku zdyskwalifikowano dwie łodzie podczas zawodów wioślarskich za użycie ukrytych silników pod łodzią. Osoby te, od razu odpadły bez możliwości jakiegokolwiek rewanżu.