Ciekawostki

10 Interesujących Ciekawostek o Bajkach Disneya

Disney

Ekranizacje Disneya od prawie stu lat towarzyszą dzieciom na całym świecie, nic nie tracąc na swojej popularności. Disney to niemal synonim najwspanialszych bajek, na jakich wychowało się już wiele pokoleń.

Poniżej znajdziesz 10 ciekawostek dotyczących bajek Disneya

1. Myszka Miki

Początkowo Myszka Miki, wcale nie miała nazywać się po angielsku „Mickey”, tylko Mortimer. Nazwanie słodkiej myszki tym złowieszczym imieniem wyperswadowała autorowi jego żona. Ostatecznie Mortimerem został nazwany główny przeciwnik Myszki Mikiw zabieganiu o względy Mini.

2. Ukryte postacie

Animatorzy tworzący bajki Disneya ukrywali w nowych bajkach, dobrze już znane postacie. Przykładowo w „Małej Syrence”, w czasie sceny audiencji u Króla Trytona, w tle znajduje się Myszka Miki, Goofy oraz Kaczor Donald.

3. Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków

Pierwszym pełnometrażowym filmem wyprodukowanym przez Disneya była „Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków”. Film ukazał się w 1937 roku i kosztował 1.49 miliona dolarów. Na ówczesne czasy była to niewiarygodnie duża suma wydana na produkcję filmu. Spekulowano, że film o takich kosztach może pogrążyć wytwórnię. Ostatecznie zarobił on jednak 66 milionów, a wraz z ponownymi wydaniami w sumie kwota ta osiągnęła pułap 185 milionów dolarów. Po uwzględnieniu inflacji „Królewna Śnieżka” zarobiła około 885 milionów dolarów.

4. Pocahontas

Jedyną księżniczką Disneya wzorowaną na prawdziwej postaci jest Pocahontas. Była to północnoamerykańska Indianka, należąca do plemienia z grupy Powatanów. W młodości poślubiła Anglika, co dało pokój między jej ludem a kolonistami.

5. Król lew

Pierwszym filmem Disneya, który byłby zupełnie oryginalny jeżeli chodzi o fabułę był „Król lew”. Można się jednak doszukiwać w tym filmie pewnych inspiracji wywodzących się z „Hamleta” Williama Shakespeare’a. Pierwsze prace nad filmem rozpoczęły się już w 1988 roku. Ostatecznie do premiery doszło w czerwcu 1994 roku.

6. 101 Dalmatyńczyków

W filmie 101 Dalmatyńczyków” na ekranie pojawia się dokładnie 6 469 952 czarnych plamek. Główny psi bohater Pongo ma na ciele 72 plamki, a jego partnerka Perdita – 68. Animatorzy stwierdzili, że aby narysować wszystkie plamki znajdujące się na czworonogach oraz dla zapewnienia odpowiednich efektów kolorystycznych zużyto ponad 3000 litrów specjalnej farby.

7. Potwory i spółka

Sulley, duży niebieski protagonista filmu „Potwory i spółka” ma na swoim ciele 2.3 miliona włosów. Ze względu na ich ilość i fakt, że każdy z nich musiał być oddzielnie animowany, produkcja pojedynczej klatki z bohaterem trwała około 10 godzin.

8. Mała Syrenka

Krab Sebastian z „Małej Syrenki” w cale nie nazywa się Sebastian. Jego pełne imię to Horatio Thelonious Ignacious Skorupiak Sebastian.

9. Gdzie jest Nemo

Bruce, rekin wegetarianin z filmu „Gdzie jest Nemo” został nazwany po mechanicznym rekinie używanym na planie filmowym do thrillera „Szczęki”. On zaś swoje imię uzyskał po prawniku Stevena Spielberga.

10. Lilo i Stitch

W filmie „Lilo i Stitch” pojawia się więcej piosenek Elvisa Presleya niż w jakimkolwiek z jego własnych filmów.

4/5 - (liczba ocen: 1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *