Ciekawostki

10 interesujących ciekawostek o David Bowie

źródło: Wikipedia

David Bowie przeszedł do historii jako jeden z najoryginalniejszych oraz najsłynniejszych piosenkarzy brytyjskich na świecie. Jego wieloletnia kariera zaowocowała wieloma przebojami, które inspirowały kolejne pokolenia artystów.

Co warto o nim wiedzieć? Poniżej znajdują się wybrane ciekawostki na jego temat.

1. David Bowie należy do zdecydowanej mniejszości artystów angielskich, którzy odrzucili propozycję otrzymania tytułu szlacheckiego. Jak sam stwierdził, nie po to pracował całe życie i nie miał pojęcia, po co miałby przyjmować taki tytuł.

2. Tak naprawdę nazywał się David Robert Jones, ale przybrał pseudonim, ponieważ bał się, że będzie mylony z Davym Jonesem, który był wówczas popularny.

3. W 1976 roku podczas nagrywania albumu „Station to station” aktor miał przez dłuższy czas odżywiać się wyłącznie mlekiem, ostrymi paprykami i kokainą. Taki tryb życia nie przeszkodził mu w nagraniu kultowej płyty.

4. W 1981 roku w Szwajcarii David Bowie nagrał słynny utwór „Under pressure” wraz z brytyjskim zespołem Queen, którego liderem był Freddie Mercury.

5. David Bowie był pierwszym artystą brytyjskim, który oficjalnie przyznał się do tego, że jest homoseksualistą. Dziś uważa się, że umożliwił coming out wielu innym artystom i nie tylko.

6. W 1987 roku David Bowie zagrał koncert przy Murze Berlińskim, a tamto wydarzenie do końca życia bardzo go wzruszało.

7. Chociaż zasłynął przede wszystkim jako solista, był członkiem wielu zespołów takich, jak The Buzz czy The Hype.

8. Muzyk dostał propozycję zagrania w filmie „Błękitny ptak” od samej Elizabeth Taylor. Zrezygnował jednak po przeczytaniu scenariusza. Przez całą karierę uchodził za kogoś, kto bardzo ostrożnie dobiera scenariusze oraz propozycje współpracy.

9. Muzyk miał się pojawić jako agent FBI Jeffries w kolejnym sezonie serialu „Twin Peaks”, jednak jego śmierć sprawiła, że oczekiwane przez fanów ujęcia nigdy nie zostały nagrane.

10. David Bowie miał zagrać Elronda w filmowej trylogii „Władca Pierścieni” Petera Jacksona, ale ostatecznie w rolę tę wcielił się Hugo Weaving.