Polska

6 Najlepszych Barów i Pubów w Warszawie

Warszawa przyciąga dobrymi uczelniami, nowoczesnymi osiedlami i uroczymi zakątkami, w których można odpocząć w otoczeniu miejskiej zieleni. Nie brak tu ciekawych zabytków i wystaw muzealnych, nie brak też wydarzeń, które przyciągają miłośników sportu i dobrej muzyki. Powodów, dla których warto zajrzeć do stolicy, jest sporo. A gdzie można się odprężyć po długim dniu? Oto kilka barów i pubów w Warszawie, które cieszą się największą popularnością.

1. Zamieszanie Cocktail Bar

Fot. Oskar Jan Jarzyna | fb.com/FajnaSztuka

Gdzie warto wybrać się na Nowym Świecie? W gronie licznych lokali w tej części Warszawy czeka m.in. Zamieszanie – bar koktajlowy, który od kilku lat zapewnia Warszawiakom i turystom moc wrażeń. W pobliżu słynnej palmy można odpocząć w ciekawym otoczeniu, posłuchać muzyki lub wziąć udział w jednym z wielu wydarzeń organizowanych w pubie. Można też skupić się na barze, który kusi dużym wyborem piw i mocniejszych trunków. Można tu również zamawiać pyszne koktajle, podawane w dość oryginalny sposób. Czeka tu m.in. Phuket z ginem i ananasem, Ululany z tequilą, herbatą i gruszką oraz Karaibskie Mleczko z rumem, kawą i mleczkiem kokosowym. A kto chce spróbować mocniejszego akcentu, ten może postawić na Zombie.

2. Podwale Bar and Books

Fot. fb.com/barandbookswarsaw

Tuż przy Rynku Starego Miasta czeka Podwale Bar and Books – lokal znany z ciekawych koncertów i klimatycznego wnętrza. Ręcznie kręcone cygara połączone ze smakiem whisky – oto najlepsza charakterystyka atrakcji, jakie czekają tu na gości. Kto odwiedzi ten lokal, ten będzie mógł skorzystać również z bogatej oferty innych alkoholi – wódek, rumów czy wybornych win. Nie brak tu również popularnych koktajli, wśród których pojawiają się znane na całym świecie klasyki oraz drinki, których powstanie jest zasługą barmanów i ich kreatywności.

3. Ramona Bar

Fot. fb.com/ramonabarofficial

Przy ulicy Widok 18, w pobliżu Pałacu Kultury i Nauki, czeka na gości lokal urzekający klimatem przedwojennej Warszawy i przyjazną atmosferą. To Ramona – bar, w którym można imprezować z przyjaciółmi, śledzić bieżące wydarzenia sportowe oraz brać udział w ciekawych wydarzeniach. Czekają tu piwa i mocniejsze alkohole, aromatyczne kawy i herbaty oraz koktajle, które są dziełem dbających o gości barmanów. Na tym oferta Ramony się nie kończy. W dni robocze, od 13:00 do 18:00, czeka tu pyszny lunch. Pyszne zupy, sałatki jarzynowe czy zestawy ze schabowym lub kotletem mielonym – wszystko to przyciąga do Ramony i sprawia, że od 10 lat zajmuje ona ważne miejsce zarówno na kulinarnej, jak i rozrywkowej mapie Warszawy.

4. Drugie Dno Nowogrodzka

Fot. fb.com/drugiednowarszawa

Drugie Dno na Nowogrodzkiej to ciekawe połączenie pubu i lokalu gastronomicznego. We wnętrzu zabytkowej kamienicy można odpocząć w przyjaznej atmosferze. Na gości czekają tu m.in. krany z kraftowym piwem i klasyczne koktajle (w tym Cuba Libre i Long Island). Kuszą też koktajle autorskie, wśród których pojawia się m.in. Yacht Club z rumem i Vitality z zieloną herbatą i martini.  Drugie Dno jest też atrakcyjnym miejscem dla tych, którym marzy się smaczny posiłek. Co można zjeść? Krewetki w prosecco, pieczoną dynię w słonym karmelu lub panierowane kalmary. Frytki (belgijskie lub z batatów), burgery (z wołowiną, krewetkami lub wegańskie) – oto kolejne powody, dla których warto odwiedzić to miejsce. A kto planuje dłuższą imprezę, ten może sięgnąć po jeden z kilku zestawów z przekąskami.

5. Panorama Sky Bar

Fot. fb.com/WarsawMarriottHotel

Przy alejach Jerozolimskich czeka bar chętnie odwiedzany przez tych, którzy na centrum Warszawy chcą popatrzeć z góry. Lokal mieści się  na 40. piętrze hotelu Marriott, a to oznacza wyjątkowe wrażenia. Kusi też barowe menu, w którym nie brak smacznych dań i pysznych drinków. Dania z rybami i owocami morza, tatar wołowy lub kurczak w orientalnym sosie – oto miejscowe klasyki. Można tu również sięgnąć po jedno z kilku dań wegetariańskich, np. warzywa w tempurze lub bułeczkę bao z wegańskimi dodatkami. Można się tu napić piwa, odpocząć przy zimnej wódce lub próbować ziołowych likierów. Można też skupić się na koktajlach z ginem, wódką lub rumem. Wybór jest ogromny, a w wyjątkowym otoczeniu każdy drink nabierze wyjątkowego charakteru.

6. Krucza Cocktail Bar

Fot. fb.com/kruczacocktailbar

Ulica Krucza staje się jedną z najbardziej rozrywkowych ulic stolicy. Wśród tutejszych barów wyróżnia się Krucza Cocktail Bar – niewielki lokal z antresolą i dobrze wyposażonym barem. Na gości czekają tu m.in. grzane wina, piwa kraftowe oraz koktajle, będące twistem na klasycznych drinkach typu Negroni. W miejscu tym można również sięgnąć po przekąski, np. krewetki w maślanym sosie, tatar wołowy lub śledzie pod pierzynką. Dzięki takiej ofercie na Kruczej można spędzić udany wieczór w gronie znajomych i choć na chwilę oderwać się od codziennych problemów.