10 najlepszych atrakcji w Eindhoven

architektura

Eindhoven – to nowoczesne miasto położone w południowej Holandii. Coraz więcej przylatuje do niego turystów z uwagi na uruchomione połączenia tanimi liniami lotniczymi. Większość przylatujących jednak traktuje to jako miejsce przesiadkowe albo krótki przystanek na drodze do Amsterdamu. Amsterdam oczywiście jak najbardziej warto zwiedzić, niemniej jednak może Eindhoven i jego okolice także mają ciekawe atrakcje? Jak najbardziej tak! Co dokładniej ma do zaoferowania to miasteczko?

1) samo miasteczko

Na początek, zanim zaczniemy mówić o okolicznych atrakcjach oraz rzeczach do zwiedzenia, warto przede wszystkim powiedzieć o tym, że zawsze opłaca się tak po prostu przejść się po miasteczku, wejść do okolicznych sklepów i supermarketów, przyjrzeć się, jak żyją ludzie. Tu trzeba zaznaczyć, że Eindhoven, a dzisiaj w zasadzie cała Holandia, to bardzo multikulturowe miejsce – spotkamy tu osoby wszelkich narodowości. Dalej – rzeczywiście Holendrzy bardzo dużo jeżdżą na rowerach, które można spotkać absolutnie wszędzie. Warto również zajrzeć do sklepów i znaleźć ciekawostki, takie jak np. słodkie kremy piankowe, którymi Holendrzy smarują kanapki na śniadanie.

2) DAF museum

Wyróżnia się ono przede wszystkim tym, że nie wygląda jak ogromny projekt menedżerów świetnie wiedzących, co spodoba się klientom wchodzącym do muzeum. Wręcz przeciwnie tutaj mamy prawie że wystawę prawdziwego pasjonata. co jednak tak w zasadzie tam możemy zobaczyć? No właśnie – wiele samochodów zupełnie różnych rodzajów pochodzących właśnie z fabryki DAF. Jest to jedyne w swoim rodzaju takie muzeum – tutaj można naprawdę poczuć prawdziwy klimat retro!

3) Phillips museum

Następną atrakcję, którą trzeba obowiązkowo zwiedzić, jest Phillips Museum. Warto wiedzieć, że to właśnie tu była pierwsza fabryka żarówek. Dzisiaj jest to prawdziwe muzeum technologii, pokazujące jak daleko doszliśmy od tej pierwszej żarówki.. Co szczególnie istotne to fakt, że w tym muzeum nie sposób się nudzić, nawet jeśli nie jesteśmy ogromnymi pasjonatami techniki. Jest ono bowiem w pełni interaktywne i na pewno zachwyci każdego. Warto tylko napomknąć, że muzeum w poniedziałki jest zamknięte. Ponadto jego godziny otwarcia to od 11 do 17.

4) Sint – Catharinakerk

Ten kościół pw. Świętej Katarzyny dostępny jest w zasadzie dla każdego – znajduje się on bowiem w środku miasta. Szczególnie ciekawy jest jednak nie tylko jego ładny, neogotycki wystrój, lecz przede wszystkim to, że praktycznie codziennie mają miejsce tu jakieś wydarzenia np. krótkie koncerty muzyki organowej.

5) preHistorisch Dorp

A co można robić w Eindhoven, jeśli będziemy z małymi dziećmi, które w pewnym momencie już zapewne znudzi zwiedzanie? Otóż warto się wybrać do tego właśnie parku przygodowego. Czeka tam wiele atrakcji inspirowanych średniowieczem oraz ubrani tradycyjnie Holendrzy.

6) Van Abbemuseum

Wszyscy zaś, którzy preferują sztukę współczesną, powinni obowiązkowo wybrać się do Van Abbemuseum, w którym zastaną naprawdę ciekawe eksponaty sztuki współczesnej, skłaniające do refleksji i inspirujące. Warto jednak wspomnieć jeszcze o tym, że muzeum to ma także swoją część bardziej tradycyjną. Mianowicie znajdują się tu np. dzieła Picassa czy Kadinsky, ego.

7) Bottle distillery

Ciekawym miejscem na mapie Eindhoven jest także niezwykle oryginalna bottle distillery. Każdego piątku oraz soboty możemy się tam wybrać na unikalne oprowadzanie po destylarni plus oczywiście szczególnie po tym, jak wyrabiany jest tutejszy, znakomity gin. Co więcej można oczywiście skosztować ginu a także spróbować go samodzielnie wytworzyć! Na pewno taki ręcznie wytworzony gin zasmakuje każdemu. Także dopiero podczas wizyty odkryjemy, jak mało wiedzieliśmy o produkcji tego słynnego trunku. Jeśli jednak nasz wyjazd nie obejmuje piątku czy soboty, warto i tak zgłosić się do właścicieli i często istnieje możliwość zarezerwowania wycieczki w inny dzień.

8) Museum Bevrijdende Vleugels

Miłośnicy wojskowości na pewno będą także zachwyceni tym muzeum. Zobaczymy tu wiele eksponatów, czołgów, śmigłowców oraz zapoznamy się z pracą lekarza polowego.

9) PSV Musem

Niewiele jest miejsc na świecie, w których możemy poczuć się jak prawdziwi piłkarze. PSV muzeum należy jednak do jednych z nich. Tutaj bowiem nie tylko można dość standardowo zobaczyć sam stadion, galerię chwały czy odwiedzić sklepik z pamiątkami. Dodatkowo bowiem można zajrzeć do szatni piłkarzy, poczuć, jak każdy z nich się czuje wychodząc na stadion, zwiedzić sektory stadionu, które normalnie są w ogóle poza zasięgiem wzroku widzów i fanów. To muzeum to obowiązkowe miejsce dla każdego fana futbolu. Na pewno warto tu także przejść się z dziećmi – one będą zachwycone tym, że mogą wejść do świata swoich idoli!

10) Den Bosch

To jedno z najpiękniejszych miast, położone w niedalekim sąsiedztwie Eindhoven. Zdecydowanie warto wybrać się tu na jeden dzień. Dojazd do Den Bosch jest bardzo prosty, ponieważ z Eindhoven regularnie kursują tu bardzo szybkie pociągi.

4.4/5 - (liczba ocen: 14)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.