Europa

10 Najlepszych Atrakcji w Europie Zachodniej

Keukenhof
Keukenhof w Holandii

Kraje należące do Europy Zachodniej od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem turystycznym, choć trzeba przyznać, że należą do najdroższych, zaraz po krajach skandynawskich. Niemniej, to ten fragment Europy, który cieszy się ogromnym zróżnicowaniem pod każdym względem i w związku z tym zawsze znajduje się na celowniku turystów.

1. Austria

Niezaprzeczalną perłą Europy Zachodniej jest stolica Austrii. Wiedeń to miasto monumentalne i majestatyczne. Warto wybrać się na wycieczkę do Hofburga, a także zobaczyć miejsce, w którym narodziła się secesja.

2. Paryż

Bez wątpienia jednym z najczęściej odwiedzanych miast w tym regionie jest Paryż. Dla wielu ludzi kwintesencja romantycznej aury, ale także miasto, w którym sztuka zdaje się leżeć na ulicy. Warto wybrać się do Luwru.

3. Normandia

W Normandii znajduje się jedna z piękniejszych wysp Mont Saint Michel. To historia w pigułce i miejsce, które bez wątpienia można zaliczyć do najpiękniejszych w całej Francji.

4. Berlin

Berlin to tylko jedno z wielu miejsc, które warto zobaczyć w Niemczech. Z całą pewnością warto również wybrać się do Bawarii. To region kraju, w którym panuje iście baśniowy klimat.

5. Liechtenstein

Liechtenstein to niewielkie państwo w Europie Zachodniej. Ze względu na alpejskie otoczenie jest zaliczane do jednych z piękniejszych w tym regionie.

6. Brandenburgia

Brandenburgia to kolejne miejsce na mapie Niemiec, które warto wziąć pod uwagę. Jest to zdecydowanie raj dla osób, które doceniają bliskość natury.

7. Holandia

Przemierzając Holandię, warto zaplanować trasę w taki sposób, aby znaleźć kilka godzin na zwiedzenie wyjątkowego Muzeum Vincenta van Gogha. To jedyne miejsce na świecie, w którym zgromadzono tak dużą kolekcję prac mistrza.

8. Keukenhof

Keukenhof to z kolei holenderski park tulipanowy, a przecież to pierwsze skojarzenie z tym państwem. Miejsce zachwyca wczesną wiosną i w sezonie letnim.

9. Monako

Monako, które wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z hazardem. Nie bez powodu. Warto zobaczyć Monte Carlo Casino – jeden z najsłynniejszych budynków w całym kraju.

10. Muzeum Oceannograficznego

Równie dobrym pomysłem będzie udanie się na zwiedzanie genialnego Muzeum Oceanograficznego znajdującego się tuż nad wybrzeżem.