Ciekawostki

Zaskakujące ciekawostki o plażach nudystów

plaża nudystów na Skiatos

Od Hawajów do Meksyku, Grecji do Chorwacji, a nawet do wybrzeża Polski, plaże dla nudystów są bardzo liczne. Te gorące miejsca są świetne, jeśli chcesz beztrosko spędzić czas bez ubrania. Zanim jednak wybierzesz się na plażę nudystów, wiedz, że panuje tam ścisła etykieta. W rzeczywistości większość miejsc, w których nie obowiązuje strój, ma więcej zasad niż szkoła z internatem. Oto interesujące ciekawostki i zaskakujące informacje na temat plaż nudystów.

1. Spójrzmy prawdzie w oczy: Polacy nie są do końca zadowoleni z idei nagich plaż. Polacy często uważają, że plaże nudystów są ryzykowne, nieodpowiednie i brudne. Nic bardziej mylnego.

2. Okrzyknięta jedną z najdłuższych na świecie plaż dla nudystów o długości 7,8 kilometra, Wreck Beach jest w rzeczywistości serią piaszczystych pasm, żwirowych płaskowyżów owiniętych wokół końca Point Grey.

3. Plaże nudystów będą wyraźnie oznakowane, więc upewnij się, że rzeczywiście na nich jesteś, zanim zaczniesz zdejmować swój zestaw ubrań. Jeśli nie jesteś pewien, rozejrzyj się po innych na plaży, ale nie pozwól, aby to było za twoją ostateczną decyzją – niektórzy ludzie mogą być tak samo nieświadomi jak ty i może to się skończyć kłopotami.

4. Nawet robienie selfie jest ryzykowne na plaży nudystów, ponieważ nigdy nie wiadomo, kto może natknąć się na zdjęcie. Ludzie udający się na plażę nudystów lubią swoją prywatność, nawet jeśli są nadzy przed resztą swojego plażowego towarzystwa, więc pamiętaj, aby trzymać swoje aparaty z dala.

5. Istnieje nawet platforma internetowa przypominająca Airbnb, służąca do wyszukiwania i rezerwowania pobytów z opcją ubrania. Nazywa się Naturist BnB i zawiera przyjazne nudystom oferty wynajmu domów, małych zajazdów, kurortów i innych miejsc noclegowych w różnych miejscach na całym świecie.

6. Ogólnie rzecz biorąc, im jesteśmy starsi, tym mniej świadomi ciała stajemy się, więc ma sens założenie, że starsi ludzie mniej dbają o to, że ktoś widzi ich nago. Zauważyłam, że Milenialsi są coraz bardziej nieustraszeni i wolni w kwestii nagich plaż. Wiele osób zakłada, że plaże dla nagich gości są pełne przerażających staruszków lub żądnych seksu podglądaczy. Szczerze mówiąc, większość ludzi, których widziałam, to młodsi ludzie.

7. Przyjedź na plażę nudystów przygotowany, ponieważ w większości przypadków znajdują się one poza utartymi szlakami.

8. Aby utrzymać pewne standardy sanitarne, jesteś zobowiązany do siedzenia na ręczniku w każdym wspólnym obszarze. Innymi słowy: Żadnych gołych tyłków na stołkach barowych.

9. Ze względu na lokalne przepisy, wiele miejsc na plażach nudystów lub w kurortach może w rzeczywistości wymagać ubrania, w tym parkingi, kawiarnie, sklepy itd. Zapoznaj się z wszelkimi znakami dotyczącymi miejsc wymagających ubrania i ściśle się do nich stosuj. Spakuj torbę plażową z łatwo dostępną odzieżą na wypadek, gdybyś musiał się przebrać, aby skorzystać z udogodnień.

10. Czerwona Plaża, Kreta, Grecja. To odosobnione wybrzeże na południowej stronie Krety jest gorącym miejscem do opalania się nago w Grecji. Nazwana po piasku i klifach w kolorze ochry, Czerwona Plaża (lub Kokkini Ammos) jest osiągalna przez 20-minutową wędrówkę z Matala lub bardzo krótką przejażdżkę łodzią z nadbrzeża wioski.

11. Podczas gdy Karaiby mogą być pełne wspaniałych, wyluzowanych plaż, dzika, biała piaszczysta plaża na tyłach St. Barts jest jednym z niewielu miejsc na wyspach, gdzie publiczna nagość jest tolerowana

12. Wyraźne zachowania seksualne nie są dozwolone. Zostaw współżycie w zaciszu swojego pokoju.

13. Oznacza to, że ich udogodnienia mogą być skąpe. Zabierz ze sobą dużo wody, przekąski, ręcznik, koc, parasol abyś mógł czuć się komfortowo bez względu na pogodę. Warto również upewnić się, że masz apteczkę pierwszej pomocy w pogotowiu, tak na wszelki wypadek. Krem przeciwsłoneczny jest koniecznością

14. Wybierając miejsce do siedzenia lub leżenia, zostaw dużo miejsca między sobą a kolejnym ręcznikiem – jeśli to możliwe, więcej miejsca niż zostawiłbyś, gdybyś był ubrany. W ten sposób zasygnalizujesz, że nie masz zamiaru naruszać prywatności swojego sąsiada. To kolejna kwestia związana z komfortem.

15. Pomijając fakt, że jest to po prostu niegrzeczne, gapienie się na plaży nudystów jest wielkim NIE. Jeśli jesteś nowy w ruchu nudystów, po prostu udawaj, że wszyscy noszą ubrania i będzie dobrze.

16. Mitem nr 1 na temat plaż nudystów jest to, że przyciągają one mężczyzn chcących rzucić okiem na nagie ciała. Osobiście nigdy nie natknęłam się na przerażających mężczyzn na plażach we wszystkich moich podróżach. Plaże w pobliżu Ibizy, na przykład, były zaludnione przez beztroskich mężczyzn i kobiety w każdym wieku. Zdałam sobie sprawę, że większość ludzi chce po prostu czuć się dobrze we własnej skórze, a nie gapić się na nagie ciała.