5 najlepszych basenów w Szczecinie

basen poznań basen szczecin

Szczecin położony jest w północno-zachodniej części Polski, w pobliżu brzegów Zalewu Szczecińskiego – dużej zatoki przybrzeżnej, którą wypełniają wody Morza Bałtyckiego. Niedaleka odległość od akwenu, a także bliskość kąpielisk znajdujących się bezpośrednio nad Bałtykiem, sprawiają, że wielu mieszkańców na nadmorskich plażach spędza ciepłe, wolne dni. Jednak sam Szczecin także ma do zaoferowania wiele kąpielisk, pływalni i wspaniałych aquaparków z mnóstwem atrakcji dla całej rodziny.

1. Centrum Wodne „Laguna”

Centrum Wodne „Laguna” położone jest w mieście Gryfino, które oddalone jest od centrum Szczecina zaledwie o 20 kilometrów. To duży aquapark, który zachwyca wieloma atrakcjami dla dzieci i młodzieży. W basenach rekreacyjnych umieszczono gejzery, kaskady wodne oraz bicze i fontanny, które służą do hydromasażu. W Centrum Wodnym znajduje się także duży basen sportowy o długości 25 metrów oraz trzy brodziki dziecięce o głębokości od 20 do 60 centymetrów. Wypoczywający w obiekcie mogą również korzystać z jacuzzi, ogromnego basenu ze sztuczną falą i zewnętrznego basenu solankowego, którego wody mają prozdrowotny wpływ na stan skóry, mięśni i układu kostnego.

Dużą atrakcją Centrum Wodnego „Laguna” są dwie zjeżdżalnie: pontonowa, rodzinna zjeżdżalnia o długości 50 metrów oraz zjeżdżalnia „Black Hole”, która ma długość 72 metrów i zachwyca efektami wizualnymi. Na gości obiektu czeka także saunarium, kompleks „beauty” z solarium i niewielką salą fitness oraz taras słoneczny, na którym można spędzać letnie dni.

2. Basen Arkonka

Basen Arkonka to zewnętrze, odkryte kąpielisko, które znajduje się w otoczeniu malowniczych, zielonych Lasów Arkońskich. Obiekt zajmuje powierzchnię siedmiu hektarów, na których zlokalizowano m.in. lokale gastronomiczne, niecki basenowe, miejsca do odpoczynku i infrastrukturę sportową. Baseny zewnętrzne zajmują powierzchnię ponad 800 metrów kwadratowych: goście obiektu mogą korzystać zarówno z głębokich na 180cm basenów rekreacyjnych, jak i płytkich, dziecięcych brodzików. Najpłytsze z nich mają zaledwie 40 centymetrów głębokości – to idealne miejsce dla rodzin z małymi dziećmi. W basenach rozlokowano m.in. trzy zjeżdżalnie wodne, stanowiska do hydromasażu (gejzery, bicze wodne, fontanny) oraz rwącą rzekę.

Wszyscy goście Arkonki mogą korzystać z całej infrastruktury sportowej: znajdują się tu boiska do uprawiania sportów zespołowych, korty tenisowe, skatepark, zewnętrzna siłownia oraz rozległy plac zabaw dla dzieci. Przy brzegach niecek basenowych położone są sztuczne plaże. Wypoczywający mogą stołować się w jednym z dwóch obiektów gastronomicznych – Barkonce i Szyszce –  w których podawane są szybkie przekąski, desery, lody i dania obiadowe. Dodatkowo na terenie Arkonki znajdują się stanowiska do grillowania, przy których organizowane są rodzinne pikniki, wydarzenia muzyczne i letnie imprezy pod gołym niebem.

3. Pływalnia Politechniki Morskiej

Pływalnia Politechniki Morskiej mieści się przy ulicy Starzyńskiego 9A. Znajduje się tu przede wszystkim basen sportowy o długości 25 i szerokości 12 metrów, na którym wytyczono 6 torów pływackich. Głębokość wody sięga 180 centymetrów. To, co odróżnia obiekt od innych pływalni w mieście, to sposób dezynfekcji i oczyszczania wody basenowej. Zamiast chloru wykorzystuje się tu promienie ultrafioletowe, a tym samym woda w basenie jest bezpieczna i nieszkodliwa dla osób, które cierpią na różne dolegliwości skórne (np. atopowe zapalenie skóry). Atutem pływalni są również późne godziny otwarcia.

Warto pamiętać, że w miejscu tym odbywają się m.in. konkursy, szkolenia i zawody pływackie (np. Akademickie Mistrzostwa w pływaniu), a także zajęcia szkół sportowych. Z tego powodu obowiązują zapisy osób, które chcą skorzystać z torów basenowych.

4. Strefa H20 – Mierzyn

Kilka kilometrów od centrum Szczecina, w małej wsi sołeckiej Mierzyn, znajduje się Strefa H20 – wodne centrum sportowo-rekreacyjne, idealne dla rodzin z dziećmi. Miejsce to słynie przede wszystkim z organizacji różnego rodzaju zajęć m.in. nauki pływania dla niemowląt, dzieci przedszkolnych, młodzieży szkolnej i dorosłych. Odbywają się tu również zajęcia aquaerobicu (świetna forma zajęć sportowych dla osób cierpiących na bóle stawów i kręgosłupa), półkolonie letnie i zimowe dla dzieci i młodzieży, hydroterapia lecznicza, a także wyjątkowe szkolenia SAFER3: specjalistyczne kursy dla dzieci powyżej trzeciego roku życia, które nastawione są na zdobywanie praktycznych umiejętności zapobiegającym utonięciu.

5. Wodne Hobby

Pływalnia Wodne Hobby znajduje się w Szczecinie przy ulicy Wąskiej 16. To niewielki, kameralny basen, który wyjątkowo nastawiony jest na jakość świadczonych usług. Pracują tu doświadczeni, wykwalifikowani instruktorzy i ratownicy, którzy chętnie udzielają wskazówek nie tylko uczącym się pływać dzieciom, ale również dorosłym, którzy pragną doskonalić technikę pływacką. W obiekcie organizowane są szkółki pływackie dla osób z każdej grupy wiekowej – od niemowląt, aż po osoby dorosłe. Odbywają się tu również wodne zajęcia ruchowe (np. aquafitness), kolonie i półkolonie dla młodzieży oraz zajęcia z pogranicza sportu i rehabilitacji. Wszyscy goście obiektu mogą korzystać z basenów sportowych oraz z brodzików dziecięcych z wodnym placem zabaw.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.