Europa

10 najlepszych atrakcji w Bernie

most w Bernie

W Bernie znajduje się piękne, wpisane na listę UNESCO, stare miasto, wciśnięte w długą rzekę Aare. Przez pierwszą dekadę XX wieku Berno było również rodzinnym miastem Alberta Einsteina. W Muzeum Historycznym znajduje się interesująca wystawa poświęcona jego pobytowi w urzędzie patentowym w mieście, a także mieszkanie, które dzielił z żoną i synem.

Innym znanym mieszkańcem był współczesny artysta Paul Klee, Reprezentuje go muzeum zaprojektowane przez Renzo Piano, w którym znajduje się prawie połowa prac, które kiedykolwiek wykonał.

Planujesz wycieczkę do Berna, stolicy Szwajcarii i zastanawiasz się nad najlepszymi rzeczami do zrobienia w Bernie? Dowiedz się jakie są najlepsze miejsca do odwiedzenia w Bernie w jeden dzień.

1. Stare miasto

Widok na miasto wieczorem

Wiedziałem, że stare miasto Berno jest światowym dziedzictwem i naprawdę zasługuje na ten zaszczyt, ponieważ budynki i ulice są bardzo dobrze zachowane. Miasto było piękne i urocze i ma cudowny charakter. Zdecydowanie chciałbym spędzić tu więcej czasu. Nie znam żadnego innego miasta jak Berno. Fantastyczne sklepy, zabytkowa architektura.

2. Ogród różany

róża

Bardzo podobał nam się spacer i czas spędzony w ogrodzie różanym. Jest tam od dawna i jest klejnotem w okolicy. Piękny ogród różany ustawiony na wzgórzu naprzeciwko starego miasta, po drugiej stronie rzeki biegnącej wokół starego miasta. W tym miejscu znajduje się plac zabaw dla dzieci i mnóstwo otwartej przestrzeni na pikniki.

3. Wieża zegarowa – Zytglogge

Wieża Zytglogge

Zytglogge jest średniowieczną wieżą zegarową ze znanym zegarem astronomicznym. Prawdopodobnie jeden z najbardziej znanych zabytków w Szwajcarii. Wizyta w wieży podczas zwiedzania Berna jest obowiązkowa dla każdego. Położona w samym sercu starego miasta.

4. Góra Gurten

kolejka

To krótki, 20-minutowy spacer na szczyt. Znajduje się tu wieża widokowa. Naprawdę niesamowite miejsce do zobaczenia w Bernie. Piękny widok i mnóstwo świeżego powietrza z miasta. Latem jest tu mała fontanna, gdzie dzieci mogą się bawić. W zimie dzieci mogą jeździć na nartach i jest to romantyczne miejsce dla par.

5. Katedra w Bernie

Munster

Wnętrze kościoła

Katedra w Bernie jest największym i najważniejszym późnośredniowiecznym kościołem w Szwajcarii. Jest bardzo piękną gotycką katedrą z pięknym sklepianiem. Warto również spojrzeć na park graniczący z katedrą. Można wejść na wieżę i podziwiać miasto wraz z otaczającym górami.

6. Park niedźwiedzi brunatnych Barenpark

Niedźwiedź

Wyjątkowe jest to, że w centrum miasta znajduje się park niedźwiedzi. Park ten został pięknie urządzony z 3 niedźwiedziami grizzly znajdującymi się na ogrodzonym terenie. Było wspaniale zobaczyć te niedźwiedzie z bliska. Atrakcja jest darmowa i jest symbolem Berna. Znajduje się tam również centrum turystyczne, gdzie można kupić kartę parkingową na 24 godziny na wszystkie niebieskie parkingi uliczne.

7. Mieszkanie A. Einsteina z początku XX w.

Albert Einstein

Mieszkał tu sam Einstein. Pił z tamtejszego kubka, siedział na tej kanapie. Skromny apartament w średniowiecznym centrum Berna. Wejdź na trzecie piętro. Masz szansę cofnąć się w czasie do czasów, kiedy Einstein był zwykłym urzędnikiem patentowym i wymyślił naprawdę duże teorie, które zmieniły świat.

8. Centrum Paula Klee

Paul Klee Muzeum

tabela

Nowoczesna konstrukcja i wspaniałe eksponaty. Ciepły i pomocny personel. Bardzo ciekawa wystawa z pracami Paula Klee i jego przyjaciółmi artystami, takimi jak Marianne Werefkin, Wassily Kandinsky, Pablo Picasso i inni. Budynek sam w sobie Jest warta odwiedzin.

9. Muzeum kultury i historii Szwajcarii – Muzeum Einsteina

Einstein

Rewelacyjne miejsce do poznania historii Berna jak i Szwajcarii. To było jedno z najciekawszych muzeów, które odwiedziłem podczas podróży. Szwajcarskie muzeum historii zostało ciekawie zaprojektowane i bardzo dba o to, jak eksponowane są relikty i różne artefakty. Muzeum piękne z zewnątrz i bardzo dobrze wykonane wewnątrz. Historia Einsteina została pięknie pokazana i połączona wraz z historią Berna.

10. Rzeka Aare

Rzeka Aare 

Ta piękna rzeka, która otacza Berno z trzech stron. Aare River jest najczystszą rzeką, jaką znam. Jest to przykład tego, jak środowisko, rozwój i społeczeństwo są dobrze zintegrowane.