Ciekawostki

10 Interesujących Ciekawostek o Aktorach

Iron Man

Są podziwiani przez miliony fanów na całym świecie. Stali się ikonami aktorstwa, pozostawiając po sobie bogatą listę ponadczasowych produkcji filmowych. Poniżej ciekawostki dotyczące aktorów.

1. Robert Downey Jr

Gwiazda filmu „Iron Man”, Robert Downey Jr. ma burzliwą historię związaną z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków, która skończyła się problemami z prawem. W czasie trasy promocyjnej pierwszego filmu o Tonym Starku, Downey niemal nie został wpuszczony na terytorium Japonii. Związane było to z kryminalną przeszłością aktora. Ostatecznie po sześciogodzinnym przesłuchaniu, mógł on kontynuować promocję filmu.

2. Christopher Walken

Christopher Walken jako szesnastolatek pracował w cyrku. Pełnił funkcję asystenta poskramiacza lwów. Po zakończeniu głównego pokazu, gdy w klatce pozostawała tylko jedna lwica, Walken wchodził do środka i wykonywał ze zwierzęciem różne triki.

3. Nicolas Cage

Nicolas Cage prawie został Supermanem. W 1998 roku Tim Burton planował nakręcić film o przygodach Człowieka ze stali. Ostatecznie do produkcji jednak nie doszło. Ze względu na zawartą w swoim kontrakcie klauzulę „pay or play”, aktor i tak otrzymał za film honorarium wynoszące 20 milionów dolarów.

4. Gillian Anderson

Gwiazda serialu „Z archiwum X”, Gillian Anderson jako nastolatka przechodziła okres buntu. Zaczęła brać narkotyki, spotykała się ze starszymi mężczyznami oraz została aresztowana. Policja zatrzymała ją, gdy w wieczór po ukończeniu liceum próbowała zakleić zamki szafek w swojej szkole.

5. Eddard Stark

Wcielający się w Eddarda Starka w serialu „Gra o tron” aktor Sean Bean ma tendencję do odgrywania postaci, które nie dożywają do końca filmu. W sumie aktor zginął już w 25 filmach i serialach.

6. Johnny Depp

Johnny Depp prawie nie zagrał ikonicznego kapitana Jacka Sparrowa. Pierwszym kandydatem do tej roli był Jim Carrey. Musiał on jednak zrezygnować z tej roli ze względu na termin realizacji zdjęć filmowych. W tym samym czasie aktor miał przewidziany występ w filmie „Bruce Wszechmogący”.

7. Jennifer Lawrence

Odgrywająca rolę Katniss w „Igrzyskach ognia” Jennifer Lawrence starała się o rolę Belli w sadze „Zmierzch”. Ostatecznie rolę otrzymała Kristen Stewart. Podobno Lawrence była zadowolona, że jednak nie dostała tej roli.

8. Leonardo DiCaprio

W czasie nagrywania sceny obiadu do „Django Unchained” Leonardo DiCaprio przypadkowo stłukł kieliszek i zranił się w dłoń. Nawet krwawiąc, aktor nie wyszedł z roli i kontynuował scenę. Ujęcie to znalazło się w ostatecznej wersji filmu, a aktor otrzymał owacje na stojąco od swoich kolegów z planu.

9. Richard Gere

W filmie „Preety Woman” scena, w której Richard Gere zamyka pudełko z naszyjnikiem, była całkowicie improwizowana. Naturalny śmiech aktorki, tak spodobał się reżyserowi, że postanowił zostawić ujęcie w filmie.

10. Sean Connery

Sean Connery odrzucił propozycję zagrania Gandalfa w trylogii „Władca pierścieni”. Aktor stwierdził, że nie rozumiał ani roli ani historii wykreowanej przez Tolkiena. Ostatecznie w rolę czarodzieja wcielił się Ian McKellen.