Ciekawostki

Zaskakujące ciekawostki i ważne fakty o Podrózy dookoła świata

Pytając otaczające nas osoby o to co zrobiłyby, gdyby posiadał dużą część pieniędzy to bardzo wiele osób odpowiada, iż wyruszyłam w podróż dookoła świata. Jest to związane z tym, iż ciekawią nas inne kultury, a także chcielibyśmy na żywo zobaczyć piękno przyrody znajdujące się na innych kontynentach.

Chcemy również poznać osoby z innych krajów, które posiadają wyjątkowe zwyczaje i zachowania. Podróż dookoła świata jest marzeniem wszystkich podróżniku w I fanów wyjazdów. Jest to jednak przedsięwzięcie, które wymaga od nas czasu oraz dużej ilości pieniędzy. Dziś chcielibyśmy przedstawić państwu 10 ciekawostek na temat podróży dookoła świata.

1. Biuro podróży

Korzystając z usług biur podróży możemy wybrać się w 30 jednodniową podróż dookoła świata. Trasa ta obejmuje cztery kontynenty, w tym sześć państw.

2. Podróżuj samodzielnie

Większość podróżniku w samodzielnie planuje cały wyjazd. Kupują oni poszczególne bilety i mają możliwość dostosowania czasu spędzonego w danym miejscu do swoich aktualnych potrzeb.

3. Koszt

Cena 30 jednodniowej wycieczki organizowanej przez biuro wynosi około 30 000 zł. W cenie znaleźć możemy oczywiście bilety i noclegi, a także koszty transportu na terenie poszczególnych krajów.

4. Bilety

Osoby, które organizują samodzielny wyjazd mogą zdecydować się na zakup biletu na lot dookoła świata. Dzięki temu można zaoszczędzić około 30% na biletach lotniczych.

5. Podróżowanie przez rok

Kupując bilet na lot dookoła świata mam możliwość podróżowania przez rok, musimy jednak pamiętać, iż musimy wrócić do państwa z którego znaliśmy naszą podróż.

6. Rejsu dookoła świata

W ofercie możemy znaleźć propozycję rejsu dookoła świata które trwają 357 dni.

7. Cena rejsu

Cena rejsu dookoła świata, który trwał około 120 dni wynosiła prawie 60 000 zł. Cena zależna jest od czasu trwania rejsu.

8. Ubezpieczenie turystyczne

Planując wyjazd na własną rękę należy pamiętać o zaplanowaniu zakupu odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego.

9. Praca

Samodzielnie podróżnicy bardzo często spędzają w poszczególnych państwach nawet kilka tygodni. Często podejmują się tam pracy co pozwala im na zarobienie kolejnych pieniędzy na dalsze podróże.

10. Wyjątkowość

Podróż dookoła świata to jedna z najbardziej wyjątkowych wycieczek jakie możemy sobie zorganizować.