CiekawostkiPolska

10 najlepszych lokali serwujących burgery w Giżycku 🍔

burgery giżycko

Giżycko to ważne miejsce na turystycznej mapie Polski. W sezonie letnim pojawiają się tutaj urlopowicze z całej Polski, dlatego warto wiedzieć, gdzie w mieście warto zjeść. Jak prezentują się najlepsze burgerownie w Giżycku? Poniżej znajdują się wybrane propozycje.

1. Steakownia

Zdjęcie ilustracyjne fot. Tim Toomey | Unsplash

Steakownia to lokal, w którym postawiono na tradycyjną kuchnię amerykańską. Poza znakomitymi stekami wołowymi, serwowane są tutaj burgery w kilkunastu wariantach.

2. Wieprz & Pieprz

fot. fb.com/WieprzPieprz

Wieprz & Pieprz to atrakcyjne miejsce, gdzie warto zatrzymać się na lunch, obiad albo kolację. W karcie dań znajdują się różnorodne burgery wołowe z licznymi dodatkami i autorskimi sosami do wyboru.

3. Kęs

fot. fb.com/bar.kes.gizycko

Kęs to bezpretensjonalne miejsce na mapie Giżycka, które przyciąga miłośników amerykańskich burgerów. Można tutaj wybrać jeden z wielu wariantów, a szczególnie warty polecenia jest burger z topionym serem i grillowanym boczkiem.

4. PodKładka RestoBar

fot. fb.com/podkladkarestobar

PodKładka RestoBar to restauracja, w której serwowane są między innymi zestaw frytek i burgerów wołowych. Całość podawana jest na desce w atrakcyjny sposób i jest w stanie zaspokoić potrzeby nawet najgłodniejszych klientów.

5. Zieleniak Wege Foodtruck

fot. fb.com/zieleniakfoodtrailer

Zieleniak Wege Foodtruck oferuje klientom roślinne burgery. Trudno uwierzyć, że nie ma w nich ani grama mięsa, a ponadto serwowane są w zestawie z kolorowymi frytkami.

6. Restauracja Przystań

Restauracja Przystań to miejsce, w którym zdecydowanie warto zatrzymać się na wołowego burgera, który jest tutaj serwowany z szerokimi, domowymi frytkami.

7. Papryka

Papryka jest lokalem, w którym królują burgery, a zwłaszcza powiększone o frytki zestawy. Dania są na tyle sycące, że w zupełności wystarczą na obiad. Ponadto składniki zawsze są świeże.

8. Restauracja Porto

Restauracja Porto serwuje burgery w stylu amerykańskim, podawane razem z frytkami i dużym wyborem sosów. Poza wysokiej jakości wołowiną, w kanapkach znajdują się liczne dodatki, takie jak ser i świeże warzywa.

9. Hornet Giżycko

Hornet Giżycko to restauracja i bar, gdzie burgery serwowane są wraz z koszyczkami domowych frytek. Połączenie bułki maślanej z sezamem oraz wysokiej jakości mięsa to silne nawiązanie do amerykańskiej tradycji.

10. Puzzle Smaku

Puzzle Smaku to nowoczesne miejsce, w którym każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie. W menu nie brakuje opcji dla wegetarian, zaś miłośnicy mięsa chętnie przybywają tutaj na ogromne burgery wołowe ze świeżymi i grillowanymi warzywami.