Ciekawostki

10 intrygujących ciekawostek o mężczyznach

Choć mówi się, że to kobiety rządzą światem i są prawdziwą zagadką to jednak istnieje wiele ciekawych faktów na temat mężczyzn, o których nie wie płeć piękna, a i pewnie sami mężczyźni.

1. Mężczyźni są bardzo małomówni. Jest za to odpowiedzialna lewa półkula mózgowa, natomiast w przypadku kobiet są za to odpowiedzialne obie półkule.

2. Mężczyźni są bardziej agresywni od kobiet. Dzieje się ta za sprawą męskiego hormonu testosteronu.

3. Mężczyźni dużo częściej od kobiet popełniają samobójstwa z powodu nieszczęśliwej miłości. Wskażnik samobójstw może przerażać, bowiem mężczyźni popełniają, aż 7 razy częściej samobójstwa od kobiet (nie które źródła mówią nawet o 8 krotności).

4. Statystycznie mężczyźni chętniej opowiadają się za pójściem na wojnę niż za chęcią wizyty u dentysty.

5. Mężczyźni są bardziej odporni na ból niż kobiety. Dzieje się tak przez większą gęstość rozmieszczenia receptorów bólowych u kobiet niż u mężczyzn.

6. Mężczyźni powodują więcej śmiertelnych wypadków od kobiet. Jest to spowodowane nie tylko tym, że mężczyźni lubią większą prędkość, ale również faktem, że więcej mężczyzn niż kobiet posiada prawo jazdy.

7. Mężczyźni zarabiają więcej od kobiet (około 16 %). Jest to związane nie z różnicowaniem pensji w zależności od płci, ale z rodzajem wykonywanej pracy. Kobiety w większości zajmują stanowiska biurowe lub sprzedażowe, natomiast mężczyźni pracują w większości fizycznie i taka praca jest lepiej płatna.

8. Mężczyźni żyją dłużej od kobiet (średnio o 10 lat), choć corocznie wskaźnik ten się zmienia przechylając się w stronę kobiet.

9. Mężczyźni są bardziej emocjonalni w wieku dziecięcym niż ich rówieśniczki. W życiu dorosłym mężczyźni choć już są mniej emocjonalni, ale też wstydzą się pokazywać swoją słabszą stronę. Jest to związane z krążącym mitem o silnym, twardym mężczyźnie, który nigdy nie okazuje swojej słabości.

10. Mężczyźni w młodym wieku  lepiej znoszą stres od kobiet i mężczyzn w starszym wieku, która przejawia się ze strony układu krążenia, autonomicznego układu nerwowego i układu hormonalnego.