Ciekawostki

10 najlepszych atrakcji w Polsce dla dzieci zimą

Zima

Mało kto lubi zimę. Dzieci większość czasu spędzają nudząc się w domu. Zupełnie niepotrzebnie. Po przeczytaniu tych 10 propozycji na zimowe atrakcje dla dzieci, już nigdy nie powiecie, że zima jest nudna.

1. Lodowe akrobacje na łyżwach

W większości miejscowości zimą otwierane są miejskie lodowiska – kryte lub pod gołym niebem. Nie macie swoich łyżew? Nic straconego. Przy lodowiskach zwykle s wypożyczalnie łyżew i ochraniaczy. Często jest również możliwość wykupienia zajęć z instruktorem.

2. Z górki na pazurki, czyli sanki

Gdy spadnie pierwszy śnieg, poszukajcie w okolicy jakiejkolwiek górki czy wzniesienia. Nie musi być duże, najważniejsze, by nie było zagrożenia że zjeżdżając dziecko wyląduje na ulicy. Sanki czy popularne dziś plastikowe „jabłuszko” to darmowa zimowa rozrywka, którą kochają wszystkie dzieci.

3. Narciarskie ślizgi

Wielu z nas nie wyobraża sobie zimy bez wyjazdu na narty. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zabrać ze sobą również dzieci. Szkółki narciarskie a nawet przedszkola – jeśli nie czujemy się na siłach samemu uczyć jazdy nasze pociechy, to świetne rozwiązanie. W dzisiejszych czasach nawet brak śniegu nie jest dużą przeszkodą, wiele stoków jest sztucznie naśnieżanych.

4. Wodne zabawy

Kto powiedział, że zimą nie można się kąpać? W Aquaparkach znajdziemy przez cały rok masę wodnych atrakcji, a w niektórych nawet gorące źródła pozwalająca kąpać się na dworze. Ciepła woda, zjeżdżalnie i rwące rzeki, to wszystko zainteresuje wasze dzieci niezależnie od pogody na zewnątrz.

5. Jarmarki Bożonarodzeniowe

W Polsce coraz popularniejszą grudniową tradycją stają się Jarmarki Bożonarodzeniowe, gdzie przy kolędach i pastorałkach oraz świątecznemu oświetleniu można spacerować pośród wielu straganów z ręcznie wykonywanymi ozdobami i regionalnymi smakołykami. Dzieci to uwielbiają!

6. Świąteczne tradycje

Święta Bożego Narodzenia to czas spędzany w miłości, wspólnie z rodziną. Zaangażujmy dzieci do przygotowań. Wspólne wykonywanie bombek z szyszek, łańcuchów choinkowych z bibuły albo kolorowego papieru, pieczenie i dekorowanie pierniczków, przygotowywanie ręcznie robionego adwentowego kalendarza albo lampionu… to sprawi dzieciom wielką frajdę.

7. Palmy… zimą?

Palmiarnie to ogromne szklarnie, gdzie cały rok panują tropikalne warunki – jest ciepło i wilgotno. Dokładnie tak, jak lubią palny i inne egzotyczne rośliny. Dla dzieciaków spacer wśród palm w ciągu zimy to ciekawe doświadczenie, a dla rodziców oszczędność. Nie trzeba lecieć samolotem by odpocząć w cieniu palm.

8. Sale Zabaw

W domu na pewno zabraniacie dzieciom wspinania się po meblach, skakania po łóżku i rzucania zabawkami. Nic dziwnego. Ale pozwólcie im wyszaleć się w najbliższej Sali Zabaw. Czekające tam na wasze pociechy suche baseny z kolorowymi piłeczkami, zjeżdżalnie, trampoliny i ścianki wspinaczkowe oferują świetną i bezpieczną rozrywkę.

9. Wio koniku!

Górskie widoki, góralska muzyka, ogrzewająca na owcza skóra – to wszystko może was czekać, jeśli wybierzecie się z dziećmi na zimowy kulig. O Góralach można mówić różne rzeczy, ale jedno jest pewne – wiedzą jak zorganizować prawdziwą zabawę!

10. Karmnik dla ptaszków

Być może latem pozwalaliście dzieciom na dokarmianie kaczek i łabędzi. Zimą również możecie pozwolić na coś podobnego. Zbudujcie wspólnie karmnik z deseczek albo plastikowej butelki. Kupcie ziarenka i obserwujcie, jakie ptaki przylecą na zimową ucztę. Spróbujcie je rozpoznać i nazwać. A może nawet zrobić zdjęcia?