Ciekawostki

10 ciekawostek o lekach

lekarstwa

Bóle, niedobory, infekcje – w tych przypadkach sięgamy po leki. Okazuje się, że na ich temat można powiedzieć wiele ciekawych informacji. Poniżej znajdziesz kilka najlepszych ciekawostek.

Oto ciekawostek o lekach:

1. Lekarstwa należy popijać wodą. Warto o tym pamiętać, gdyż popijając lek innym napojem, może dojść do osłabienia lub nawet zniwelowania jego działania.

2. Popularna niebieska tabletka miała być lekiem na serce. Okazało się jednak, że pigułka nie ma właściwości leczniczych, ale powoduje odczuwanie podniecenia seksualnego.

3. Nie każda pigułka jest lecznicza. Niektóre z nich mają powodować efekt placebo. Zabieg ten polega na autosugestii. Osoba zażywająca preparat przekonuje siebie samą, że jest on skuteczny, czego rezultatem jest faktyczne odczuwanie zmniejszenia nasilenia dolegliwości.

4. Najczęściej nadużywane leki wśród studentów to leki przeciwbólowe.

5. Okazuje się, że dużym problemem jest uzależnienie od leków na alergię. Mowa tutaj o lekach wziewnych.

6. Osoby uzależnione bardzo często mieszają leki z alkoholem. Takie postępowanie jest bardzo niebezpieczne nie tylko dla zdrowia, ale także dla życia.

7. Aspiryna jest bardzo popularna, ma bowiem wiele zastosowań i to nie tylko dla zdrowia. Aspiryna może być wykorzystana do stworzenia domowej maseczki na twarz. Dzięki niej można pozbyć się wyprysków oraz łupieżu. Aspiryna może także pomóc w oczyszczeniu biżuterii.

8. Paracetamol to toksyczny dla kota lek. Podanie aptecznego leku dla ludzi pupilowi może doprowadzić do niedotlenienia i śmierci zwierzaka.

9. Witamina D jest używana jako dodatek do kosmetyków. Dodatek tego związku wpływa korzystnie na elastyczność skóry. Dzięki witaminie D jest ona mniej podatna na powstawanie zmarszczek.

10. Przyjęcie paracetamolu może powodować senność i osłabienie organizmu.

Dzięki lekom można poradzić sobie z wieloma nieprzyjemnymi dolegliwościami. Warto jednak pamiętać, że czasami działanie na własną rękę nie jest dobre. Konsultacja z lekarzem lub farmaceutą to zawsze świetny pomysł.