Polska

Najlepsze Bary Mleczne w Bielsko-Białej

śniadanie

Bielsko-Biała jest miejscem, jakie w głównej mierze kojarzone jest z bajkami. W końcu to tutaj znajduje się do dnia dzisiejszego słynne studio bajkowe. Jednak nie tylko z tego słynie to miasto, jakie znajduje się w bliskiej Cieszyna. To właśnie w tym drugim mieście znajduje się przejście graniczne.

Bielsko-Biała to także góra Czantoria, gdzie można wejść na piechotę (wyzwanie dla wytrwałych), jak również wjechać (zdecydowanie łatwiejsza opcja). W tym mieście nie brakuje także barów mlecznych, jakie zachwycają swoim smakiem. Na jakie bary mleczne warto zwrócić uwagę?

1. Bar Pierożek Rynek 24

fot. fb.com/pierozekbar

Jeżeli ktoś szuka miejsca, które przywodzi na myśl stare, dobre czasy, to już wie, gdzie powinien udać się w Bielsku. Warto tu postawić na zestaw dnia, jeżeli ktoś ma mało czasu. Owe zestawy podawane są zawsze jako jedne z pierwszych, jeżeli chodzi o szybkość. Należy jednak pamiętać o tym, że można tu pojawić się już o 10, aby zjeść smaczne i pożywne śniadanie, jakie będzie w stanie dać energię na cały dzień do działania.

Adres: Rynek 24, Bielsko-Biała

2. Garden Bar

fot. fb.com/gardenbarbielsko

Swojskie i klimatyczne miejsce, jakich jest naprawdę mało. Nie tylko, jeżeli mowa jest o Bielsku, ale także pozostałych częściach kraju. Zawsze można tu liczyć na serdeczny uśmiech od obsługi, czy też poradę, jeżeli ktoś nie ma pewności co do tego, co ma zjeść. W menu czeka wiele potraw. Wśród nich można wymienić jajka sadzone na boczku, jakie są idealne na śniadanie; zrazy mielone wieprzowe razem z ciemnym sosem; pieczone udko z kurczaka; roladę wołową śląską i wiele innych.

Adres: Żywiecka 23B, Bielsko-Biała

3. Bar Pierożkowy Karolina

fot. fb.com/p/Bar-Pierożkowy-Karolina-100062981542282

Miejsce, które specjalizuje się w pierogach. Do dyspozycji są pierogi ruskie, pierogi z kapustą i grzybami, pierogi z mięsem, pierogi z serem, pierogi z truskawkami. Warto zapoznać się z całym menu tego lokalu, ponieważ można tu znaleźć także inne propozycje. Wśród nich można wymienić klasyczny żurek. W lecie można liczyć na wspaniały chłodnik. Jak to mówią – dla każdego zawsze znajdzie się coś miłego.

Adres: Cechowa 31, Bielsko-Biała

4. Stołówka „POD KLIMCZOKIEM”

fot. fb.com/stolowkapodklimczokiem

Wchodząc do środka można poczuć się jak w prawdziwej stołówce. Takiej, która nierzadko spotykana była w dawnych zakładach pracy lub niekiedy nawet w szkołach. Tyle, że w tych drugich stoły na ogół były nieco większe. Oprócz tego, że ma się do czynienia z lokalem, gdzie podają smaczne potrawy, wyróżnia się to miejsce także czymś innym. Mianowicie chodzi tu o możliwość wykupienia abonamenty na 20 obiadów. Wielu mieszkańców przyznaje, że skorzystało z tego wygodnego rozwiązania.

Adres: Łukowa 5, Bielsko-Biała

5. Zupolandia

fot. fb.com/Zupolandia

Może nazwa tego miejsca sugeruje, że można liczyć tu tylko na zupy, ale tak faktycznie nie jest. Jeżeli ktoś będzie miał ochotę, to może zamówić nawet naleśniki, jakie podawane są w różnych opcjach do wyboru. Te drugie chętnie wybierane są w szczególności przez dzieci, jakie chętnie odwiedzają to miejsce, razem ze swoimi rodzicami. Wśród innych potraw można wymienić także pierogi ze szpinakiem, ruskie, makaron z sosem śmietanowo-szpinakowym, filety z kurczaka, kotlet schabowy i inne.

Adres: Cechowa 11, Bielsko-Biała

6. U Babci

fot. fb.com/ubabcikuchniadomowa

Wydawać by się mogło, ze jest to nieco starszy lokal, ale tak nie jest. Tchnie on nowoczesnością. Jednak można poczuć się tutaj jak w domu. Jak u babci, która zawsze ma dla wszystkich ogrom miłych słów. Lokal jest mały, ale bardzo klimatyczny, dzięki czemu sprzyja on spożywaniu posiłków na miejscu. U Babci można zjeść na miejscu (co jest wręcz zalecane). Jeżeli ktoś jednak nie może, to istnieje możliwość zabrania dań na wynos. W lokalu można zamówić m.in. pyzy z mięsem, knedle ze śliwkami, pierogi na słono i na słodko, itd.

Adres: Dojazdowa 15, Bielsko-Biała

7. Pierożek Bielsko-Biała

fot. fb.com/pierozekbar

Dużą popularnością cieszą się tutaj zestawy dnia, jakie składają się z dwóch dań. Każdego dnia kuchnia ma zupełnie inne propozycje dla swoich gości, dlatego można liczyć na odmienność. Jedzenie tutaj na pewno nikomu się nie znudzi. Wśród dań, jakie można tu zamówić, królują pierogi ukraińskie, pierogi leniwe, pierogi z jagodami, makaron z kapustą, makaron z serem, zupa ogórkowa.

Adres: Brodzińskiego 3, Bielsko-Biała

8. Gibasówka Obiady Domowe Kuchnia Domowa

fot. fb.com/GibasOwka

To właśnie tutaj można zjeść smaczne obiady domowe, jeżeli ktoś akurat nie ma ochoty na to, aby gotować w domu. Chociaż można zrezygnować z jedzenia tutaj, na rzecz kawy, którą będzie można wypić w pośpiechu. Warto tu wpaść z całą rodziną, aby naprawdę dobrze zjeść. Gibasówka to swojski lokal gastronomiczny, gdzie wszyscy będą się dobrze czuć.

Adres: Komorowicka 280, Bielsko-Biała

9. Środek

fot. fb.com/pubsrodek

W Środku można liczyć na dania z przekąskami. Do tego pyszne drinki na bazie alkoholu oraz bezalkoholowe. Jak na bar mleczny, można tu liczyć na naprawdę dobre menu, jakie jest w stanie sprostać oczekiwaniom wielu osób. Wielu wpada tutaj na burgery, jakie mają tu naprawdę ogromne rozmiary. Można zamówić go z frytkami lub bez takich dodatków.

Adres: 1 Maja 1, Bielsko-Biała