Polska

10 Najciekawszych Atrakcji dla Dzieci w Hajnówce

Hajnówka to niewielkie, ale za to niezwykle urokliwe miasto, które każdego roku przyciąga do siebie setki ciekawych tego miejsca turystów.Ale to nie tylko magiczne widoki. Hajnówka znana jest również z tego, że posiada wiele znakomitych atrakcji dla najmłodszych.

Dlatego niewątpliwie warto zapoznać się z tymi najlepszymi z nich, by bardziej zrozumieć fenomen tego miejsca, jak i również przekonać się, że to właśnie na Hajnówkę warto postawić, planując wolne z pociechami.

1. Rancho Kupała

Uroczysko Ranczo Kupała to klimatyczne miejsce w Puszczy Białowieskiej oddalone od miejskiego zgiełku, które trafi w gust każdego miłośnika przyrody.

W tutejszym Mini ZOO można podziwiać dziesiątki gatunków zwierząt zarówno gospodarskich jak i egzotycznych czy ozdobnych. Można tu znaleźć wiele gatunków ptactwa takich jak, strusie, emu, gęsi, kaczki, kury, indyki, bażanty, perliczki, pawie, papugi i gołębie.Do listy koniecznie dodać należy bydło szkockie, owce, konie, kuce, osły, króliki, świnki morskie, szczury, szynszyle oraz lisa. Dzieci mogą karmić zwierząt i poznać obowiązki w obejściu.

Do dyspozycji małych agroturystów są rowery, rower wodny czy przejażdżka quadem (oczywiście pod opieką), a także dobrze wyposażony plac zabaw z trampoliną, natomiast dorośli skorzystać mogą z elektrycznych skuterów. Gospodarz z chęcią oprowadzi po starej, zabytkowej kuźni i stolarni oraz opowie o uprawach w sadzie i warzywniaku edukacyjnym. Odwiedzających Uroczysko z pewnością zaprosi na grzybobranie, a miłośnicy wędkowania mogą zrelaksować się łowiąc ryby w tutejszym stawie.

Dla tych odważniejszych dzieci też się coś znajdzie na przykład zjazd tyrolką nad stawem, spacer po moście linowym czy strzelanie z broni pneumatycznej i łuku. Ci najmłodsi mogą liczyć na przejażdżkę na kucyku szetlandzkim. A dla wszystkich zainteresowanych przejażdżka bryczką lub saniami ciągniętymi quadem.

Uroczysko Ranczo Kupała to także świetna baza noclegowa. Na gości czekają tutaj dwa niezależne domki letniskowe oraz gustownie umeblowany apartament VIP posiadający wszelkie udogodnienia. Wszystkie kwatery posiadają w pełni umeblowaną kuchnię gdzie można przyrządzić domowy obiad oraz łazienkę. Wszystkie są też klimatyzowane. Dom Ogrodnika to 8 miejsc noclegowych, Dom Kowala kolejnych 8 a Apartament VIP jest przeznaczony dla 4 osób. Goście pozostający w agroturystyce oraz ci, którzy wpadają tylko pozwiedzać mogą liczyć na zorganizowanie ogniska z patyczkami lub rożnem.

Teren jest ogrodzony, co zapewnia prywatność. Niesamowitą panoramę okolicy można podziwiać z górującej nad obiektem wieży widokowej. Całość prezentuje się pięknie niezależnie od pory roku, a przemiły gospodarz zawsze uraczy was jakąś miejscową opowieścią.

Uroczysko Ranczo Kupała

17-200 Orzeszkowo 139

wjazd od ulicy Dalekiej

GPS: 52.701297, 23.538757

Kontakt Zenobiusz Golonko – 604995421

Strona www: kupala.com.pl

Facebook: facebook.com/uroczyskoRanczoKupala/

2. Rezerwat Pokazowy Żubrów

Wszyscy milusińscy, którzy kochają zwierzęta, koniecznie powinni wybrać się właśnie w to miejsce. To przepięknie położony rezerwat, gdzie będą mogli podziwiać te wspaniałe zwierzęta, jakimi niewątpliwie są żubry. To miejsce zrobi na nich ogromne wrażenie.

3. Plac zabaw

To kolejne miejsce zdecydowanie warte polecenia wszystkim dzieciom. Huśtawki, zjeżdżalnie, to tylko cząstka tego, co na nich czeka na tym właśnie placu, który otacza przepiękna przyroda.

4. Strefa zabaw

To doskonałe miejsce szczególnie dla tych starszych dzieci. Ogromne wrażenie robią tam na nich konstrukcje wspinaczkowe, które są przez nich najbardziej obleganym obiektem tam. To wszystko w otoczeniu pięknych widoków, co tylko dodaje temu miejscu uroku.

5. Chatka Baba Jagi

Praktycznie każde dziecko słyszało bajki o słynnej babie jadze. Teraz mają możliwość zobaczenia, jak i również wejścia do jej chatki i możliwość poczucia się jak w bajce.

6. Kolejka wąskotorowa

To kolejna z tych świetnych atrakcji, jaką powinni zobaczyć najmłodsi. Przejażdżka urokliwą kolejką podziwiając przy tym piękne widoki, to coś, co zrobi wrażenie na każdym z nich.

7. Aquapark

To znakomita atrakcja dla całych rodzin. Najmłodsi mają tu możliwość z korzystania z licznych zjeżdżalni wodnych, jak i również innych bardzo ciekawych atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich.

8. Park Miniatur

To następna z tych atrakcji, której ominąć wręcz nie można. Historia, która przedstawiona jest w miniaturowej wersji, zrobi na pociechach niesamowite wrażenie.

9. Trasy rowerowe

Młodzi pasjonaci wycieczek rowerowych również znajdą tam coś dla siebie. Trasy w połączeniu z cudownymi widokami zrobią na nich kolosalne wrażenie.

10. Ścieżki spacerowe

Również Ci młodzi, którzy uwielbiają spacery, poczują się tam jak w raju, gdyż widoki, jakich tam doświadczą, sprawią, że nie zapomną o tym miejscu przez długie lata.