Ciekawostki

10 Ciekawostek o Psach Beagle

pies beagle

Jednym z ulubionych zwierząt domowych, które możemy spotkać najczęściej w naszych domach są psy. Większość z nas uważa je za najlepszych przyjaciół człowieka, ponieważ są one oddane oraz okazują nam ogromną ilość miłości.

Na ulicach widzimy najróżniejsze gatunki czworonogów różniące się od siebie wielkością oraz kolorami, jednak wszystkie posiadają tę samą cechę – bezgranicznie kochają swoich właścicieli.

Dziś opowiemy wam więcej na temat jednej z ras, którą możecie spotkać u swoich sąsiadów lub znajomych. Być może również wy weźmiecie pod uwagę rasę jaką są beagle w trakcie wyboru czworonoga idealnego dla was. Oto ciekawostki, informacje i fakty o psach rasy Beagle.

1. Beagle to psy gończe – mają one bardzo duży instynkt łowiecki, jednak pełnią one również świetnie rolę towarzysza człowieka.

2. Waga psów tej rasy waha się pomiędzy 10 a 15 kg, a ich wzrost sięga około 35 cm.

3. Beagle mają świetnie rozwinięty węch, dlatego mają ogromne zdolności do tropienia.

4. Zastanawiając się nad zakupem takiego psa warto wiedzieć, że wolę one żyć w towarzystwie innych psów.

5. Cechą, która może denerwować właścicieli beagle jest ich skłonność do ucieczek. Aby temu zapobiec trzeba zapewnić im odpowiednią ilość ruchu każdego dnia.

6. Dobrą informacją dla potencjalnych właścicieli jest fakt iż bardzo łatwo poddają się one szkoleniu. Wystarczy odpowiednia ilość zaangażowania, aby nauczyć psa tej rasy dobrych manier.

7. Niestety nie należą one do ras stróżujących, ponieważ nie lubią pozostawać same w domu. Poza tym pozostając same w ogródku lubią kopać dziury, co może nie podobać się właścicielom.

8. Posiadają beagle należy szczególnie dbać o jego dietę, ponieważ psy tej rasy są skłonne do rozwinięcia nadwagi.

9. Beagle należą do żywiołowych ras – są dość głośne i lubią często szczekać.

10. Rasa beagle znajduje się obecnie na 4 miejscu wśród najpopularniejszych psów w USA. Również w naszym kraju cieszą się one ogromną popularnością. Być może zachwyciły one swoich właścicieli przyjaznym usposobieniem i wesołym charakterem.