Polska

10 Najlepszych Atrakcji Dla Dzieci w Bukowinie Tatrzańskiej i Okolicach

tatry

Bukowina Tatrzańska to bardzo popularna wieś położona w województwie małopolskim, na ukochanym przez wielu Polaków Podhalu.

Według danych statystycznych wieś zamieszkiwana jest na stałe przez niespełna 3000 mieszkańców. Bukowina Tatrzańska to niezwykle atrakcje miejsce pod względem turystycznym zarówno latem, jak i w czasie zimy.

Co warto odwiedzić będąc w Bukowinie Tatrzańskiej razem z dziećmi? Oto 10 najciekawszych propozycji zlokalizowanych w Bukowinie Tatrzańskiej oraz jej najbliższych okolicach.

1. Snow Dream kuligi

To rozrywka doskonała dla wszystkich tych, którzy mają wysokie zapotrzebowanie na adrenalinę i silne doznania. Skorzystać można tu między innymi z szybkiej jazdy na śnieżnych skuterach, wziąć udział w magicznym kuligu bądź po prostu pojeździć na nartach. W Snow Dream bardzo często organizowane są również klasyczne biesiady górskie, niepowtarzane i niezwykle urokliwe.

2. Termy Bukovina

Obowiązkowym punktem do odwiedzenia będąc w Bukowinie Tatrzańskiej są Termy Bukovina. Jest to duży kompleks basenowy wraz z czterogwiazdkowym hotelem położony na skraju Tatrzańskiego Parku Narodowego. Baseny znajdują się zarówno w części zamkniętej jak i na świeżym powietrzu, dzięki czemu miło czas spędzać można tam w czasie każdej pogody. Woda w nich jest naturalnie podgrzewana do temperatury nawet 38 stopni (średnia temperatura wody wynosi 30 stopni). Goście mają również dostęp do licznych zjeżdżalni, saun, łaźni parowych czy jacuzzi. Termy znajdują się w niedalekiej odległości od Bukowiny Tatrzańskiej (jest to odległość zarówno kilkunastu kilometrów), przez co w bardzo wygodny i szybki sposób można do nich dotrzeć.

3. Morskie Oko

Oczywiście będąc w górach nie można odpuścić sobie wizyty nad jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji Tatr, czyli nad Morskim Okiem (które leży dość blisko Bukowiny Tatrzańskiej). To największy i zarazem najgłębszy ( maksymalna głębokość wynosi 50 metrów, a samo jezioro zajmuje powierzchnię 34 ha) zbiornik wodny w polskich górach. Co ciekawe (z pewnością wiele osób może o tym nie wiedzieć), Morskie Oko nie jest jeziorem występującym pojedynczo, a stanowi element całej grupy porozrzucanych w okolicy oczek wodnych.

4. Wyciąg Narciarski Przy Kolibie

To naprawdę świetna stacja narciarska. Posiada doskonały stok, który jest idealny zarówno dla początkujących, jak i dla tych, którzy mają już trochę doświadczenia w jeździe na nartach. Ceny za zjazdy są bardzo przystępne. Co więcej, nie ma długich kolejek do wyciągu. Jedyne, co można by poprawić, to rozmiar restauracji, ponieważ czasem trudno jest znaleźć wolne miejsce do siedzenia.

5. Snow Zabawa

Snow Zabawa, czyli park zimowy w Zakopanem (położony niespełna 18 km od Bukowiny Tatrzańskiej) to idealne miejsce do spędzenia aktywnego czasu z całą rodziną. Park jest podzielony na strefy, dzięki czemu każdy znajdzie coś najodpowiedniejszego dla własnego wieku i umiejętności. Turyści skorzystać mogą z następujących pakietów:
– Snow Zabawa Mini – idealna dla grup dziecięcych. Tu główną atrakcję są śnieżne skutery czy wesoła zabawa przy snow rafting;
– Snow Zabawa Midi pozwala na zabawę ze skuterem śnieżnym czy korzystanie z zimowej rury;
– Snow Zabawa Maxi to nie tylko kulig na skuterze śnieżnym, ale również i snow tubingi, snow raftingi czy zabawa w zimowej rurze, w której ważne jest zgranie i umiejętne trzymanie równowagi.

6. Muzeum Misiów

Dzieci kochają misie. Dlatego będąc z dziećmi w Bukowinie Tatrzańskiej nie sposób nie wybrać się do zlokalizowanego w Zakopanem (przy ulicy Kościuszki) unikatowego Muzeum Misiów. Muzeum istnieje od 2013 roku i cieszy się niesłabnącą popularnością. Tylko tu dzieci mogą zapoznać się z historią Pluszowego Misia oraz podziwiać wystawę Misiów Kolekcjonerskich. Dzieci odwiedzające muzeum często ogromnie zachwycają się wszelkiego rodzaju scenami rodzajowymi, oczywiście z udziałem jakże uroczych misiów. Na uwagę zasługuje tu także pokaz ruchomych tańczących misiów, a ludzkie Misie naturalnej wielkości to już hitowa atrakcja tego miejsca.

7. Stacja Narciarska Sami Swoi Siały Dunajec

W odległości około 17 km od Bukowiny Tatrzańskiej znajduje się Stacja Narciarska Sami Swoi Siały Dunajec. Znajduje się tu między innymi wyciąg orczykowy oraz trzy trasy zjazdowe – jedna dla średnio zaawansowanych oraz dwie dla początkujących, z których niezwykle chętnie korzystają rodziny z dziećmi. Dzięki możliwości sztucznego naśnieżania wyciągi są tu czynne nawet wtedy, gdy aura nie sprzyja zbyt mocno zimowemu szaleństwu.

8. Przełom Dunajca

Bardzo ciekawą atrakcją dla rodzin z dziećmi jest spływ przełomem Dunajca. Spływy organizowane są jedynie w okresie od kwietnia do października. Organizatorzy zalecają, aby na spływy nie zabierać ze sobą dzieci poniżej 10 roku życia.

9. Papugarnia Zakopane

To jedyne takie miejsce w górach, które posiada Honorowy Patronat Burmistrza Miasta Zakopane. To miejsce sprawdzi się w przypadku miłośników ciszy i spokoju, bowiem położone jest w dość sporej odległości od tętniących życiem, bardzo hałaśliwych Krupówek. W papugami znajduje się ponad 100 barwnych papug, pochodzących z różnych zakątków świata. Dozwolone jest karmienie i głaskanie papug, które są niezwykle oswojone z obecnością ludzi.

10. Muzeum Oscypka Zakopane

To ciekawe miejsce dla całej rodziny, łączące przyjemną degustację z wartościową edukacją.