Polska

City break – pomysły na długi weekend w polskich miastach

Po długiej i męczącej zimie największe miasta w Polsce oferują turystom sporo atrakcji. Świetną okazją, by to sprawdzić jest długi weekend majowy lub czerwcowy. Oto kilka pomysłów na to, jak spędzić ciekawie kilka dni w Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie lub Katowicach.

Weekendowy city break w którymś z najpopularniejszych ośrodków w Polsce wcale nie musi być nudny. Wręcz przeciwnie, może okazać się ciekawym rozpoczęciem sezonu turystycznego, jeśli tylko zaplanuje się go w niebanalny sposób. Warto zadbać o swój komfort w podróży i wybrać na nocleg obiekt z sieci Q Hotels.

Gdańsk z innej perspektywy

Wraz z początkiem maja na wody Martwej Wisły wypływają tramwaje wodne. Podczas niedługiego rejsu z nadmorskiego Brzeźna do Śródmieścia można z nietypowej perspektywy zobaczyć m.in. Stocznię, pomnik Westerplatte czy zabytkową Twierdzę Wisłoujście. Ta ostatnia, dotąd zamknięta dla zwiedzających, od kilku lat w majowy długi weekend otwiera przed nimi swoje podwoje. Zwiedzanie tego portowego zespołu obronnego z XVII w. na pewno będzie nietypowym pomysłem na rozpoczęcie sezonu letniego. Najwygodniejszą bazą wypadową do tych atrakcji jest Śródmieście, dlatego najlepiej zarezerwować Q hotel w centrum Gdańska.

We Wrocławiu szlakiem zwierząt

Wiosna już w pełni rozkwita, a zwierzęta nabierają energii po zimowym letargu. Kiedy zatem przypatrzeć się ich codziennemu życiu jak nie w pierwsze wolne weekendy? Nie ma ku temu lepszego miejsca niż najstarszy i największy ogród zoologiczny w Polsce. Mowa oczywiście o wrocławskim ZOO, które w zeszłym roku znalazło się wśród największych atrakcji w kraju. Niemała w tym zasługa cieszącego się popularnością Afrykarium. To unikatowe oceanarium, które prezentuje wodny świat Afryki. Brzmi ciekawie? Nie zwlekaj zatem z rezerwacją Q hotelu we Wrocławiu, aby nie ominęły się majówkowe atrakcje w stolicy Dolnego Śląska.

Kraków poza szlakiem

Wawel, Bazylika Mariacka, Sukiennice to niewątpliwe symbole Krakowa, które przyciągają coraz liczniejsze rzesze turystów z całej Europy. Podczas wizyty w stolicy Małopolski trudno je pominąć, zwłaszcza jeśli na nocleg wybierze się Q hotel w centrum Krakowa. Warto jednak znaleźć czas na zejście z popularnego, turystycznego szlaku. W ten sposób można odkryć mniej znane oblicze miasta, jakie kryje się w jego najpiękniejszej części – na Zakrzówku. Ten rajski zakątek tworzą zielone lasy, tajemnicze jaskinie i malowniczy zalew. To świetne miejsce dla amatorów aktywnego spędzania wolnego czasu na łonie natury. Można tam pospacerować, odkryć sekrety Jaskini Twardowskiego albo zmierzyć się ze Skałkami Twardowskiego podczas wspinaczki.

W Katowicach śladem natury i historii

Katowice mają specyficzny urok, który kryje się w modernistycznej architekturze i industrialnej zabudowie. Za ich prawdziwą perełkę uznaje się często robotnicze osiedle Nikiszowiec. Poprzecinane brukowanymi uliczkami, przy których stoją ceglane budynki mieszkalne, sprawia wrażenie zaklętego w początkach XX w. Wizyta w tym miejscu z pewnością okaże się nietypowym pomysłem na spędzenie majówki. Warto połączyć ją z relaksem w oddalonej o zaledwie 3,5 km Dolinie Trzech Stawów. To malowniczy teren wypoczynkowy, idealny na spacer i majówkowy lub czerwcówkowy piknik. Te miejsca są dobrze skomunikowane z sercem miasta, ale i tak najlepiej zdecydować się na nocleg w samym centrum.