Podróże

Bezpiecznie i niedrogo – gdzie zaparkować na Okęciu?

parking lotnisko

Planując podróż samolotem, najczęściej skupiamy się na tym, aby tanio zakupić bilety, sprawie się odprawić, a także zorganizować transfer z lotniska do hotelu. Niewiele osób jednak planuje gdzie zaparkować na lotnisku Chopina, a ten punkt naszej podróży może mieć kluczowe znaczenie w całym jej przebiegu.

Kiedy zarezerwować miejsce parkingowe przy lotnisku Chopina?

Aby uniknąć niepotrzebnego stresu z szukaniem miejsca parkingowego, warto wcześniej go zarezerwować i opłacić z góry za cały postój. Takie rozwiązanie, dostępne w przypadku większych parkingów, pozwoli oszczędzić nie tylko nerwy, ale i czas. Zazwyczaj bardzo cenny na lotnisku, biorąc pod uwagę czasochłonne procedury lotniskowe oraz to, że zazwyczaj wyloty odbywają się o nietypowych porach, np. wcześnie rano. W czasie sezonu urlopowego zaleca się dokonywać rezerwacji na kilka dni przed wylotem, gdyż Okręcie to najpopularniejsze lotnisko w Polsce, które corocznie przyjmuje ponad 18 milionów pasażerów.

Gdzie zaparkować na lotnisku Chopina tanio?

Wiele osób pyta gdzie zaparkować za darmo na lotnisku Chopina, lecz my, nawet jeśli jakimś cudem uda się znaleźć bezpłatne miejsce postojowe nie zalecamy z niego korzystać. Po pierwsze, zostawiając samochód bez nadzoru, ryzykujemy, że podczas naszej nieobecności, pojazd zostanie skradziony lub uszkodzony. Drugą kwestią jest niska cena za parking w pobliżu lotniska – konkurencyjne ceny sprawiają, że zupełnie nie opłaca się ryzykować, gdyż bezpieczne i w pełni monitorowane parkingi nie obciążają kieszeni podróżujących, a dodatkowo – tak jak w przypadku parkingu Park & Fly parking-lotnisko.pl oferują swoim Klientom dodatkowe zniżki, np. na posiłki w restauracji na lotnisku czy atrakcje po przylocie do turystycznych kurortów.

Parking na lotnisku czy w niedalekiej odległości od terminala?

Aby zaoszczędzić na miejscu postojowym, warto zarezerwować parking w niedalekiej odległości od lotniska. Profesjonalne firmy oferują bezpłatny transfer z i na lotnisko, pod sam terminal – co zajmuje jedynie kilka minut i w żaden sposób nie wpływa na komfort podróżujących. Dojazd odbywa się wygodnymi busami i jest organizowana na życzenie podróżujących bez względu na porę dnia i nocy.

Bezpieczne parkowanie przy lotnisku Chopina.

Istotną kwestią, na jaką warto zwrócić uwagę, jak zaparkować na lotnisku Chopina jest bezpieczeństwo naszego samochodu. Najwyżej ocenione przez Klientów parkingi na Okęciu takie jak Park & Fly parking-lotnisko.pl w cenie oferują całodobową ochronę oraz monitoring całego parkingu. Dodatkowym atutem jest całkowicie ogrodzony teren, na który nikt niepowołany nie ma wstępu. Personel pracujący na terenie parkingu jest dostępny przez całą dobę, co bywa bardzo pomocne, np. w sytuacji, gdy po długim postoju nasz akumulator przestanie działać. Ważną kwestią jest także ubezpieczenie samochodu, które powinno być ujęte w cenie za parking. Warto zapytać o tę kwestię, aby po powrocie do kraju uniknąć przykrych niespodzianek, które mogą zadecydować o tym, czy nasz urlop będziemy przyjemnie wspominać.