Europa

20 Najlepszych Restauracji w Bratysławie

Bratysława – stolica Słowacji, gdzie można znaleźć także największą ilość osób, jeżeli chodzi o tutejsze miasta. Może ona pochwalić się tym, że jako jedyna graniczy z dwoma państwami – Austrią i Węgrami. Można zjeść tutaj smakowite posiłki, które będą w stanie zadowolić najbardziej wymagające osoby. Oto lista restauracji, których nie można pominąć, będąc w tych okolicach.

UFO

Idealna opcja dla wszystkich miłośników, którzy kochają fantastyczne klimaty i wspaniałe widoki. Restauracja znajduje się w charakterystycznym pylonie, który swoim kształtem przypomina statek kosmiczny. Adres: Most SNP 1, Bratislava-Petržalka.

Savoy

Restauracja, która swoim wnętrzem nawiązuje do czasów przeszłych w Bratysławie. W restauracji można otrzymać posiłki, jakie przyrządzone są na bazie produktów sezonowych, jakie regularnie sprowadzone są od lokalnych dostawców, w tym rolników. Adres: Hviezdoslavovo námestie 3, Staré Mesto.

Houdini

Lokal, który swoją nazwę zawdzięcza węgierskiemu aktorowi – Harry’emu Houdini. „Magia wina. Sztuka smaku” – to hasło, którym reklamuje się restauracja. Adres: Tobrucká 6953/4, Bratislava.

Restauracja Albrecht

Lokal znajdujący się w zabytkowym budynku, który jest tak naprawdę zamkiem. Będąc tutaj można spotkać wielu dyplomatów, którzy mają w tym samym budynku swoje ambasady. Adres: Mudroňova 4237/82, Staré Mesto-Staré Mesto.

WhiskyBar44 & Restaurant

Jak sama nazwa wskazuje, bez trudu będzie można tu coś zjeść. Zdecydowana większość osób przyznaje, że będąc tutaj koniecznie trzeba spróbować whisky, jakie oferowane jest tu w wielu odmianach. Adres: Vysoka 16, Bratysława.

Grand Cru Wine Gallery

Tu się w sumie nie je. Tutaj ludzie spotykają się po to, aby móc spróbować niesamowitego wina, jakie oferowane jest tak, jak to w prawdziwej winiarni być powinno. Oszczędne dekoracje potęgują niesamowity klimat tego miejsca. Adres: Zámočnícka 8, Staré Mesto.

Bratislavsky Mestiansky Pivovar

Właściwie można powiedzieć, że sytuacja jak w poprzednim przypadku. Z tą jednak różnicą, że zamiast wina, podawane jest to najlepsze czeskie piwo. Chociaż jest ich tyle, że ciężko tak naprawdę stwierdzić, które z nich jest best of the best. Adres: Dunajská 21,Staré Mesto.

Trzech Muszkieterów – Traja mušketieri

Bardzo ciekawe miejsce, ponieważ są to specjaliści od słowackiej kuchni. Można tu jednak liczyć na wiele wtrąceń z kuchni francuskiej. Brzmi ciekawie? Oczywiście, że tak. Tym bardziej trzeba odkryć to miejsce, gdzie każdy się na pewno naje. Adres: Sládkovičova 7, Bratislava.

Modrá Hviezda

Będąc w takich miejscach, jak ta restauracja, można jedynie pożałować, że nie ma możliwości zamówienia takich smakowitych potraw do domów. Restauracja specjalizuje się w kuchni słowackiej, która przyrządzana jest z niezwykłym zaangażowaniem. Adres: Beblavého 292/14, Staré Mesto-Hrad.

Leberfinger Restaurant

W tym miejscu należy odwołać się do tego, co było wspomniane na początku, odnośnie tego, z jakimi krajami sąsiaduje Bratysława. Tym bardziej że w tym miejscu spotykają się te trzy kuchnie – bratysławska, austriacka i węgierska. Adres: Viedenská cesta 257, Bratislava-Petržalka-Petržalka.

Staroslovenská krčma

W takich karczmach można wyczuć ten niesamowity, swojski klimat, który sprawia, że człowiek je także oczyma. Serwowane są tu nie tylko tradycyjne dania, ale także bardzo dobre piwa, jakie zamawiane są nie tylko przez mężczyzn. Adres: Michalská 2, Bratislava.

Sky Bar & Restaurant Lemon Tree

Trochę szerokiego świata w Bratysławie. Niesamowite dania tajskie, jakie przyrządzone są przez wspaniałych specjalistów. Do tego niesamowity widok, który sprawia, że z tej restauracji nie chce się wychodzić. Adres:Hviezdoslavovo námestie 7, Bratislava.

Reštaurácia Divný Janko

Polecana w szczególności dla osób, jakie chcą być pewne tego, że zjedzą tanio i smacznie. Adres: Jozefská 2991/2, Staré Mesto.

Koliba Kamzík Zelená

Niesamowity klimat, który może niektórym osobom na myśl przywodzić Grecję. Można tu jednak zjeść wiele lokalnych potraw. Adres: Zelená 5, Bratislava.

U Sedliaka

Lokalne potrawy, jakie obsługa zawsze eksponuje w odpowiedni sposób. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że będzie można najeść się nawet oczyma. Adres: 55, Obchodná 567, Bratislava.

Bratislava Flagship

Słowacja, podobnie jak Czechy, słynie z browarów. Nie można więc dziwić się temu, że wyróżnionych zostaje wiele miejsc, gdzie to piwo faktycznie jest podawane. W tym również ten gwarny pub. Adres: Námestie SNP 8, Bratislava.

Dolnozemská

Taka klasyka, która polskim gościom przypominać może to, co często je się we własnym domu. Na smak nikt jednak nie będzie narzekał. Adres: Panská 248/7, Bratislava.

FABRIKA the beer pub

Będąc tutaj można faktycznie poczuć się tak, jakby ktoś znajdował się wewnątrz klimatycznej fabryki, gdzie chce się bywać. Adres: Štefánikova 864/4, Staré Mesto.

Linos bistro

Miejsce, gdzie można zawitać na śniadanie, ale także bardzo dobrą kolację. Adres: Panská 19, Bratislava.

MOREE RESTAURANT

To coś więcej niż zwykła restauracja. To wyjątkowe miejsce z obsługą na bardzo wysokim poziomie. Adres: v blízkosti Koliby, Centra Mesta a Hlavnej stanice, Žabotova 7, Bratislava.