Polska

Najlepsze atrakcje na Kaszubach dla dzieci w wakacje

kaszuby

Kaszuby są miejscem pięknym i historycznym, dlatego oferują dzieciom naprawdę dużo. Niektóre pociechy narzekają, kiedy słyszą, że idą na wycieczkę zapoznawczą z historią i kulturą, ale kiedy już są podczas niej, są zapatrzone, zaciekawione i zachwycone. Tak na pewno będzie też na Kaszubach! Poznajcie najlepsze atrakcje dla dzieci tego malowniczego miejsca!

1. Mini Zoo – Zwierzaki Nad Potokiem Żukczyn

Obowiązkowy punkt na liście wakacyjnej dzieci. Który maluch nie lubi pooglądać zwierzaków podczas swoich codziennych i naturalnych działań? Możliwe jest karmienie, głaskanie, a nawet przytulanie niektórych zwierzaczków. W każdą sobotę i niedzielę rozpalane jest dla wszystkich gości zoo ognisko i dodatkowo jest jazda na kucyku dla dzieci. Atmosfera wtedy jest rodzinna i swojska.

2. Centrum edukacji i promocji regionu Szymbark

Miejsce, które zaciekawi nie tylko najmłodszych, ale także starszych i rodziców. Zobaczyć tutaj możemy niesamowite atrakcje, jak dom do góry nogami, czy stół noblisty. Na terenie znajduje się również kino, a także plac zabaw, park linowy i mini zoo. Dla nieco starszych również przygotowano odrębne atrakcje: samodzielny wypiek chleba lub łowienie ryb.

3. Kaszubski Park Etnograficzny

Odwiedzając skansen mamy okazję poznać historię i tradycję starej wsi Kaszubskiej. Na terenie miejsca pozostawione są średniowieczne budynki, z czasów XVII- oraz XX-wiecznej Polski. Różne chatki można zwiedzić od środka, co nie jest możliwe w każdym takim parku.

4. Wieża widowiskowa „Kaszubskie Oko”

Kaszubskie oko jest miejscem, w którym czeka na nas wiele atrakcji, szachy, mankiety dinozaurów, pole do mini golfa, ale także wieża widokowa. Na jej szczyt można wejść po kręconych schodach lub wjechać windą. Kiedy już znajdziecie się na samej górze ukaże Wam się nieziemski widok – idealne spojrzenie na Kaszuby oraz na Jezioro Żarnowickie.

5. Kaszubski Park Krajobrazowy

Będąc na Kaszubach lub w okolicach grzechem byłoby nie odwiedzić jednego z najważniejszych miejsc tego terenu – Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Jest to pomysł na aktywne spędzenie dnia, na spacerze, rowerach, kajakach, a nawet podczas zbierania grzybów! Na terenie parku znajdziemy dużo zieleni, wody, widok na góry. Przy takim krajobrazie możemy urządzić również majestatyczny piknik dla całej rodziny.

6. Pracownia ceramiki kaszubskiej

Miejsce to ma za zadanie przybliżyć tradycję kaszubskiej ceramiki, wytwarzanej przez rodzinę Neclów już od 10 pokoleń! Podczas zwiedzania będzie nawet opcja stworzenia sobie własnej pamiątki, stając za prawdziwym kołem garncarskim!

7. Osada Średniowieczna

Na miejscu spotkamy przewodników, którzy przebrani są za stroje adekwatne do epoki. Oprowadzając swoje grupy opowiadają oni o historii i realiach naszych średniowiecznych przodków z terenów Kaszub. Na terenie osady można wziąć udział także w różnego rodzaju warsztatach.

8. Muzeum Volkswagena

Coś dla ojców z synami, miejsce, które zachwyci każdego fana motoryzacji. Znajduje się tutaj największa kolekcja zabytkowych pojazdów marki, w Polsce. Zobaczymy tutaj legendarne garbusy, a nawet zabytkowy wóz strażacki!

9. Kaszubski Park Miniatur

Na ogromnym terenie parku znajdziemy idealnie odwzorowane miniatury, w skali 1:25, zabytków, miejsc, pomników, z całego świata! Twoje dziecko poczuje się jak prawdziwy olbrzym stając koło mini Statuy Wolności, Sfinksa, czy Wielkiego Muru Chińskiego.

10. AQUA Centrum

Połączenie rozrywki z relaksem – dzieci z rodzicami nie tylko będą mogły popływać i powygłupiać się w wodzie, ale także skorzystać z sauny, czy jacuzzi.