Polska

Gdzie Dobrze Zjeść w Bukowinie Tatrzańskiej 2024 🍛

Bukowina Tatrzańska to podhalańska wieś, która jest bardzo często odwiedzana przez turystów ze względu na wspaniałe widoki w okolicy, a także bogatą infrastrukturę turystyczną. Miejscowość cieszy się wielką popularnością zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Oto najlepsze restauracje w Bukowinie Tatrzańskiej, w których warto się zatrzymać na obiad. Zobaczmy gdzie dobrze zjeść w Bukowinie Tatrzańskiej w 2024 roku.

1 Restauracja Schronisko Bukowina

fot. fb.com | Restauracja Schronisko Bukowina

Restauracja Schronisko Bukowina to wypełnione góralskim klimatem miejsce, w którym każda potrawa serwowana jest z wielką precyzją i przyrządzana ze smakiem. Można tutaj skosztować tradycyjnej w tej stronach kwaśnicy z wędzonym żeberkiem czy wyszukanej golonki wieprzowej z lodami musztardowymi.

2. Widok Restaurant

fot. fb.com | Widok Restaurant. Bukowina Tatrzańska

Widok Restaurant reprezentuje wysoki poziom pod każdym względem, oferując tradycyjne potrawy góralskie, takie jak grillowany w ziołach oscypek, jak również wyszukane dania z antrykotem sezonowanym na sucho na czele. Nazwa restauracji nawiązuje do imponującego widoku na góry, jaki rozpościera się przed jej gośćmi.

3. Wanta

fot. fb.com | Wanta. Bukowina Tatrzanska

Wanta to restauracja oferująca pyszne dania kuchni polskiej i wiele delikatesów tworzonych według unikalnej receptury. Warto tutaj skosztować oryginalnego pasztetu z dzika, żurku z białą kiełbasą czy domowej wątróbki z cebulką.

4. Pod Stancyjom

fot. fb.com | Karcma i Pokoje Pod Stancyjom. Bukowina Tatrzańska

Pod Stancyjom to restauracja na każdą kieszeń, która, poza wspaniałym widokiem, oferuje domowe potrawy, spośród których wyróżniają się pyszna zupa pomidorowa, góralska kwaśnica czy bitki z pieczonymi ziemniakami i zasmażaną kapustą.

5. Głodówka Bigosówka

fot. fb.com | Głodówka Bigosówka. Bukowina Tatrzańska

Głodówka Bigosówka to przytulna restauracja, której wnętrza pokrywa drewno. W karcie dań goście znajdą swojskie potrawy, takie jak pieczony pstrąg czy smaczny bigos.

6. Restauracja Urwis House

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay.com

Restauracja Urwis House to klimatyczne miejsce, mieszczące się w urokliwym domu w stylu podhalańskiej architektury z czasów Witkacego. Szef kuchni oferuje tutaj kwaśnicę, zupę chrzanową czy żurek, a więc rozgrzewające zupy, które świetnie sprawdzają się w okresie zimowym. Warto skosztować stek z byka czy pierogów z baraniną.

7. Karczma Giewont

fot. fb.com | Karczma Giewont

Karczma Giewont to mieszanka lokalnych smaków i bardziej uniwersalnych smaków. W menu znajdują się zarówno oscypek z żurawiną i kwaśnica, jak i pierś z kaczki sous vide czy pyszne dania z jagnięciny.

8. Szymkówka

fot. fb.com | Szymkówka

Szymkówka to restauracja góralska w starym stylu, w której można rozgrzać się przy pysznym obiedzie, mając przed sobą panoramę gór. W karcie dań znajdują się wszystkie tradycyjne potrawy góralskie, takie jak kwaśnica czy grillowane oscypki.

9. Restauracja Bukovina

fot. fb.com | Restauracja Bukovina

Restauracja Bukovina to nowoczesne miejsce, z którego z pełną satysfakcją wyjdą zarówno wielbiciele miejsca, jak i wegetarianie. Twórcy menu postanowili zaprezentować współczesną odsłonę tradycyjnych dań, ale nie brakuje tutaj również burgerów z wołowiną czy kotletem z kalafiora.

10. Karczma Zbójecki Łygotnik

fot. fb.com | Karczma Zbójecki Łygotnik

Karczma Zbójecki Łygotnik to klimatyczne miejsce położone w pięknej scenerii, gdzie można spróbować tradycyjnych zup polskich i góralskich, a także efektownie serwowanych gulaszy, pierogów czy jagnięciny.