Ciekawostki

Chihuahua – Interesujące Ciekawostki, Informacje i Fakty

chihuahua

Chihuahua to rasa psów, która należą do towarzyskich i ozdobnych. Jest to typ wilkowaty. Jest to bardzo mały piesek o wysokości nie przekraczającej 25 cm. Jego budowa ciała jest silna oraz krepa, przypominająca kwadrat. Głowa jest silnie zaokrąglona, przypominająca jabłko.

Uszy są duże i sterczące, które zwężają się ku zaokrąglonym końcom. Oczy są okrągłe, ciemne i szeroko rozstawiane. Ogon jest sztywny i zawija się do góry na grzbiet. Rozróżnia się głównie dwie odmiany, krótkowłosą oraz długowłosą. Najpopularniejszym kolorem jest beżowy, ale dopuszcza się każdą kolorystykę. Poniżej 10 ciekawostek o tej rasie psów:

1. Jest to bardzo przywiązany do swojego pana pies. Zawsze podąża za nim krok w krok. Największym uczuciem darzy tylko jedną wybraną przez siebie osobę.

2. Ten pies jest bardzo mały i drobny tak więc nie powinien on wychowywać się z małymi dziećmi, które mogą zrobić mu krzywdę.

3. Jest to bardzo aktywna rasa, zawsze w ruchu, bardzo ciekawska, zajrzy w każdy kąt.

4. Chihuahua to nie tylko rasa psa ale też miasto w północnym Meksyku. Od 2006 roku organizowane są w ty mieście obchody na część psa który jest imiennikiem miasta. W centrum stawiane są posągi o kształtach psa Chihuahua co zawsze przyciąga wielu turystów.

5. Najmniejszy pies Chihuahua według księgi rekordów guinessa wynosił 18, 3 centymetra.

6. Koszt zakupu Chihuahua z rodowodem nie jest mały. Trzeba przygotować się na wydatek rzędu nawet 4 tysięcy złotych. Na szczęście miesięczne utrzymanie takiego psa z powodu jego niewielkich gabarytów oraz małego apetytu to koszt do 80 złotych.

7. Znane są liczne legendy i tym psie. Jedna z nich mówi o tym, że Chihuahua towarzyszył zmarłym w ich ostatniej drodze do zaświatów.

8. Chihuahua to jeden z najbardziej popularnych psów wśród Azteków. Jedna z księżniczek miała ich aż 1, 5 tysiąca.

9. Waga psa nie przekracza zazwyczaj 3 kg

10. Długość życia Chihuahua to maksymalnie 15 lat.