Ciekawostki

Ciekawostki o Mielnie

Mielno to jedno z tych miejsc, które szczególnie w okresie letnim jest odwiedzane przez tysiące turystów. To tereny pełne wspaniałych atrakcji i ciekawostek z nimi związanych. By jeszcze bliżej zapoznać się z fenomenem tego miejsca, zdecydowanie warto poznać te najważniejsze i najciekawsze z nich.

1. Rzeźba Syreny

Mielno od wielu lat uważane jest za miasto, które wręcz słynie z interesujących pomników. Niewątpliwie jednym z nich jest rzeźba Syreny z mieczem i tarczą, która wykonana została z metalizowanego betonu.

2. Zlot Morsów

Niewątpliwą ciekawostką jest coroczny Międzynarodowy Zlot Morsów. To już niezwykle uznana zimowa impreza, która przyciąga amatorów zimnych kąpieli z całego świata.

3. Park linowy

Mielno słynie również z niezwykle interesującego parku linowego TUKAN. To 7 różnych tras o zdecydowanie zróżnicowanym poziomie trudności, które zafascynują każdego amatora takiego rodzaju spędzania czasu.

4. Klub Saturn

To właśnie Mielno może pochwalić się także faktem, że na jego terenie znajduje się jeden z najsłynniejszych historyczny klub sportowy „Saturn”. Warto zwrócić uwagę, że powstał on w 1957 roku.

5. Przykościelne osiedle

Niewątpliwą ciekawostką jest znajdujące się na terenie Mielna osiedle przykościelne. To najstarsze miejsce w mieście, gdzie znajdują się relikty wczesnosłowiańskich grodzisk, które doskonale ukazują, że owe tereny zamieszkiwane są już ponad 1500 lat.

6. Pomnik Morsów

Inną interesującą ciekawostką jest znajdujący się tam pomnik morsów. Został on stworzony, by oddać cześć wszystkim amatorom tych zimnych kąpieli. Rzeźba odlana z brązu odsłonięta została w 2010 roku i można ją podziwiać tuż przy głównym wejściu na plaże.

7. Zabytkowa rzeźba jelenia

Mielno posiada również niezwykle zabytkową rzeźbę jelenia. To pamiątka po dwudziestoleciu wojennym, gdyż to właśnie wtedy została ona ufundowana.

8. Nazwa Mielno

Bardzo interesująca jest również sama nazwa temu miastu nadana. Otóż do 1945 roku to miejsce nazywało się Großmöllen, ale dwa lata później zmieniono nazwę na Mielno, które pochodzi od dwóch słów, czyli „mielizna”, oraz „pyłki”.

9. Piernikowy Dom

Dużą popularnością cieszy się stojący w Mielnie Piernikowy Dom do Góry Nogami. Szczególnie to frajda dla tych najmłodszych, którzy są wręcz zachwyceni tym domem stojącym na dachu.

10. Bunkry

Fani tematyki wojennej na pewno zainteresują się dwoma poniemieckimi bunkrami, które można znaleźć na terenie tego miasta. Bardzo prawdopodobne jest, że w okresie wojny służyły one jako składy amunicji.