Ciekawostki

20 Najlepsze Ciekawostki Filmowe

oskary

Filmy mają magiczną moc wstrzymywania naszych rzeczywistych problemów przynajmniej na czas trwania filmu. Filmy mogą zabrać nas do odległych światów, pełnych fantastycznych postaci i wydarzeń. Do tego stopnia, że czasem można zapomnieć, że te postacie to właściwie tylko ludzie, a odległy świat to tak naprawdę plan filmowy. Poznaj zaskakujące ciekawostki i mało znane informacje o filmach i aktorach!

1. Portugalski realizator filmowy Manoel de Oliveira był najstarszym czynnym reżyserem. Jego ostatni film ujrzał ekrany w 2014 roku, gdy sam miał 106 lat. Karierę rozpoczynał jeszcze w okresie kina niemego.

2. W filmie Ojciec Chrzestny nawet raz nie padło słowo “mafia”. Każdy się zastanawia dlaczego? Odpowiedź może zaskoczyć każdego, bowiem prawdziwa mafia zabroniła twórcom używania tego określenia.

3. Słynny aktor Sean Bean ginął w 32 procentach filmów ze swoim udziałem, co uczyniło go najczęściej uśmiercanym aktorem w historii kina.

4. Pierwszy film o najpopularniejszym statku świata -Titanicu powstał niespełna 29 dni po jego zatonięciu, wówczas główną rolę zagrała Dorothy Gibson – aktorka, która rzeczywiście była na statku i jako jedna z niewielu przeżyła jego katastrofę.

5. Arnold Schwarzenegger otrzymał honorarium w wysokości 21 429 dolarów za każde słowo wypowiedziane w Terminatorze II.

6. Słynna scena z filmu „Dirty Dancing” kiedy Johnny i Baby ćwiczą układ taneczny i w międzyczasie turlają się po podłodze, nie była wpisana w scenariusz. Patrick Swayze i Jennifer Grey, którzy odgrywali główne role tak dobrze bawili się ze sobą podczas tej sceny, że reżyser postanowił zostawić ją w filmie.

7. Brad Pitt i Edward Norton, przygotowując się do filmu Podziemny Krąg, trenowali boks, taekwondo i różne chwyty. Dodatkowo Brad Pitt podczas ćwiczeń ukruszył sobie ząb, żeby wypaść bardziej wiarygodnie.

8.” Apropos” uzębienia -w pierwszej część filmu „Kac Vegas” postać „Stu” traci ząb. Jego brak nie jest wynikiem efektów specjalnych. Ed Helms tak na prawdę nie posiada siekaczy, a więc nie było potrzeby kręcenia dodatkowych scen, wystarczyło, że wyjął swoją protezę.

9. Na samym początku filmu Kapitan Ameryka jest lekko wychudzony. Chris Evans, który wcielił się w tytułowego bohatera, nie schudł specjalnie do roli, bowiem za pomocą efektów specjalnych został do niej odpowiednio wysmuklony.

10. Rola „Julesa” w filmie Pulp Fiction została specjalnie napisana dla Samuela L. Jacksona. Na castingu oprócz niego fantastycznie scenę odegrał Paul Calderon, który o mały włos nie otrzymał tej roli. Gdy Jackson się o tym dowiedział, natychmiast przyleciał samolotem na powtórny casting, żeby upewnić ekipę, że to on jest stworzony do tej roli.

11. W słynnych „Bękartach wojny” tylko 30 procent dialogów wypowiedzianych przez aktorów jest w języku angielskim. Reszta słów była mówiona w języku niemieckim, francuskim i włoskim.

12. W większość części słynnych przygód o Jamesie Bondzie wcielił się Sean Connery.Ciekawostką, jest fakt, że za każdym razem na planie nosił perukę.

13. „Dziewczyna z tatuażem” była kręcona w Szwecji, wówczas kraj ten nawiedziła zima stulecia, z najniższą temperaturą od lat. Mamy nadzieję, że Daniel Craig, nie nabawił się przeziębienia.

14. W scenie z filmu „40-letni prawiczek”, gdy Andy decyduje się na depilację, wykorzystano aż pięć kamer, a Steve Carell naprawdę pozbył się włosów na torsie.

15. Wszystkie numery telefonów, które były pokazywane i wybierane w nowszych filmach produkowanych w Hollywood zaczynają się od cyfr 555. Jest to pewien rodzaj kodu zabezpieczającego, aby w żadnym filmie, nigdy nie trafił się przez przypadek, konkretny istniejący numer telefonu.

16. Każdy pewnie zauważył, że podczas kręcenia „Kilera”dużo scen zostało obsadzonych w reklamy telefonów Nokii. Dodatkowo jeden z Browarów produkujący piwo zupełnie zdominował film! Chodzi tu o piwo „Piast”, które w filmie pojawia się wielokrotnie.

17. Po tym jak Timon i Pumba w „Królu Lwie” śmieją się z Simby z jego tłumaczenia czym są gwiazdy, Simba odchodzi i kładzie się na trawie. Unoszące się wtedy w powietrzu płatki kwiatów, układają się w napis SFX, czyli efekty specjalne.

18. W filmie „Zakochany kundel” największą trudność sprawiło ekipie pokazanie, ze noc pieskom upłynęła w sposób miły, romantyczny i przyjemny. Gdyby taką scenę odgrywali ludzie, nie było by żadnych problemów z pokazaniem takiej sceny chociażby w łóżku.

19. Pod koniec filmu „Książę w Nowym Jorku” afrykański książę, którego gra Eddie Murphy, aby ukazać człowieka o gołębim sercu, podczas spaceru z dziewczyną rzuca talony z banknotami dwóm staruszkom, którzy okazują się bezdomnymi.

20. Firma Matel, która produkowała zabawki dla dzieci, w trakcie realizacji filmu Conan Barbarzyńca podpisała umowę na produkcję figurek z podobizną bohaterów. Kiedy okazało się po premierze filmu, że nie jest on dla dzieci, firma chciała się wycofać z działalności. Problemem był fakt, że taśma produkcyjna ruszyła dużo wcześniej i w magazynach firmowych zalegały sterty zabawek.