Ciekawostki

10 Interesujących Ciekawostek o Chłopakach

chłopak i dziewczyna

Chłopcy to niezwykle fascynujący temat. Z jednej strony uważani są za bardziej „szalone” i bardziej skłonni do podejmowania ryzyka niż dziewczynki, z drugiej zaś często mają wyjątkowo ciekawe hobby i pasje. W tym artykule przyjrzymy się bliżej chłopcom i ich zachowaniom, a także przedstawimy 10 interesujących ciekawostek, które być może zaskoczą niejednego czytelnika. Czy wiesz na przykład, że chłopcy szybciej uczą się ruchów przestrzennych niż dziewczynki? A może zastanawiałeś się, dlaczego tak wielu chłopców interesuje się grami komputerowymi? Zapraszamy do lektury!

Jest wiele faktów, które odróżniają mężczyzn i kobiety. Poniżej znajduje się 10 ciekawostek o chłopakach.

1. Praktyka

Chłopcy bardziej niż dziewczynki uczą się poprzez praktykę. Nabywanie wiedzy poprzez doświadczenie, a nie tylko teoretyczną wiedzę, może wpłynąć na większą skłonność chłopców do podejmowania ryzyka i zwiększenie liczby wypadków.

2. Poza

Kiedy chłopak chce pokazać dziewczynie, że jest nią zainteresowany, automatycznie przyjmuje pozę, która zasygnalizuje, że jest on odważny i silny. Zwykle trzyma on wtedy kciuki zahaczone o pasek spodni.

3. Mózg

Mózg dorosłego mężczyzny jest większy od mózgu kobiety o około 10%. Jest to spowodowane większą masą mięśniową mężczyzny. Mózg potrzebuje większej ilości neuronów, aby móc kontrolować ciało. Większy mózg nie koreluje jednak z większą inteligencją, jak mogłoby się wydawać.

4. Przyjaźń

Przyjaźń pomiędzy mężczyznami zazwyczaj oparta jest na wspólnych zainteresowaniach. Preferują oni uprawiać sport lub oglądać mecze razem ze swoimi przyjaciółmi,w ten sposób spędzając wolny czas.

5. Młodzi mężczyźni

Wraz z wiekiem mężczyźni preferują luźniejsze ubrania. Młodzi mężczyźni zazwyczaj noszą przylegające do ciała spodnie i szorty, z wiekiem pragnienie modnego wyglądu zostaje zastąpione przez dążenie do komfortu.

6. Mężczyźni częściej kłamią

Mężczyźni częściej kłamią. Średnio mężczyzna opowiada kłamstwa 6 razy dziennie, kobieta natomiast tylko 3 razy. Mężczyźni kłamią dwa razy więcej niż kobiety, a najczęściej powtarzanych przez nich kłamstwem jest: „W porządku. Nic mi nie jest”.

7. Obserwacje

Dziennie chłopak spędza średnio około 43 minut obserwując różne kobiety. Oznacza to, że w przedziale wiekowym od 18 do 50 roku życia, mężczyzna spędza 11 miesięcy i 11 dni. na podziwianiu dziewczyn.

8. Mutacja głosu

W czasie dojrzewania u chłopców mutacja głosu jest zdecydowanie bardziej zauważalna. Powiązana jest z rozwojem i wzrostem krtani. Pojawia się wówczas charakterystyczne „jabłko Adama”.

9. Testosteron

Testosteron sprawia, że chłopcy są zdecydowanie bardziej aktywni i skłonni do uprawiania sportu niż dziewczyny. Hormon ten wpływa także na ich wzmożoną potrzebę buntu.

10. Temperatura

Mężczyźni nie odczuwają niskich temperatur tak intensywnie jak kobiety. Zazwyczaj mają oni niższą temperaturę ciała, co jest wynikiem większej masy mięśniowej.