Polska

Najlepsze Bary Mleczne w Rudzie Śląskiej

Bary mleczne przywodzą na myśl ciepłe wspomnienia, kiedy to życie było zdecydowanie łatwiejsze i przyjemniejsze. Może nie wszystko układa się jak kiedyś, ale pozostaje mieć nadzieję, że chociaż dobre posiłki, jakie nadal można zjeść w barach mlecznych, będą w stanie wszystko wynagrodzić. Gdzie takie bary mleczne można znaleźć w Rudzie Śląskiej? Oto mała podpowiedź dla tych wszystkich osób, które chcą zjeść dobrze i tanio, a na dodatek chcą rozkoszować się przyjemną atmosferą.

1. Bar Przysmak

Przysmaków tutaj na pewno nie brakuje. Tym bardziej że serwowane są tutaj obiady, które pomogą powrócić myślami do szczęśliwych czasów dzieciństwa. Do tej kuchni, gdzie rządziła babcia, a dziadek miał zawsze jakieś łakocie pochowane dla swoich wnuków. W Przysmaku można cieszyć się wieloma smacznymi potrawami. Wśród nich można wymienić flaczki, krupnik oraz pomidorową. Do tego nie można zapomnieć o pieczeniach: wołowej, wieprzowej, drobiowej, z indyka. Na głównej tablicy znaleźć można również danie dnia. Może będzie to wątróbka, ale też coś innego. Można być pewnym tego, że obsługa lokalu zawsze staje na wysokości zadania.

Adres: 1 Maja 31, Ruda Śląska

2. Smakosz

Tutejszy Smakosz to miejsce, jakie znane jest z tego, że zawsze nakłada solidne porcje na talerz. Można więc być pewnym tego, że idzie się tu najeść. Do tego jest tu naprawdę smacznie, więc nikt nie wyjdzie stąd skwaszony. Smakosz specjalizuje się w kuchni polskiej. Największy akcent kładą oni jednak na to, co ściśle związane jest ze Śląskiem. Jeżeli ktoś przyjeżdża z innych regionów, to koniecznie musi się tu zatrzymać, aby spróbować tutejszych specjałów. Wśród nich można znaleźć np. ozorek z ziemniakami i surówką, pyzy z mięsem, filet po parysku, naleśniki na słodko oraz wytrawnie, schab kowala, kotlet schabowy z ziemniakami. To tylko kilka z wielu możliwości, jakie tu czekają.

Adres: Piotra Niedurnego 51, Ruda Śląska

3. Bar Smaczek

Na wszystkich gości czeka żółty szyld z wizerunkiem pana, który zajada się tutejszymi przysmakami. Widać ten szyld z daleka, więc nikt nie będzie miał problemu z tym, aby tutaj dotrzeć. Wnętrze jest małe, skromne, ale fajne. Dzięki temu można jeszcze lepiej poczuć tutejszą domową atmosferę, jaka sprzyja zadaniu się tutejszymi daniami barowymi. Warto zatrzymać się w ciągu dnia na chwilę, aby zjeść coś ciepłego, czego na szybko się nie będzie odgrzewać w domu (jak to wiele osób robi u siebie). Oprócz tego, w barze można wypić piwo, jeżeli tylko będzie sprzyjała ku temu okazja.

Adres: Miodowa 6, Ruda Śląska

4. Restauracja Barbórka

Lokal gastronomiczny, który znajduje się w pawilonie, jaki swoim wyglądem może przypominać czasy komuny. Może i fasada nie jest nowoczesna, ale w niczym to nie przeszkadza. Tym bardziej że w środku zawsze można liczyć na ciepłe przyjęcie ze strony obsługi. Podawane tu dania są zawsze bardzo smaczne. Czuć, że wszystko przygotowywane jest na świeżo. Wiele osób poleca tutejsze devolaje, ale właściwie to należy spróbować tutaj wszystkiego. Lokal jest przestronny, więc dla każdej osoby znajdzie się tu miejsce. Wiosną i latem warto usiąść przy jednym ze stoliczków, który znajduje się na świeżym powietrzu. Przyjemna atmosfera i dobre posiłki będą w stanie sprawić, że każda osoba w końcu się zrelaksuje.

Adres: Wyzwolenia 22, Ruda Śląska

5. Przystanek. Bar mleczny PSS Społem

Chyba nikt nie zaprzeczy temu, że ze Społem kojarzy się zdecydowana większość barów mlecznych. Przynajmniej raz ktoś kiedyś był w takim miejscu ze swoimi rodzicami lub dziadkami. Tą tradycję można kontynuować właśnie w Rudzie Śląskiej. Już sama nazwa poniekąd „zmusza” do tego, aby przystanąć na coś dobrego. Na obiad, który zostanie przyrządzony zgodnie z tradycjami, jakie obowiązują w Polsce oraz na Śląsku. Co jest ważne, to w tym lokalu niskie ceny są więc czymś normalnym. Mogą więc tu przyjść takie osoby, które na co dzień mają mało pieniędzy. Zjedzenie tutaj obiadu nie okaże się dla nich takiem wydatkiem finansowym. Wśród polecanych dań można znaleźć: naleśniki z serem i cukrem, kaszę jęczmienną ze słoniną, zupę ogórkową z ryżem.

Adres: Armii Krajowej 63, Chorzów

6. Bar Mleczny

Po czym można rozpoznać bar mleczny? Na pewno po jego nazwie. W ten sposób można trafić właśnie do tego lokalu, który znajduje się na terenie pobliskiego Mikołowa. Prawdziwa kuchnia śląska, jaka w dużej mierze kojarzona jest z dobrym sosem pieczeniowym lub też o innym, równie wybornym smaku. Nie brakuje tu dań mięsnych, ale będzie można załapać się także na dobrą zupę, jaka będzie podana w prostym i skromnym lokalu przypominającym dobre czasy.

Adres: Kolejowa 2, Mikołów

7. Bar Mleczny KukuRyku

Kolejnym znakiem rozpoznawczym takich lokali jest proste i schludne wnętrze. Takie jak to było w dawnych czasach, w wielu domach. W tym barze mleczny tak jest. Goście mogą liczyć tu na takie potrawy jak: krupnik, krem z cukinii i najbardziej rozchwytywany rosół. Sznycel szefa z jajkiem, kotlet schabowy, pierogi z tuńczykiem i parmezanem – dania są tu naprawdę różnorodne.

Adres: Maksymiliana Wilimowskiego 6, Katowice