Ciekawostki

Beagle – 10 ciekawostek, informacji i faktów

Beagle

Jednym z najwspanialszych towarzyszy człowieka jest pies. To zwierzę, które jest niezwykle oddane, wierne i nie trzeba wiele by go dobrze wychować. Jest wiele ciekawych ras psów ale jedną z najciekawszych ras jest Beagle.

1. Rasa psów Beagle to psy rodzinne. Dobrze się czują w domowym zaciszu, lubią dzieci i inne zwierzęta domowe. Są to na pewno psy wesołe, mają pogodne usposobienie są bardzo energiczne i są przyjazne dla otoczenia.

2. Psy Beagle pochodzą z Anglii. Przodkowie współczesnych Beagle, były hodowane do polowań na dzikie zwierzęta, głównie na lisy i zające. Wzmianki o pierwszych psach tej rasy, można znaleźć w źródłach historycznych pochodzących z XV wieku,.

3. Beagle są średniej wielkości i mają krótką, gładką sierść. Ich umaszczenie jest rudo, czarno, białe, ważnym szczegółem jest biała końcówka ogona. Sierść tych psów jest łatwa w pielęgnacji, nie trzeba o nią w jakiś szczególny sposób dbać.

4. Pieski rasy Beagle jako psy myśliwskie, mają naturalną tendencję do gonienia za zwierzyną. Może to być nieco kłopotliwe na spacerach, dlatego trzeba je mocno trzymać.

5. Psy te lubią jeść, bo mają doskonały apetyt. Dlatego zdarzają się im skłonności do tycia a to nie służy ich zdrowiu. Ich dieta powinna być bogata w różne składniki odżywcze, psy te powinny jeść suchą karmę wzbogaconą wapnem biotyną, po za tym warto też gotować dla psa domowe posiłki, składające się z ryżu, mięsa i warzyw.

6. Beagle są psami o doskonałej kondycji zdrowotnej i dożywają sędziwego wieku 16-18 lat, są więc psami długowiecznymi. Są dosyć wysportowane, chętnie uprawiają ze swoim właścicielem sporty.

7. Psy Beagle są dosyć odporne na różne czynniki atmosferyczne. Nie przeszkadza im ani zimno ani upał, nie należy jednak przetrzymywać ich cały dzień na zewnątrz, bo są to psy domowe.

8. Jedną z niewielu wad jakie posiadają te psy, to nieumiejętność stróżowania. Psy te kompletnie nie nadają się do pilnowania posesji.

9. Poza tym, że psy te są bardzo przyjacielskie i łagodne, to są też uparte i samowolne. Ich tresura i wychowanie nie będzie łatwe, dlatego psy te nie są polecane dla osób, które nigdy nie miały psa.

10. Pies ten mocno się zżywa ze swoją rodziną, dlatego nie może zostawać sam w domu na dłuższy czas. Może w takiej sytuacji zachowywać się nieznośnie, wyć i psocić.