Europa

12 Najlepszych Atrakcji w Balearach

wybrzeże

Szukasz rozrywki i atrakcji turystycznych na następne wakacje na Balearach? Przedstawiamy najlepsze rzeczy do zobaczenia dla wszystkich grup wiekowych i budżetowych.

Wybieraj spośród światowej sławy atrakcji turystycznych, zabytków i zabawnych rzeczy do zrobienia na Balearach. Odkryj słynne miasta, ośrodki wypoczynkowe, wyspy i tereny wiejskie.

1. Stare Miasto Ibiza

eivissa

Ten mały średniowieczny świat jest zamknięty w starożytnych murach na wzgórzu nad resztą miasta. Tutaj turyści mogą odkryć śródziemnomorską scenerię uroczych, kaskadowo położonych domów. Fortyfikacje zostały zbudowane w XVI wieku na szczycie pozostałości murów Maurów, z trzema bramami i siedmioma narożnymi bastionami.

2. Palma de Mallorca

Palma de mallorca

Położona wzdłuż Zatoki Majorki, ta elegancka stolica jest pełna historycznych i kulturalnych atrakcji. Tętniący życiem targ rybny La Lonja w porcie Starego Miasta oraz Plaza Mayor, główny plac Starego Miasta, są warte odwiedzenia. Wielu turystów przyjeżdża do Palma de Mallorca tylko po słońce i piaszczyste plaże. Palma de Mallorca jest idealnym miejscem na wakacje nad morzem. Około 10 kilometrów od Palma de Mallorca, Playa de Palma jest jedną z najlepszych plaż na wyspie.

3. Katedra na Majorce

katedra święta mary

Piękny i zabytkowy budynek, warty odwiedzenia. W słoneczny dzień, oświetlenie przez witraże jest niesamowite. Odwiedziliśmy katedrę wcześnie rano, więc nie musieliśmy ustawiać się w kolejce. Nie mieliśmy przewodnika turystycznego, jednak na wystawie znajduje się wiele informacji. Warto kupić wcześniej bilety online. Możemy zaoszczędzić. Witraże i kaplica Gaudiego były moimi ulubionymi miejscami.

4. Piękne plaże na wyspie Formentera

Calo des mort

Piękne plaże, krystalicznie czyste, ciepłe wody. Zrobiliśmy tutaj piękne. Są to spokojne miejsce, więc zabierz ze sobą książkę lub coś do zabawy na wypadek, gdybyś poszedł z przyjaciółmi. Wspaniała plaże, zdecydowanie jedne z najlepszych w Europie. Po południu robi się naprawdę tłoczno, więc postaraj się być tam przed porą obiadową.

5. Stare miasto Alcudia

Alcudia

Mieliśmy przyjemne popołudnie tutaj na Starym Mieście. Mnóstwo ruin do zobaczenia i wiele uroczych sklepów do odwiedzenia. Warto zobaczyć ciekawe budynki wewnątrz i widoki na zewnątrz. Urocze wąskie uliczki z mnóstwem unikalnych sklepów i barów oraz restauracji.

6. Serra de Tramuntana

drogi Serra de Tramuntana

Warto odważyć się na kręte górskie drogi, aby zobaczyć ten obszar Majorki i wybrać się na wycieczkę w dół do wybrzeża i zobaczyć plażę Sa Colabra i Torrent z Pareis. Widoki są niesamowite, wysokie skaliste góry. Prawdopodobnie najbardziej malownicze drogi, po jakich jeździliśmy.

7. Cala Pregonda

Cala pregonda

Cala Pregonda była wielką niespodzianką. Pojechaliśmy tam bez większych oczekiwań i doświadczyliśmy najlepszego dnia na plaży na wyspie. Plaża wygląda inaczej niż pozostałe ze względu na jej kolorystykę. Woda była bardzo przejrzysta. Spędziliśmy tutaj niesamowity czas. Warto tutaj przyjść wczesnym lub późnym popołudniem.

8. Es Vedra

Es vedra

Widok Es Vedry jest nienaruszony przez ogrodzenia lub cokolwiek innego. Odwiedziliśmy to miejsce po południu i czekaliśmy aż do zachodu słońca. Bądź jednak ostrożny w pobliżu krawędzi. Widok zapiera dech w piersiach. Prawdziwie magiczne miejsce.

9. Katmandu Park

Katmandu Park
źródło: No Frills Excursions / Flickr

Warto zagrać tutaj w Mini Golfa, obejrzeć film w 4D, odwiedzić odwrócony dom, Splash Park i Soft Play Adventure. Bardzo ciekawie wygląda atrakcja z Zombie, gdzie są „prawdziwe” zombie próbujące cię przestraszyć. Dodatkowo można zapłacić za podniesienie standardu do rangi VIP z nieograniczoną ilością napojów i jednym posiłkiem.

10. Cala Macarelleta

Cala Macarelleta
Źródło: Travelinho / Flickr

Piękna plaża, ciepła woda i wspaniałe widoki. Najpiękniejsza plaża, jaką widziałem na Minorce. Krystalicznie czysta woda i biały piasek.

11. Playa de Alcudia

Playa de Alcudia

Piękna plaża. Płytka i bezpieczna dla dzieci. Masaż na plaży jest niesamowity. Zapłaciliśmy €20 za 40 min czasu. Szeroka gdzie jest dużo miejsca na relaks.

12. Cuevas del Drach

Cuevas del Drach

Cena była bardzo rozsądna, co było pierwszą rzeczą, która zrobiła na mnie wrażenie. Mnóstwo miejsc parkingowych i to za darmo. Po raz drugi odwiedziliśmy te jaskinie. Była wciąż tak samo oszałamiające jak wcześniej. Po wejściu do jaskiń, które odbywają się co godzinę, pozostało ci podążać ścieżką w swoim własnym tempie, aż dotrzesz do podziemnego jeziora, gdzie odbywa się krótki koncert muzyki klasycznej.