8 Najlepszych Basenów w Bydgoszczy 🏊

basen bydgoszcz

Bydgoszcz – jest jednym z głównych miast województwa kujawsko-pomorskiego. Przepływająca przez nie rzeka Brda nie jest tu jednak jedyną rzeką. Rwąca rzeka pojawia się bowiem jako jedna z atrakcji pływalni, które licznie rozsiane są po całym mieście.

Choć brakuje tu rozbudowanych parków wodnych, to jednak można liczyć na dobrze zorganizowaną sieć pływalni zarządzaną przez Bydgoskie Centrum Sportu. Do dyspozycji pozostaje również nowoczesna pływalnia olimpijska Centrum Rekreacji Astoria, która przypadnie do gustu szczególnie tym, którzy potrzebują miejsca treningowego.

1. Pływalnia w Centrum Rekreacji Astoria

Niecka basenowa ma 10 torów i jest pierwszą pływalnią w województwie kujawsko-pomorskim o wymiarach olimpijskich, tj. 50 m x 25 m. Nie doświadczy się tu również zapachu chloru, gdyż do uzdatniania wody wykorzystano nowoczesny system, obejmujący m.in. filtrację szkłem. Basen posiada możliwość regulowania głębokości na połowie powierzchni oraz posiada strefę dla nurków wynoszącą 6 m. Podczas odwiedzin na obiekcie można również skorzystać z zajęć fitness czy też oferty SPA, obejmującej saunę fińską, saunę infrared, łaźnię parową i jacuzzi.

2. Pływalnia „Aqua Fordon”

Usytuowana jest w części miasta o nazwie Fordon, przy Szkole Podstawowej nr 67. Na basenie sportowym, którego głębokość wynosi od 1,2 m do 1,8 m, wyznaczonych zostało 6 torów pływackich. Dla dzieci przeznaczony jest brodzik o głębokości 15-30 cm. W strefie rekreacji znajduje się gejzer wodny z podwodnym oświetleniem, grzybek, mała zjeżdżalnia dla dzieci i ławeczka z masażem. Wśród atrakcji obiektu znajduje się również 58-metrowa zjeżdżalnia. Skorzystać można ponadto z jacuzzi i sauny fińskiej, a także siłowni czy sali fitness. Obiekt przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych.

3. Pływalnia „Czwórka”

Znajduje się przy Liceum Ogólnokształcącym nr 4. Basen sportowy obejmuje 6 torów pływackich. Atrakcję dla starszych stanowi zjeżdżalnia. Dla dzieci dostępny jest brodzik z małą zjeżdżalnią. Na terenie obiektu znajduje się również sauna aromatyczna, sauna fińska i jacuzzi. Pływalnia dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

4. Pływalnia „Perła”

Zlokalizowana jest na Wyżynach, przy Zespole Szkół nr 19. Basen sportowy obejmuje 6 torów pływackich, których głębokość wynosi od 1,2 m do 1,8 m. W strefie rekreacji znajduje się brodzik dla dzieci o głębokości od 70 cm do 90 cm, rwąca rzeka o głębokości 1,2 m oraz gejzer powietrzny. Wśród atrakcji pływalni wymienić można również masażery wodne oraz 80-metrową zjeżdżalnię. Na terenie obiektu znajdują się ponadto dwie wanny jacuzzi oraz sauna sucha. Pływalnia ta dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

5. Pływalnia „Łabędź”

Znajduje się w części miasta Miedzyń, przy Zespole Szkół nr 8. Basen sportowy podzielony jest na 6 torów pływackich. Jego głębokość wynosi od 1,2 m do 1,8 m. Dla dzieci przeznaczone są dwa brodziki, pomiędzy którymi usytuowana jest zjeżdżalnia. Wśród atrakcji tej strefy znajduje się m.in. dzwonek wodny, gejzer powietrzny czy tryskające wodą zwierzątko. Na terenie obiektu dostępne są również dwie wanny jacuzzi. Osoby niepełnosprawne również mogą korzystać z pływalni, dzięki odpowiednim przystosowaniom obiektu.

6. Pływalnia „Piąta Fala”

Usytuowana jest na osiedlu Kapuściska, przy Zespole Szkół nr 5. Basen sportowy, o głębokości od 1,2 m do 1,8 m, obejmuje 6 torów pływackich. Na basenie rekreacyjnym o powierzchni 147 m2 głębokość wynosi 1,25 m. Wśród atrakcji znajdują się masażer, rwąca rzeka, zatoka sztucznej fali, gejzer i 50-metrowa zjeżdżalnia rurowa. Dla najmłodszych przygotowany został brodzik z małą zjeżdżalnią i grzybkiem wodnym. W strefie wypoczynkowej odwiedzający znajdą dwie wanny jacuzzi oraz leżaki. Skorzystać można ponadto z sauny fińskiej czy siłowni. Obiekt przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

7. Pływalnia „Ikar”

Zlokalizowana jest w Fordonie przy Szkole Podstawowej nr 65. Na odwiedzających czeka 6 torów pływackich w basenie sportowym, którego głębokość waha się od 1,1 m do 1,8 m. Dla dzieci przewidziany jest brodzik o głębokości 60-90 cm. Główną atrakcją obiektu jest zjeżdżalnia rynnowa o długości 42 m. Na miejscu można ponadto skorzystać z sauny suchej. Obiekt jest dostosowany dla osób niepełnosprawnych, nie mogą za to korzystać z niego dzieci poniżej 3. roku życia.

8. Pozostałe pływalnie Bydgoskiego Centrum Sportu

Obejmują cztery mniejsze pływalnie, które jednak stanowią alternatywę dla tych, którzy nie poszukują wodnych wrażeń, a koncentrują się stricte na pływaniu. Pływalnia „Sardynka” znajduje się na osiedlu Osowa Góra. Oferuje 6 torów pływackich, a także sauny, suchą i parową. Pływalnia „Neptun”, zlokalizowana przy Liceum Ogólnokształcącym nr 8, jest najmniejszą pływalnią. Do dyspozycji pozostaje 5 torów pływackich i sauna parowa. Na pływalni „Bryza” w Szwederowie skorzystać można z basenu sportowego z 6 torami pływackimi, natomiast pływalnia „Laguna”, usytuowana przy Szkole Podstawowej nr 60, oprócz 6 torów pływackich oferuje również korzystanie z sauny fińskiej i siłowni.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *