Europa

10 Fascynujących Atrakcji dla Dzieci w Europie

Przymierzając się do urlopu rodzinnego na terenie Europy trzeba wziąć pod uwagę miejsca, w których znajdą się atrakcje dla najmłodszych podróżników. Na szczęście Europa obfituje w tego rodzaju miejsca. Gdzie warto się wybrać z najmłodszymi przedstawicielami rodu?

1. Aquaboulevard

To jedno z tych miejsc, które dla najmłodszych turystów będzie istnym spełnieniem najskrytszych marzeń. To wyjątkowy park wodny, w którym można poczuć się jak na wakacjach w tropikalnych krajach. Palmy i mnogość atrakcji to tylko namiastka.

2. Ostrawa

Bez wątpienia warto wybrać się na całodzienną wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego znajdującego się w Ostrawie. To miejsce powstało już w latach czterdziestych. Dziś jest zaliczane do jednych z najlepszych w Europie.

3. Zator

Energylandia w Zatorze to z całą pewnością miejsce, które przypadnie do gustu naszym pociechom. Największy park rozrywki w Europie zachwyca rozmachem, mnogością atrakcji i bajecznym klimatem.

4. Disneyland Resort

Disneyland Resort w Paryżu to miejsce kultowe, a dla wielu dzieci marzenie do odhaczenia na liście marzeń. To czwarty tego rodzaju park rozrywki Walta Disneya i miejsce, w którym rzeczywistość w piękny sposób przeplata się z bajkami.

5. Lizbona

Oceanarium w Lizbonie to kolejne miejsce godne uwagi. Warto się tutaj wybrać z dziećmi, by dosłownie zanurzyć się w morskim świecie, poznać jego mieszkańców i ich historię.

6. Bruksela

W Brukseli znajdziemy z kolei Europę w pigułce w postaci fantastycznego parku miniatur. Na terenie kompleksu znajduje się ponad 300 miniatur zabytków znajdujących się na terenie Europy.

7. Sztokholm

Park Rozrywki Grona to miejsce z wieloletnią historią. Został otwarty w Sztokholmie już w 1883 roku. Na terenie kompleksu znajdziemy aż siedem kolejek górskich i mnóstwo innych atrakcji.

8. Park rozrywki Asterix

Słynny park rozrywki Asterix znajdujący się tuż pod Paryżem to kolejne miejsce, do którego warto udać się z dziećmi w każdym wieku. Na miejscu czeka nas sporo atrakcji.

9. Sztokholmski skansen

Warto również wybrać się do sztokholmskiego skansenu, który jest jednocześnie ogrodem zoologicznym. To wyjątkowo malownicze miejsce ulokowane na wyspie. Z pewnością przypadnie do gustu młodym podróżnikom.

10. Wiener Prater

Wiener Prater to par rozrywki znajdujący się w samym sercu Wiednia. Niektórzy uważają, że trzeba się tam wybrać, by faktycznie móc powiedzieć, że było się w Wiedniu.