Polska

Top 10 – Kaszuby atrakcje dla dzieci latem

lato na Kaszubach

Piękne Kaszuby oferują dzieciom naprawdę dużo. Stworzone są po to, aby odpocząć od miejskiego zgiełku.

1. Mini Zoo – Zwierzaki Nad Potokiem, znajduje się blisko Gdańska. Warto przyjechać tu z dziećmi lub też zorganizować imprezę plenerową. Interaktywne Zoo w Żukczynie to miejsce, w którym dzieci mają okazję poznać, dotknąć, nakarmić wiele gatunków zwierzaków. Mini Zoo jest bardzo ciekawą atrakcją dla dzieci, ponieważ mogą poznać tam różne zwierzęta.

2. Aqua Centrum w Kościerzynie to miejsce idealne na spędzenie czasu z rodzinną. Możemy tam połączyć rozrywkę z relaksem. Znajdują się tam również inne atrakcje takie jak baseny, sauny, siłownie itp.

3. Centrum edukacji i promocji regionu Szymbark, to miejsce warte odwiedzenia. Możemy tam zobaczyć dom do góry nogami, najdłuższą deske świata, największy fortepian świata, dom sybiraka oraz stół noblisty. Specjalnie dla dzieci przygotowane są tam place zabaw, mini zoo, park linowy czy też kino. Kolejnymi atrakcjami są samodzielny wypiek chleba, czy też ognisko z kiełbaskami.

4. Żywe muzeum ceramiki neclów słynie z tradycyjnej kaszubskiej ceramiki wyrabianej już od 10 pokoleń. Można tam zobaczyć wystawę ceramiki z tradycyjnymi kaszubskimi wzorami. Te na pewno spodobają się dzieciom.

5. Kompleks kaszubskie oko gniewino to miejsce, w którym znajdziemy bardzo dużo atrakcji dla naszych dzieci. Są to: 44 metrowa wieża widokowa która ma kształt klepsydry, Jezioro Żarnowickie. Na ziemi znajdziemy dużo pięknych kwiatów, ławeczki do siedzenia, a także pole do mini golfa, mały park linowy, olbrzymie szachy oraz makiety dinozaurów.

6. Footgolf przywidz jest miejscem aktywnego wypoczynku, idealnym dla rodziców z dziećmi. Można się tam zrelaksować w otoczeniu lasów i jezior. To wymarzone miejsce dla fanów piłki.

7. Kaszubski Park Etnograficzny Wdzydze Kiszewskie to miejsce pozwalające dowiedzieć się czegoś więcej o Kaszubach. Mamy tam szansę zobaczyć od środka zabytkowe budynki charakterystyczne dla Polski między XVII a XX wiekiem. W niektórych z nich odbywają się pokazy i warsztaty.

8. Kaszubski Park Miniatur Mirachowo to miejsce uwielbiane przez dzieci, ponieważ każdy maluch może poczuć się tam jak olbrzym. Znajdziemy tam jedne z najbardziej znanych budowli świata, takich jak Statua Wolności, Krzywa Wieża z Pizy, Sfinks czy też Wielki Mur Chiński. Na terenie parku działa też Gabinet Śmiechu, Zamek Strachu, mini zoo oraz plac zabaw i Bajkowa Kraina.

9. Zoo Tuchlino to miejsce, w którym można przekonać się jakimi fantastycznymi zwierzętami są węże, jaszczurki, kolorowe papugi, a także rybki. Miejsce to ma charakter zoo edukacyjnego. Znajdziemy tam również kino 3D, salę dydaktyczna, małpi gaj oraz specjalną strefę zabawy do dzieci które nie skończyły jeszcze 5 lat.

10. Świat labiryntów bliziny, to miejsce w którym dzieci mogą bawić się wśród wysokiej kukurydzy. Wzór labiryntu w kukurydzy zmienia się co roku. Labiryntów jest tam dużo więcej – linowe, słomiane oraz wierzbowe. Zastaniemy tam również inne gry logiczne i terenowe, plac zabaw, różne warsztaty.