Polska

6 Najlepszych Klubów Tanecznych w Bielsku-Białej

Bielsko-Biała to średniej wielkości miasto znajdujące się w południowej części Polski, w województwie śląskim. Usytuowane u podnóża Beskidu Śląśkiego i Małego, totalnie odstaje aparycją od innych śląskich miast. To właśnie w tym mieście narodziła się bajka o Bolku i Lolku. Wiele osób przyjeżdża do Bielska ze względu interesującą ofertę muzealną.

Inni traktują je jako bazę wypadową w pobliskie góry. Warto jednak wiedzieć, że to malownicze miasto odznaczające się niepowtarzalnym klimatem posiada również niezwykle ciekawą ofertą dla osób, które uwielbiają nocne życie i szampańską zabawę. W Bielsku-Białej nie brakuje klubów o najwyższych standardach, które w każdy weekend stają się centrami wspaniałej energii. Jakie miejsca warto odwiedzić w pierwszej kolejności? Oto kilka wybranych propozycji?

1.Atmosfera – Klub Klimat

fot. fb.com/klubklimat/

Klub Klimat znajduje się przy ulicy Mostowej 5, w budynku centrum handlowego Galeria Sfera. To nowoczesny klub, w którym dużą rolę odgrywa doskonały system oświetleniowy. Klubowy klimat w każdy weekend przyciąga zarówno mieszkańców Bielska-Białej, jak i osoby przyjezdne. Oprawą muzyczną zajmują się świetnie przygotowani DJ-e, a za spektakularne drinki odpowiada doświadczona ekipa barmańska. Jest to jeden z najpopularniejszych klubów w całym mieście, który zawsze potrafi zaskoczyć swoich gości. Regularnie odbywają się tutaj imprezy tematyczne.

2. XOXO Music & Cocktail Bar – Bielsko-Biała

fot. fb.com/xoxobielsko

XOXO Music & Cocktail Bar – Bielsko-Biała znajduje się przy ulicy Michała Grażyńskiego 38. Lokal podzielony jest na trzy strefy – salę główną, w której znajduje się obszerny bar oraz podest DJ-a, restaurację z grill barem oraz salę residance z odrębnym barem i strefami VIP. W centralnej części znajdują się palarnie. To bez wątpienia jeden z najnowocześniejszych klubów w Bielsku-Białej, w którym zadbano o najdrobniejsze nawet detale. Goście mają do dyspozycji rewelacyjnie przygotowanych barmanów i świetnie zaopatrzone bary. Bardzo często odbywają się tutaj imprezy tematyczne, którym przewodzą konkretne gatunki muzyczne. To zdecydowanie miejsce dla osób, które poszukują najwyższej jakości.

3. Sepia

fot. fb.com/sepiabielsko

Sepia znajduje się przy ulicy 3 Maja 13. Klub prosperuje od niespełna dwóch dekad, co weekend oferując mieszkańcom niezapomniane imprezy. Lokal odznacza się nowoczesnym ciepłym i przytulnym wystrojem. Gospodarze stawiają ogromny nacisk na to, by każdy czuł się tutaj swobodnie. Klub uważany jest za jeden z najważniejszych w BB nie tylko ze względu na długi staż, ale przede wszystkim na imprezy, które przyciągają ogromne ilości osób. Bardzo często można się natknąć na imprezy tematyczne, czego przykładem mogą być Rock Party czy imprezy Halloween’owe. Bez wątpienia warto tu zajrzeć w piątkowy czy sobotni wieczór, by poczuć unikatowy klimat tego miejsca.

4. Metrum Jazz Club

fot. fb.com/metrumjazz

Metrum Jazz Club to nie lada gratka dla miłośników prawdziwego jazzu. Mieści się przy ulicy Partyzantów 22 i słynie z doskonale zorganizowanych imprez z muzyką grano na żywo. To miejsce odznacza się fantastycznym klimatem, któremu po prostu nie sposób się oprzeć. Już po przekroczeniu progu ma się wrażenie, że znajdujemy się w amerykańskim pubie, w którym papierosowy dym dryfuje w powietrzu w rytm pięknej mjuzyki. W Metrum Jazz Club nie można palić papierosów, aczkolwiek klimat przywodzi na myśl właśnie takie miejsce. To bez wątpienia lokal, który warto odwiedzić.

5. Miasto

fot. fb.com/restauracjamiasto

Miasto znajduje się przy placu Adama Mickiewicza 2. To wyjątkowe miejsce na mapie Bielska-Białej, które w ciągu dnia przyciąga entuzjastów burgerów, pizzy i dań z grilla, a w nocy przeobraża się w dyskotekę. Zdaniem wielu mieszkańców to miejsce znajduje się w czołówce, biorąc pod uwagę wszystkie kluby organizujące weekendowe imprezy. Często odbywają się tutaj także koncerty z muzyką grano na żywo oraz innego rodzaju wydarzenia kulturalne.

6. RudeBoy Club

fot. fb.com/RudeboyClub |J W Fotografia

RudeBoy Club to niewielki klub muzyczny znajdujący się przy ulicy 1 Maja 20. Mieści się w piwnicach dawnej fabryki, czemu zawdzięcza swój niepowtarzalny klimat. Wnętrze odznacza się bardzo przytulnym charakterem. Warto tutaj zajrzeć z kilku względów. Przede wszystkim, dlatego że klub znajduje się na mapie Bielska-Białej od wielu lat, bezustannie dowodząc, że dobra muzyka to podstawa dobrej zabawy. Sporym atutem lokalu są także zapraszane regularnie gwiazdy polskiej muzyki. Goście mają do dyspozycji świetnie zaopatrzony bar oraz przemiłą obsługę, która dołoży wszelkich starań, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich gości.