Ciekawostki

Kaczka Pekin – Interesujące Ciekawostki, Informacje i Fakty

dwie kaczki

Kaczka Pekin należy do najpopularniejszych ptaków hodowlanych, które możemy spotkać na terenie naszego kraju. Wykorzystywana jest ona głównie do produkcji mięsa, które nadal cieszy się dużym zainteresowaniem wśród smakoszy. Jednak niewiele osób posiada informacje na temat tego gatunku ptaków. Warto poszerzyć swoją wiedzę na ten temat, dlatego dziś chcielibyśmy przedstawić wam 10 ciekawych informacji na ich temat. Oto one.

1. Kaczki Pekin możemy podzielić na dwa typy kaczek: Pekiny amerykańskie oraz Pekiny niemieckie.

2. Pekiny amerykańskie to kaczki wykorzystywane głównie w celach hodowlanych na mięso. Pekiny niemieckie pełnią funkcje wystawowe.

3. Ludzie wykorzystują Pekiny nie tylko jako źródło mięsa, ale również jaj oraz białego bierze i puchu pościelowego.

4. Pekiny rosną bardzo szybko. Już w ciągu 10 tygodni osiągają one wagę około 2,5 kilograma. Jest to cecha wykorzystywana w trakcie ich hodowli.

5. Samice Pekinów znoszą rocznie od 60 do 90 jaj. Istnieją jednak kaczki rekordzistki, które mogły znieść nawet 120 jaj na rok.

6. Pekiny to kaczki o białym umaszczeniu, czarnych oczach oraz charakterystycznym pomarańczowym dziobie.

7. Sposobem na rozróżnienie kaczki od kaczora jest obserwacja jego ogona. Kaczory kilkumiesięczne mają u nasady ogona zakręcone w sposób charakterystyczny piórka.

8. Kaczki od kaczorów różnią się również głosem. Kaczory są dużo cichsze, kaczki zaś reagują głośnym wrzaskliwym kwatkiem.

9. Kaczki należące do Pekinów zazwyczaj nie wysiadują swoich jaj, dlatego w celu ich wylegania należy przeprowadzić sztuczną inkubację jaj.

10. Jaja kaczek Pekinów są bardzo duże, mają białą i cienką skorupkę, która łatwo prześwietlić w celu oceny jej wnętrza.

Kaczki Pekiny pełnią rolę głównie hodowlaną. Wykorzystywane są one na masową skalę do produkcji żywności, a także materiału na pierzyny. Szczególnie w dawnych czasach puch i pióra kacze były głównym materiałem do tworzenia pościeli. Obecnie coraz częściej odchodzi się od tego rozwiązania, jednak nadal kaczki hodowane są z powodu walorów smakowych ich mięsa dla jego koneserów.