10 Najlepszych Restauracji w Białowieży 2023

chipsy i sos

Na wstępie kilka słów o miejscowości Białowieża. Jest to duża wieś która znajduje się na polanie przy Puszczy Białowieskiej. Ta wieś ma bardzo dużo do zaoferowania dla turystów.

Czy jest ktoś kto w ogóle nie lubi dobrze zjeść? Na szczęście mało jest takich osób. Dzisiaj przyjrzymy się najlepszym restauracjom w Białowieży.

Białowieża z lotu ptaka
źródło: Beentree / Wikipedia

10. Pokusa

W tym cudownym miejscu będziemy mogli bez problemu obcować z otaczającą nas zewsząd dziką naturą. Są to zdecydowanie atrakcje pozostawiające niezapomniane do końca życia wrażenia. Oferowane w karcie dań potrawy przygotowywane są tylko i wyłącznie z najświeższych i co najważniejsze proekologicznych produktów, które cieszą się wybitną jakością.

9. Carska

Całość mieści się na ternie zabytkowego budynku dworca kolejowego zbudowanego już na początku XX wieku dla cara Rosji Mikołaja II. Wystrój wnętrza dzięki nietuzinkowym meblom ma przypominać gościom o tamtych dość nietypowych czasach, kiedy kultura prężnie się rozwijała.

8. Babushka Bistro

Jest to dość kultowe miejsce na mapie Białowieży specjalizujące się w serwowaniu tradycyjnych polskich dań. Gorąco polecam, bowiem kucharze zdecydowanie znają się na rzeczy i potrafią ugotować wiele rozpływających się w ustach dań.

7. Stoczek 1929

Dzięki tej cudownej restauracji będziesz w stanie przenieść się w sam środek wspaniałej kulinarnej przygody. Miejsce to zdecydowanie przyciąga klientów panującym w nim dość nietuzinkowym klimacie, który potrafi chwytać za serca nawet najbardziej wybrednych smakoszy. Idealna lokalizacja do spędzenie obiadu w gronie rodzinnym. Na pewno się nim nie zawiedziecie.

6. Pizzeria Siciliana

Początki działalności restauracji sięgają aż końca XX wieku co świadczy o jej niezwykle bogatym, ponad 20-letnim doświadczeniu. Sam właściciel uczył się gotowania podczas pracy w słonecznych Włoszech, a dokładniej na pięknej Sycylii skąd swoją genezę wzięła nazwa pizzerii.

5. Gospoda pod Żubrem

Restauracja może pochwalić się wieloma tradycyjnymi polskimi potrawami w swojej ofercie, a także dość dobrą, niczym nie zszarganą opinią wśród klientów. Jest to możliwe tylko i wyłącznie dzięki kapitalnej pracy wykonanej przez najlepiej jak się da przeszkoloną kadrę pracowniczą.

4. Zajazd nad stawami

Jest to kapitalne miejsce z wieloma regionalnymi daniami, których walory smakowe potrafią chwytać kosztujących je konsumentów za serca. Na plus w przypadku zajazdu przemawiają także stojące na odpowiednim poziomie ceny produktów.

3. Bistro „Leśna”

Można tutaj spotkać wiele wartych uwagi zup, różnego rodzaju pierogów, kopytka, czy przepyszną babkę ziemniaczaną. Idealna lokacja do zjedzenia niedzielnego posiłku w dużym gronie rodzinnym.

2. Zajazd nad stawami

Typowa, dość charakterystyczna kuchnia rodem z naszego pięknego kraju nad Wisłą. Idealne miejsce dla osób, które chcą skosztować wiejskich, własnoręcznie robionych przetworów tradycyjnych potraw regionalnych. Ponadto restaurację otacza piękny staw, a także majestatyczne pobliskie lasy wraz z nietuzinkową rzeczką. Normalnie żyć nie umierać. Gorąco polecam.

1. Polana Żubra

W menu restauracji znajdziemy między innymi zimne przekąski, zupy, w tym krupnik, typowe dania mięsne do których zaliczamy przede wszystkim Gulasz zrobiony z dziczyzny, Pierogi z farszem z dzika, a także babkę ziemniaczaną, oraz dania jarskie przygotowane specjalnie dla osób nie jedzących mięsa i przepyszne zimne desery na podwieczorek.

3.8/5 - (liczba ocen: 10)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.