16 ciekawostek o komputerach dla dzieci

apple

Kiedy myślisz o komputerach, prawdopodobnie myślisz o swoim komputerze domowym, laptopie lub nawet smartphonie. Oto zbiór ciekawostek o komputerach stworzymy specjalnie dla dzieci.

1. Ciesz się wspaniałymi ciekawostkami komputerowymi i ciekawymi informacjami na temat tych niesamowitych urządzeń, które odgrywają tak ważną rolę w naszym współczesnym życiu.

2. Pierwszy laptop został wynaleziony w 1979 roku przez brytyjskiego projektanta Billa Moggridge.

3. Komputer jest maszyną, która pobiera dane wejściowe od użytkownika i przekazuje dane wyjściowe. Tak więc, dajesz komputerowi polecenie i podąża za nim, aby uzyskać wynik.

4. W 1833 r. Charles Babbage wynalazł wszystkie części, których używa współczesny komputer, ale dopiero 120 lat później wynaleziono pierwsze nowoczesne komputery. Te pierwsze komputery były ogromne i zajmowały całe pomieszczenie. Początki komputerów, jakie znamy, miały miejsce w 1980 r.

5. Komputery mają w sobie coś, co nazywa się mikroprocesorem, który może wykonywać obliczenia bardzo szybko.

6. Chociaż sieć WWW jest często nazywana Internetem, to nie są to te same rzeczy. Internet to ogromna sieć, która łączy komputery na całym świecie za pomocą szeregu kabli i technologii bezprzewodowych. World Wide Web to zbiór połączonych stron, do których dostęp odbywa się za pomocą Internetu i przeglądarki internetowej.

7. Wiele rzeczy ma mikroprocesory, takie jak samochód, pralka, zmywarka, a nawet telewizor.

8. Czy wiesz, że mrugasz do 20 razy na minutę? Cóż, to jest całkiem niesamowite….mrugasz tylko 7 razy na minutę, kiedy używasz komputera.

9. Komputery są wykorzystywane do łączenia świata w formie sieci. Komputery sieciowe umożliwiają użytkownikom współdzielenie i wymianę danych przechowywanych w różnych lokalizacjach. Być może słyszałeś o sieci lokalnej (LAN) lub rozległej (WAN), która łączy obszary o różnych rozmiarach. Internet to rozległa sieć komputerów na całym świecie, która umożliwia użytkownikom dostęp do poczty elektronicznej, sieci WWW i innych aplikacji.

10. Każdego miesiąca powstaje ponad 6 000 nowych wirusów komputerowych.

11. Jedynie około 10% światowej waluty to pieniądz fizyczny, reszta istnieje tylko na komputerach.

12. Komputery mają wentylatory, które utrzymują je w chłodnym stanie. W przeciwnym razie by były zbyt gorące i uległby uszkodzeniu.

13. Pierwsza mysz komputerowa, jaka powstała, została wykonana z drewna.

14. Chiny mają największą liczbę użytkowników Internetu na świecie – ponad 746 milionów aktywnych użytkowników.

15. Program komputerowy może zawierać tak mało jak kilka instrukcji do nawet milionów instrukcji w zależności od złożoności programu. Nowoczesne aplikacje, takie jak edytory tekstu, przeglądarki internetowe i edytory graficzne zajmują dużym zespołom programistów dużo czasu.

16. HP, Google, Microsoft i Apple – wszystkie te filmy powstały w garażu.
Sprawdź też:
W niektórych krajach naprawdę chcesz móc powiedzieć: "Nie dziękuję". Pomyśl…