Polska

7 Najlepszych Basenów w Gdańsku 🏊

basen

Gdańsk – w mieście kojarzącym się z Neptunem, władcą mórz, można zażyć nie tylko morskich kąpieli. Otóż posiada ono ofertę basenów, w których można przyjemnie spędzić czas, kiedy pogoda nie pozwala na plażowe atrakcje. Obiekty te są też często wyposażone w strefę z saunami, gdzie można zażyć np. parowych kąpieli. Na spragnionych relaksu czekają natomiast strefy SPA. W większości obiektów akceptowane są różnorodne karty sportowe.

 

1. Aquastacja

Odwiedzający mogą skorzystać z basenu dużego o wymiarach 25 m x 12,5 m, który podzielony został na 6 torów, a także z basenu małego o wymiarach 8 m x 4 m. W przypadku basenu dużego na każdy tor przypada maksymalnie 5 osób. Dla najmłodszych przeznaczony jest basen „rybki”, o głębokości 1,2 m. Temperatura wody w dużym basenie wynosi 27 st. C, a w małym 29,5 st. C. W Aquastacji organizowane są zajęcia z nauki pływania dla niemowląt, dzieci i dorosłych oraz aqua aerobik. Osoby, które trenują triathlon mogą skorzystać tu z opieki instruktorów. Mają również możliwość wykonywania treningów technik pływania. Na terenie obiektu znajduje się ponadto strefa relaksu, która obejmuje m.in. łaźnię parową, saunę suchą, saunę infrared czy prysznic wrażeń.

2. Pływalnia Orunia

Na hali basenowej znajduje się basen pływacko-rekreacyjny o wymiarach 25 m x 12,5 m, na którym wydzielono 4 tory pływackie, basen rekreacyjny o wymiarach 12,5 m x 5 m, sauna z dwoma natryskami i wanna z hydromasażem. Wśród atrakcji wodnych wymienić można urządzenia do masażu i gejzer. Z sauny fińskiej można skorzystać po zakupieniu biletu na basen, a więc nie trzeba ponosić dodatkowych opłat za tę atrakcję. Obiekt administrowany jest przez Gdański Ośrodek Sportu i przystosowany został do potrzeb osób niepełnosprawnych.

3. Pływalnia Chełm

Administrowana jest przez Gdański Ośrodek Sportu. Na hali basenowej znajduje się basen pływacki o wymiarach 25 m x 12,5 m z 6 torami oraz dwa baseny do nauki pływania o wymiarach 12,5 m x 6 m każdy. Maksymalna liczba osób na torze ograniczona jest do pięciu. Na basenie organizowane są liczne zajęcia, takie jak nauka pływania, aqua aerobik, hydro fitness, aqua cycling, hokej podwodny, a nawet podstawy nurkowania podwodnego i freedivingu. Na terenie obiektu znajdują się również sauny, pokoje masażu, siłownia, sala gimnastyczna, sklep z artykułami pływackimi czy kawiarenka. Pływalnia przystosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

4. Pływalnia Stogi

Jest to kolejna pływalnia podlegająca pod Gdański Ośrodek Sportu. Hala basenowa obejmuje basen pływacko-rekreacyjny o wymiarach 25 m x 12, 5m z 4 torami pływackimi, masażerami wodnymi i gejzerem oraz basen rekreacyjny o wymiarach 12,5 m x 5 m z masażerami wodnymi. Ponadto do dyspozycji została oddana tu wanna z hydromasażem oraz sauna fińska, z której korzystanie objęte jest już biletem wstępu na pływalnię. Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

5. Pływalnia Osowa

Jest ostatnim z obiektów administrowanych przez Gdański Ośrodek Sportu. Hala basenowa obejmuje basen pływacko-rekreacyjny o wymiarach 25 m x 12,5 m z 4 torami pływackimi, masażerami wodnymi i gejzerem, basen rekreacyjny o wymiarach 12,5 m x 5 m z masażerami wodnymi oraz wannę z hydromasażem. Organizowane są tu zajęcia pływania rekreacyjnego oraz lekcje nauki pływania dla dzieci i dorosłych. Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

6. Basen w Dworze Oliwskim

Mieści się na terenie zabytkowych zabudowań dworskich, które powstały prawdopodobnie w II poł. XVI w. Oferuje basen rekreacyjny z masażami wodnymi. Temperatura wody osiąga tu do 30 st. C. Szczególną atrakcję podczas odpoczynku w wodzie stanowi widok na Trójmiejski Park Krajobrazowy. Do wypoczynku w wodzie przeznaczona jest również wanna jacuzzi. Basen jest częścią Centrum SPA & Wellness, więc można skorzystać tu też z innych form relaksu, takich jak saunarium, fitness room, gabinet masażu czy zabiegi pielęgnacyjne na twarz i ciało. Basen w Dworze Oliwskim jest propozycją zdecydowanie dla tych osób, które chcą zakosztować odrobiny luksusu.

7. Beauty Derm SPA w Hotelu Mercure Gdańsk Posejdon

Do dyspozycji odwiedzających przeznaczony jest basen rekreacyjny o wymiarach 18 m x 8 m wraz z brodzikiem, którego głębokość wynosi 30 cm. Poza tym, że temperatura wody utrzymywana jest na poziomie 29,5 st. C, to podgrzewane jest również powietrze na hali basenowej. Osiąga ono temperaturę wynoszącą do 30 st. C. Pozwala to na uniknięcie dyskomfortu cieplnego podczas wychodzenia w wody. Zaletą basenu są również wejścia bez limitu czasu. Po opłaceniu biletu można więc korzystać z relaksu w wodzie do woli. Na terenie obiektu odwiedzający znajdą również sauny, masaże i zabiegi SPA.