Ciekawostki sportowe dla dzieci

dzieci grają w piłkę nożną

Sport odgrywa bardzo ważna rolę w życiu zarówno dorosłego człowieka jak i dziecka. Jeśli będziemy odpowiednio aktywnie spędzać czas to nasze zdrowie tylko na tym skorzysta. Ważne jest by od małego wtłaczać w życie dziecka ruch na świeżym powietrzu. Gdy nasze dziecko jest jeszcze malutkie, świetną formą spędzenia czasu są spacery, nie ważne czy jest wiosna, lato, jesień czy zima kilka minut z Twoim maluszkiem na świeżym powietrzu dotleni malca i sprawi, że Twoje dziecko będzie lepiej spać. Zatem, czego jeszcze nie wiesz o sporcie?

1. Czy wiesz, że najdłuższa gra w szachy może zająć nawet 5949 ruchów, podczas jednego meczu?

2. Czy wiesz, że elementy tańca występują w wielu dyscyplinach sportu? Głownie w łyżwiarstwie figurowym, pływaniu synchronicznym i gimnastyce artystycznej.

3. W 1984 roku podczas meczu tenisowego kobiet trwała najdłuższa wymiana w historii tenisa. Czas jakim mogły się poszczycić tenisistki to 29 minut.

4. Najwięcej złotych medali trafia do Kenijczyków w biegu na 800 metrów. Jest ich niecałe 5 milionów.

5. Już 15300 lat temu w jaskini Lascaux można znaleźć malowidła, które dowodzą, że już wtedy ludzie uwielbiali męczyć się dla przyjemności.

6. Ostatni medal Olimpijski był w pełni stworzony ze złota w 1912 roku. Dzisiejsze złote medale olimpijskie stworzone są z 93% srebra, 6% miedzi zaledwie 1% złota. Za zwycięstwo otrzymuje się medal nie złoty, a pozłacany.

7. Przeciętna piłka do golfa ma ok. 336 wgnieceń.

8. Filipiny, wzięły udział w 20 igrzyskach olimpijskich jednak, na ani jednych nie zdobyły one złotego medalu.

9. Anna, córka Królowej Elżbiety nie musiała przechodzić na igrzyskach w 1976r. weryfikacji płci, ponieważ pochodziła z rodziny królewskiej.

10. Na pierwszych igrzyskach olimpijskich, zwycięzcy nagradzani byli srebrnymi medalami, a nie złotymi.

11. Czy wiesz, że Chińczycy zdobyli pierwszy medal olimpijski w 1984 roku, a w 2008 raku zdobyli oni aż 100 medali?

12. Od 1969 roku, rekord skoku w dal mężczyzn zmienił się tylko jeden raz. Zatem, jak widać bardzo trudno jest osiągnąć olimpijski wynik skoku w dal.

13. Grecja to jedyne państwo, które we wszystkich igrzyskach korzystało z własnej flagi.

14. Czy wiesz, że początkowo piłeczki golfowe wykonywane były z piór pozszywanych kawałkami skóry, tak było do 1848 roku. W późniejszym etapie zainwestowano w piłeczki z plastiku, lecz aby poprawić ich aerodynamikę wykuto w nich mikro wgłębienia.

15. Czy wiesz, że motocykl żużlowy, tak naprawdę nie jest rasowym motocyklem? To składak złożony z różnych podzespołów od różnych firm, jest wart 40 tysięcy złotych.

16. Jeśli chcesz zająć Twojemu maluchowi czas koniecznie skorzystaj z gier planszowych „ Dzieci kontra Rodzice”, podczas tej gry zdecydowanie dowiesz się więcej o sportowcach i będziesz aktywnie spędzać czas ze swoim maluchem.

17. Igrzyska olimpijskie odbyły się w państwach, które już dzisiaj nie istnieją. Było tak aż 3 razy.

18. Czy wiesz, że nazwisko Federer, czyli nazwisko szwajcarskiego tenisisty, możesz bez trudu napisać lewą ręką na klawiaturze? Jest to naprawdę bardzo proste.

19. W 2019 roku zdyskwalifikowano dwie łodzie podczas zawodów wioślarskich za użycie ukrytych silników pod łodzią. Osoby te, od razu odpadły bez możliwości jakiegokolwiek rewanżu.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *